View Single Post
stare 06-05-09, 16:36   #21
slider
Turysta
 
Avatar slider
 
Marcin
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Radom
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
styczeń
1998
WR Radom
Postów: 278
Garaż
Domyślnie

Podepnę się ja jeszcze z moim problemem pod ten temat. Mam problem ze stabilnością tyłu przy najechaniu na studzienkę, albo gdy jest dość nie równa droga tył wykazuje niekomfortową niestabilność, po prostu objawia się to jakby wychyleniem w jedną stronę. Byłem sprawdzić zawieszenie i wszystko jest sztywne poza jedną tuleją, która ma lekki luz, ponieważ jak to określił mechanik nie jest pełna cokolwiek to oznacza. Jest to tuleja przy tym górnym wysuniętym do przodu wahaczu (w książce serwisowej wpisany jako wahacz górny prawy, a tuleje nazwane jako górne prowadzące). Wkurza to tym bardziej, że jakieś 4tyś km temu elementy w nawiasie były wymieniane...

Pytanie brzmi czy to normalne, że powinien być jakiś luz? Trochę dziwne wydaje mi się zużycie po tak krótkim przebiegu... A tym bardziej reakcja w/w warunkach drogowych... W razie czego będę chciał złożyć reklamację.

Napiszę też w razie czego, że szykują mi się do wymiany drążki i łączniki stabilizatorów z przodu, ale nie sądzę, żeby miały jakiś wpływ na zarzucanie tyłem.
__________________
podpisu ni ma bo nie można
slider jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem