View Single Post
stare 20-03-09, 15:01   #1
Kopinek
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Parczew / Lublin
Postów: 28
Domyślnie Problem z czujnikiem prędkości - obroty same wzrastają

Witam wszystkich forumowiczów!

Już przejrzałem wszystkie tematy związane z moim problemem, próbowałem wszystkiego no ale niestety nie udało mi się zwalczyć tego.

Posiadam Focusa 1.8 16v z 1999 r. Problem polega na tym że w czasie jazdy samochód zachowuje się tak jak na tempomacie ( obroty nie spadają, prędkość trzyma taką samą) oraz przy naciśnięciu sprzęgła obroty wzrastają. Na postoju samochód takich objawów nie ma, wszystko chodzi tak jak powinno.
Byłem już u kilku mechaników i elektryków i niestety każdy rozkłada ręce. Na komputerze wyrzuca błąd potencjometru. Więc pierwszym zabiegiem było podstawienie nowego no i niestety bez zmian. Samochód zachowuje się tak samo. Na forum wyczytałem że może być to czujnik prędkości VVS. Dobrałem się razem z mechanikiem do niego, odłączyłem go i ku zdziwieniu samochód chodzi jak laleczka, jest hamowanie silnikiem, obroty spadają itd.
Kupiłem nowy czujnik - wymieniłem, zresetowałem komputer ( odłączenie akumulatora na 30 min.) i niestety objawy znów te same tak jak na starym czujniku.
Odłączyłem znów czujnik i chodzi dobrze.

I w tym momencie już zgłupiałem . Liczę na waszą pomoc.

Dziękuje z góry serdecznie !!!
Kopinek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem