View Single Post
stare 02-03-09, 21:59   #7
MARIUSZ.B
Turysta
 
Avatar MARIUSZ.B
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2000
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 40
Domyślnie

Dzięki koledzy za podpowiedzi. Właśnie jestem na etapie przekładki. Mechanicznie wszystko pasuje. Jedyne co się okazało to inna pompa wspomagania a raczej jej mocowanie u mnie było nieco inne i samo mocowanie zostało przełożone. Oraz główne koło pasowe (to z focusa było podwójne). Silnik oczywiści przystosowany jest do obydwu rodzaji mocowań. Skrzynie biegów muszą być identyczne też wszystko pasuje. Przy okazji założyłem nowe sprzęgło (z focusa). Teraz jeszcze kwestia elektroniki. Oczywiście zostaję przy wersji z jedną sondą. Na dniach powinno być wszystko gotowe. Dam znać o efekcie końcowym.
Poniżej zdjęcie dwóch silników:


[ Dodano: Wto 10 Mar, 2009 20:30 ]
Wszystko poskładane do kupy, silnik odpalił ale...
... ale niestety pracuje strasznie nierówno i mocno klepie przy tym wydaje dziwne odgłosy z okolic kolektora ssącego, takie sykanie jakby łapał lewe powietrze.
Silnik oczywiście powinien być na 100% sprawny, we wcześniejszym aucie pracował bez zarzutu.
Kolektor ssący został zdemontowany powtórnie aby wykluczyć jakieś niedopatrzenie, sprawdzony rozrząd, wszystkie kabelki i rurki powpinane prawidłowo. Co nam przychodzi na myśl to kolejność zapłonu, czy czasem cewka z focusa nie jest inna niż w fieście. Kabli od świec nie mogliśmy pomylić bo są odpowiedniej długości i nie da się ich wpiąć inaczej.
Przydał by się jakiś focus 1.6 SE aby móc mu zajrzeć pod maskę i porównać, może ktoś z wawy dysponuje chwilą ?
MARIUSZ.B jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem