View Single Post
stare 02-01-09, 13:30   #10
Hekler
Turysta
 
Avatar Hekler
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 76
Domyślnie

Więc tak.byłem w Aso.Chętnie zrobią mi pojazd ale uczciwie podeszli do sprawy i ostrzegli mnie że PZU z uwagi na wiek tylko i wyłącznie wyceni szkodę na naprawę w zamiennikach a na zamiennikach ASO nie robi bo takie ma wymogi technologiczne Forda.I problem powstanie w róznicy ceny naprawy przez ASO i wyceny PZU.Kupa nerwów i szarpania w sądzie.Tak więc opcja ASO odpada.Chcę zrobić na orginałach ale uzywanych np. lub dobrych zamiennikach.Wchodzi tam w grę atrapa przód,zderzak przód,przedni błotnik.,dzwi kier i pasażera rysa po długości bez wgniecenia,błotnik tył wgnieciony,zderzak tył,felga do wymiany oraz kontrola i wymiane ew. w zawieszeniu przód bo lekko zciąga,albo drążki albo wachacz. Zobaczę przychodzi 6 rzeczoznawca i bedzie wycena.Póżniej dogadam się z warsztatem specjalizującym się min. w Fordzie. Tylko niewiem jak robić czy zcedować całość za naprawę na warzstat odszkodowania czy wziąść gotówke i dopiero negoocjować z warsztatem? Znajomego warsztatu blach-lakierniczego niemam w Wawie niestety.
Po wycenie będe mogł dopiero cos ustalać z warsztatem

[ Dodano: Pią 02 Sty, 2009 15:12 ]
Cytat:
Napisał KaeR
Jeżeli wartość naprawy przekroczy 70% wartości samochodu PZU zaproponuje rozliczenie szkody jako całkowitej, ale masz pełne prawo naprawiać do 100% wartości.
a co wtedy jeśli orzekną że szkodajest całkowita?
Jest to dla mnie niekorzystne czy mogę sie niezgodzić?Niewiem jak sie odbywa pózniejsze odszkodowanie po szkodzie całkowitej.Może ktos mi wyjaśnić?Choć nieprzewiduje tego bo samochód jest jeżdzący,szkody jak wymieniłem powyżej.
__________________
Szerokości.....
Hekler jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem