View Single Post
stare 06-12-08, 16:34   #32
atakiezdjecia
Turysta
 
Avatar atakiezdjecia
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
2000
EL Łódź
Postów: 80
Garaż
Domyślnie Re: Interwał wycieraczek w cx-ach, x100 i w FX-ach, by "

Witam
szukalem dzisiaj instalacji od interwału według opisu:

Cytat:
Napisał lesio69
Brak jednego kabelka w wiązce przewodów od przełącznika wycieraczek do sterownika nie może być przeszkodą w naprawieniu tego fabrycznego braku w wyposażeniu naszej Foczki. W/w kabelek w oryginale jest koloru białego a łączy konektorek nr 1 wtyczki c441 z konektorkiem nr 4 wtyczki c105. Wtyczka c441 wchodzi do przełącznika świateł przy kierownicy.To było proste teraz będzie ciekawsze.Wtyczka c105 znajduje się w module GEM - producent modułu to Siemens ,oznaczenie 5WK48730B. Moduł GEM "siedzi" ukośnie na module PCM. Tak naprawde to oba moduły są po stronie pasażera pomiędzy nadkolem a słupkiem przy nogach. Wtyczki i moduły widać po opuszczeniu max do dołu szuflady schowka
( poza gumowe ograniczniki i po wypięciu teleskopka z prawej). Do modułu GEM wchodzi sześć jednakowych wtyczek. Wtyczka c105 ma ... 23 styki.
Jest to pierwsza wtyczka u góry - skrajna. Druga skrajna ta na dole prowadzi tylko kabelki do modułu pod spodem - PCM. (...)
i co sie okazało - biały (beżowy) kabelek jest wpiety w odpowiednie miejsce w manetce, przy module GEM tez jest ale ...
dalej nie zgadza sie z opisem - modul ma wtyczki ale wpiete od dołu; po odkreceniu modułu okazało sie ze są tylko dwie szerokie wtyczki (na prawie całej ściance modułu).
Moduł ma oznaczenia 5WK4 8823 (dużymi literami) i 5WK4 8682 (małą czcionką). moduł wygląda prawie jak ten:


ale ma zieloną naklejke (i wiecej oznaczen) i dwie duze wtyczki (niestety nie zapisalem Part Number, wiec nie wiem jak to jest z koncowymi literkami)

(edycja 10.12.2008r.: znalazłem zdjęcie modułu jaki jest u mnie:


Czy przy takiej instalacji (biały kabelek + inny GEM) szukać manetki z interwałem czy raczej nie bo pozniej sie okaze ze nie dziala... ?


Pozdrawiam
atakiezdjecia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem