View Single Post
stare 08-06-08, 10:09   #24
Schem
Turysta
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Kraków
Postów: 301
Domyślnie

No dobra, kilka godzin w kanale z młotkiem i szlifierką i jedna strona zrobiona cała.
Z ośmiu śrub do odkręcenia odkręciły sie 4. Z czego dwie od wahacza wzdłużnego (od tego motylka) i po jednej od górnego (ta od strony belki) i dolnego przedniego. Pierwsze trzy gdyby nie wyszły, to bym się chyba pociął - dojścia brak

Reszta do cięcia... i to była masakra. Teraz już wiem za co niektórzy płacą po kilka tysięcy i dlaczego "fachury" mówią, ze się nie da, trzeba cały wahacz zmienić.
Pieprzyłem się z tym od południa do 21.

Tulejki wychodzą bez problemów (imadło za słabe) przy użyciu młotka.
Wchodzą też tą metodą bez większych przeszkód.
Nie wiem po co i jak łapać je migomatem, bo po pierwsze one są dobrze spasowane (może mieliście jakieś gorsze jakościowo), do tego dopierdzielone śrubami a po drugie jak to heftnąć bez palenia gumy to nie bardzo wiem...

Najgorszy jest wahacz wzdłużny - bez rozbierania hamulców, spuszczania płynu, odpinania linki ręcznego i czujnika ABS nie da się go wyjąć na imadło a wybijanie tej tulei w kanale to rzeź.

No ale poszło.

W jakiejś wolnej chwili biorę się za drugą stronę i powinno być szybciej.

Różnicę w jeździe już czuć.

[ Dodano: Nie 15 Cze, 2008 11:40 ]
Panowie... zwracam honor i przepraszam...
Wczoraj auto zaczęło kwiczeć... wysunęła się tulejka w wachaczu dolnym tylnym...

Jeszcze raz musiałem poodkręcać śruby (na szczęście tylko odkręcać ) i połapać tulejki spawarką...

Polecam zrobić to od razu, mniej roboty
I robota bardzo delikatna - żeby nie zapalić gumy...
__________________
Schem



103,7 KM @ 3860 rpm
243 Nm @ 2316 rpm
made by Piro@V-tech
Schem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem