View Single Post
stare 28-02-08, 08:36   #1
Lord Morte
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Katowice
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 211
Domyślnie [FFI] LAMPY PRZEDNIE

Hey

Na wstepie zaznaczam, ze przez ostatnie pare dni uzytkownikiem najczesciej uzywajacym opcji SZUKAJ byl Lord Morte Przeczytalem naprawde duzo i chyba wszystko na ten temat.

Nadszedl czas bym wreszcie zakupil przednie lampy do Foki. Jest jednak pare spraw, ktore budza moja watpliwosci, ktorych nie wiem do konca i przyda mi sie Wasze doswiadczenie.
Biore pod uwage dwie opcje:

1. Soczewki
2. Ksenony


1. Soczewki prawdopodobnie z HBM (pomimo tego, ze bardzo sie zrazilem do tej firmy).
2. Ksenony oczywiscie lepiej, jednak nie wiem czy bede mial na nie fundusze, jezeli bede mial, to sprawa rozwiazana, dlatego porozmawiajmy o mniej optymistycznej opcji, czyli o samych soczewkach.

Pierwsza rzecz jakiej sie boje to jakosc swiecenia. Obecnie zrezygnowalem z PHILIPS BLUE VISION przy ktorych stosunek ceny do zywotnosci jest za duzy. Pol rokju i kolejne 100zl w plecy, dlatego tez ostatnio kupilem w REALu zarowki MEGA SHIT POWER XENON FROM SPACE, za ktore zaplacilem 20zl, ktore swieca juz 3 miesiace, ktore swieca lepiej niz philipsy, ktore, przede wszystkim, nie oslepiaja (co potwierdzila moja dziewczyna gdy jechala przede mna << wczesniej philipsy oslepialy>> ). Obecnie foka swieci tak:


Ogladalem fotki gdzie pokazywaliscie jak swieca zwykle soczewki i wydaje mi sie, ze o wiele wiele wiele gorzej niz obecnie u mnie, ale prosilbym o w miare obiektywna opinie ludzi, ktorzy sa juz po doswiadczeniach zmiany zwyklych lamp na soczewki. Po co chce kupic soczewki? Bo zawsze wydawalo mi sie, ze swieca lepiej, lepiej oswietlaja droge no i oczywiscie wygladaja o wiele lepiej niz zwykle lampiony.

Kolejna sprawa, to na co dokladnie zwracac uwage?

Homologacja
Kiedys w GT przeczytalem, ze w Polsce swiatla MUSZA miec homologacje polska, czyli E1. Soczewki z HBM nie posiadaja takiej homologacji, maja natomiast homologacje europejska. Spece z HBM twierdza, ze na tej homologacji mozna jezdzic w Polsce. Jak to jest?

"Rodzaj swiatelek"
Czyli wiem, ze trzeba zwracac uwage na oznaczenia swiatelek, czyli czy przypadkiem nie sa 'angielskie' etc.

Na co jeszcze zwrocic uwage?
Lord Morte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem