View Single Post
stare 10-01-07, 18:31   #7
betka100
Turysta
 
Avatar betka100
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Polska-CIESZYN
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
SCI powiat cieszyński (Cieszyn)
Postów: 22
Domyślnie

Witam!
Opisze moje kontakty w ASO.Coś mi terkocze w okolicy zaworów,pojechałem do ASO w B-B żeby mi tylko powiedzieli co to jest.Piękny gość w jeszcze piekniejszym garniturze po sprawdzeniu wszystkich żarówek i płynów zabrał mi auto.Po 20 min.powiedział że to kwestia regulacji zaworów,regulacja PŁYTKOWA,dokupuje się odpowiednie płytki i usuwa się luz-koszt ok 1000(koniecznie wymiana rozrządu),nie wiedząc nawet na ilu zaworach jest luz i ile trzeba płytek,Pojechałem do mojego i mu to mówie,a on że tam raczej są hydrauliczne popychacze i trudno stwierszić który jest zły,trzeba wymienić wszystkie(16x60 plz).Szok,dogadałem się że wymienimy 8,może trafimy na ten zły.Zamówił w ASO podając nr VIN,silnik itd.Stwiedzili że tak,popychacze hydrauliczne,przyjeli zamówienie.Oddałem auto wczesniej bo sie naczytałem że tam jednak jest mechanicZna regulacja.Rozkręcił to i sie podrapał w głowe,bo jest mechaniczna,nie hydrauliczne,ale i nie płytkowa jak mi to powiedział garnitur tylko sie wymienia całe popychacze oróżnej grubości denka(w zależności od luzu).pomierzył luz,okazało sie że jest za duży na sześciu,zmienił zamówienie w ASO(z problemem,do dzisiaj nie wiem do jakiego auta zamówili te hydrauliczne mając wszystkie dane).Jestem po regulacji(6x60+uszczelka+robota=550),no ale problem mi nie zniknąl,dalej terkocze,teraz chyba pojadę do stolarza z tym autem.No ale swoje zdanie na temat ASO już mam.Powodzenia Może macie jakiś pomysł
__________________
OBY BYŁO LEPIEJ !!!
betka100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem