View Single Post
stare 17-12-19, 20:35   #1
pawelgrucha
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2008
Postów: 3
Domyślnie Domyślnie Szum prawdopodobnie nawiewu podczas dodawania gazu

Ford Focus 1.6 TDCI lift Kombi 180.000 km. Przepraszam jestem tu nowy. W ubiegłym tygodniu podczas jazdy zauważyłem że gdy przekroczę 2000 obrotów podczas jazdy w kabinie pojawia się szum ( jakby nawiew dmuchał na najchyższych obrotach ) po zdjęciu nogi z gazu objawy ustępują ( dzieje się to tylko podczas jazdy ) dźwięk dochodzi gdzieś z okolicy nawiewów przy podszybiu. Wstawiłem samochód do mechanika ten stwierdził wzrokowo iż przewody dolotowe są ok ale turbina ma uszkodzenia na obudowie i konieczna jest naprawa turbiny. Zregenerował turbinę. Lecz gdy wyjechałem od niego okazało się że nadal są takie same objawy. Samochód jeździ i jeździł ok. nie tracił mocy nie kopcił.
Dzisiaj mechanik stwierdził iż dolot jet szczelny i że do wymiany jest zawór EGR na którym obecnie po regeneracji turbo pojawił się olej. Podobno turbina zaczęła prawidłowo" dmuchać i przepchnęła syf " Czy to możliwe ze lewe powietrze dostawało się EGR-em? Od czego ten szum nawiewu?. Czekam na regenerację EGR. Przy okazji stwierdził że rolka kompresora klimy ma luzy, a może alternator. Niedługo wymienię połowę osprzętu ((

Ostatnio edytowane przez pawelgrucha ; 17-12-19 o 20:38
pawelgrucha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem