View Single Post
stare 29-06-19, 21:32   #7
stiwi50
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
2001
Postów: 10
Domyślnie Obroty samoczynnie podnoszace sie 1.8 16v

Witam , temat pojawil sie na forum juz. Ze wzgledu na brak odpowiedzi zakladam nowy. Problem tak jak w temacie .
Dodam tylko ze nie wiem jak sprawdzic czy waz i czy zawor odpowietrzenia skrzyni korbowej sa w dobrym stanie. Jak by ktoś mógl łopatologicznie lub obrazkowo wytłumaczyc był bym bardzo wdzieczny za pomoc.
mam jeszce problem z szarpaniem przy mniejszej ilosci gazu wymienilem swiece problem ustapil na 1000km a teraz znow szarpie. znow wymienic swiece? Autko w gazie .
Orientuje się ktoś czy jest możliwość korekty oprogramowania sterownika silnika w zakresie sterowania obrotami? Chodzi mi o usunięcie podtrzymywania podwyższonych obrotów podczas jazdy na sprzęgle/luzie. Tzn. żeby silnik pracował tak jak przy odpiętym czujniku prędkości pojazdu VSS. Obroty po prostu spadają i nie wku****a kierowcy Samo odpięcie tego czujnika nie wchodzi w grę ze względu na prędkościomierz.

Generalnie zdaję sobie sprawę, że problem z obrotami prawdopodobnie rozwiąże nowy oryginalny krokowiec, ale jest drogi ~400zł i nie mam 100% pewności, że będzie ok. Na nowym zamienniku było źle, na dwóch używanych oryginałach w miarę, ale szybko problem wracał.
Na postoju jest ok, a głupienie obrotów pojawia się podczas ruchu pojazdu, wtedy kiedy sterownik próbuje utrzymać lekko podwyższone obroty. I wychodzi mu wtedy 2k rpm na sprzęgle, albo "tempomat" w korku na 1 lub drugim biegu. No i najgorsze, długie przytrzymanie obrotów przy zmianie biegu, co powoduje, że dopiero puszczenie sprzęgła na kolejnym biegu "zrzuca" obroty.
stiwi50 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem