View Single Post
stare 31-01-17, 13:20   #35
Matn90
Turysta
Grupa: Brak
 
Mateusz
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Schlesien
Ford Focus IV
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
2019
SC Częstochowa
Postów: 128
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kubuch Zobacz post
Odwrotnie - we Fieście jest 11 kg/KM a w Toledo 10,6 kg/KM.



Ja to auto chciałem kupić a nie robiłem test dla tygodnika motoryzacyjnego więc moje subiektywne odczucia względem danego modelu były ważniejsze niż badanie stoperem przyspieszenia 0-100 km/h.


Sponsorowany artykuł w niemieckiej gazecie - daj spokój.
Racja zamieniłem wyniki.

Widzisz wszystko zależy od klienta, ja chciałem dobrzew wycioszny pojazd na autostrady, który dobrze się zbiera, a nie sprawia wrażenie, że dobrze się zbiera, widocznie uznałeś hałas za sportowy charakter, moje odczucia zgadzają się w pełni z wynikami testów auto świata, dlaczego nazywasz je sponsorowanym? Dane mierzalne mają to do siebie, że są obiektywne. Jesteś fanboyem kosiareczki 1.0 ecoboost?

Podsumuwując Ecoboost 1.0 sprawia wrażenie dynamiczniejszego ze względu na większy hałas w kabinie, rekacja na gaz musi być gorsza niż 1.2 TSI, większa pojemność to większa elastyczność, nie wspomnę tu o 4 cylindrach. Poza tym 1.2 TSI 110 KM to druga wersja silnika usprawniona względem poprzednika 1.2 TSI 105, podczas gdy 1.0 ecoboost 100 KM cały czas jest produkowany w jednej i tej samej (chociaż udanej) wersji.

Nie wiem dlaczego starasz się wszystkim wmówić, że ecoboost w ciaśniutkiej Fieście, bije na głowę 1.2 TSI w Fabii, którą nawet jeździłeś, bo nie mogłeś jeździć silnikiem, który nie był w sprzedaży....

I te twoje teorie spiskowe, że VW jest promowany prze dziennikarzy, akurat, dziennikarze mają rację VW Golf VII jest lepszym samochodem od focus mk3 w wielu dziedzinach (wykończenie, wyposażenie seryjne, silnikiem jeżeli porównujemy 1.2 TSI bvs 1.0 ecoboost, wyciszeniem (ale nie jest to jakaś przepaść)), focus lepiej się prowadzi na zakrętach, ma lepsze zawieszenie z tyłu i daje kierwocy wybór silnik wolnossący czy turbodoładowany i większą radość z jazdy.
Matn90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem