View Single Post
stare 13-09-16, 09:18   #22
Friday
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2007
Postów: 26
Domyślnie

Witam. Niestety dalej walczę z drżeniem kierownicy. Szukając przyczyny wymieniłem łożyska kół przednich - minimalna poprawa ale lekko drży dalej. Następnie wymieniłem tarcze i klocki z przodu niestety dalej jak przekraczam 120 km/h zaczyna lekko drżeć kierownica. Kontrola amortyzatorów nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Z racji problemu z brzęczeniem w samochodzie wymieniłem jeszcze poduszkę skrzyni biegów. Zmęczony tym tematem założyłem na przód oryginalne felgi stalowe 15 ale nie z oponami zimowymi tylko jakimiś letnimi starociami. Efekt nie widać jak kierownica drży tylko ale to chyba już moje przewrażliwienie i zmęczenie tematem jest tylko odczuwalne jak trzymam rękę na kierownicy. Mechanik nic nie odczuwa podobnego. Zdaniem mechanika winne są nowe alufelgi. Mimo że były sprawdzane, wyważane itp. nie nadają się do focusa bo przy prędkości powyżej 120 mogą lekko się odkształcać i przenosić wibracje na kierownicę z racji że focusy są bardzo czułe na takie rzeczy. Zaleca wymianę felg na stalowe 16 (z racji że kupiłem porządne nowe opony). Zdanie mechanika: jak dokonasz wymiany cały bałagan się skończy. Czy może mieć rację??
Friday jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem