View Single Post
stare 06-01-16, 19:57   #13
klapek
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: O-ca
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 100 KM manual
lipiec
2013
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 359
Domyślnie

Panowie miałem taki problem tylko w wersji mocniejszej W
Właściwie nie szło w zimie wyjść odpalić silnika i normalnie ogarnąć auta ze śniegu bo za chwile gasło...
Wymieniłem chyba z 6 silników krokowych, rozbierałem je na części i czyściłem. Ogólnie pomagało na 2-3dni i problem wracał. Po wymianie kilku części (tps, przewody zapłonowe, cewka zapłonowa, wąż odmy, czujnik temperatury na głowicy silnika, nowe świece, czyszczenie mas na silniku itp. , wymiana filtra benzyny bla bla bla...) problem cały czas występował gdy tylko robiło się zimno ;] Pomyślałem że to pewnie luzy na zaworach i trzeba szukać grzebka który to ogarnie. W rezultacie nic z tym nie zrobiłem i już przywykłem że trzeba gazować aż się zagrzeje Teraz zdradzę rozwiązanie które u mnie pomogło! Któregoś pięknego dnia zakupiłem sobie reperaturki (zestaw naprawczy) do mojego reduktora gazu, po wymianie całości w 1h auto wróciło do normalności ;p Zestaw za niecałe 50zł przywrócił auto do normalności... takie coś kupiłem http://www.phjacus.pl/K33-Komplet-na...inal-p125.html (Reklama OFF) Dodam tylko że na regulacjach gazu tez bywałem i nigdy nic nie zalecali. Kupiłem zestaw naprawczy bo reduktor zaczynał się pocić na kolor płynu chłodniczego
Pozdro!
__________________
- Fajna Żaba...
- FOKA !
klapek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem