View Single Post
stare 14-10-14, 07:09   #6
jazzga
Klepacz
Zlotowicz
Grupa: Cujawy
 
Avatar jazzga
 
Radosław
Zarejestrowany: Apr 2014
Skąd: Człuchów
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
2000
GCZ powiat człuchowski (Człuchów)
Postów: 2 963
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał nok27 Zobacz post
co do przebiegu to , oczywiście ze nie jestem pewien oryginalności mało tego jestem pewien ze był skręcony, bo za dużo usterek mi powychodziło niemal jedna po drugiej, w krótkich odstępach czasowych. jesteśmy z partnerka 1 właścicielami w Polsce bo auto pochodzi z Belgi a sterowniki pompy były robione jak auto miało 170 tys lub 180 tys. co mam rozumieć zla eksploatacja samochodu? jeździłem normalnie a pedal gazu nigdy nie ruszany.
Stąd te pytania, bo po nich powierzchownie,teoretycznie można ocenić przebieg. Problem sterownika pompy to największa, ale jednorazowa bolączka TDDi. Średnio statystycznie sterowniki padają mniej więcej w tych granicach tj 160-220k. Więc powiedzmy że naprawa była wykonana przy ori przebieg,tylko ciekawe w którym roku.
Podobnie jest u usterką pedału przyśpieszenia (stąd pewnie pytanie Falcona). Nie wiem po jakich dystansach pojawia się problem, po czytaniu problemów na forum założę 250-320k.
Co do prawidłowej eksploatacji, to może dbasz z tym że niekoniecznie poprzedni właściciel. Samo przedłużanie interwałów wymiany oleju ma poważne konsekwencje, w przyszłości będzie wychodzić właśnie teraz (to tylko przykład).
Obecnie jestem średnio 4-5razy rocznie w Belgii. Belgowie uwielbiają diesle ok 75% aut to diesle. Jeżeli ktoś latał do pracy załóżmy 65km dziennie w 1 str od pn-do sb(co niepowinno dziwić), to nie ma kiedy wymienić nawet głupiego oleju.
Na jakiej podstawie stwierdzono koniec silnika? Ciśnienie sprężania?
__________________
Był Focus MKI TDDI kombi aquamarine frost
Bandit Vagon RiP also
C-Max IFL
S-Max 2.5t
Mk1 1.6pb
https://photos.dropbox.com/app/timeline/lightbox
jazzga jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem