View Single Post
stare 01-10-14, 13:01   #22
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

No wlasnie teraz gadasz do rzeczy...
ja to wlasnie porównałem i wowczas wlasnie mi wyszło 150% wiecej lpg jak pb.

A oto wyjasnienie:

I okazalo sie ze np.
samochod na benzynie palil 6L Pb/100km a na gazie palil (7,5L LPG+1L-Pb)/100km.
test byl robiony od kwietnia do sierpnia wiec to naprawde bylo skrupulatnie liczone
Problem w tym ze jezeli samochod palil 6L benzyny
a teraz palil 7,5L gazu i 1L benzyny to na logike juz widac ze cos jest nietak.
Bo skoro czesc z liczonej trasy samochod przejechal na PB a reszte na LPG to przecierz spalanie LPG powinnobyc mniejsze jak wczesniejesze 6L/100km.
wg wzoru powinno byc 6L-1L= 5L lpg.
czyli gdyby 1L LPG=1Lbenzyny to wowczas taki pojazd po zainstalowaniu LPG powinien spali 1L pb i 5L LPG.
Wiec dlaczego pomimo ze samochod pali troche benzyny to jeszcze spalanie LPG jest az o 20-30% wyzsze od wczesniejszego jak powinno byc nizsze.

Czy ktos tego nie rozumie?
a wiec uwzgledniajac to ze samochod pali 7,5L LPG zamiast 5L lpg to jak ci wówczas liczba wychodzi?
to wówczas liczysz to tak-powinno byc 5l LPB ale jest 7,5L LPG
a wiec 7,5/5= 1,5 i okazuje sie ze samochod pali wiecej o 1,5raza LPG od pb.
Proste?
Oczywiscie bledy przy przeliczaniu i jakies niedokladnosci pomiarowe ale w koncu zblizymy sie do liczby 1,56 -jezeli mamy dobre instalacje gazowe zainstalowane w aucie.

Ale testowalismy rownierz na V8 4,6L gdzie wczesniej bylo dokladnie 13L benzyny-a teraz na instalacji gdzie recznie odrazu przełączał na LPG po uruchomieniu to wychodziło 20L.

PS. chyba nie tylko ja do takich wnioskow doszedlem
http://forum.vectraklub.pl/index.php...etanowa-czyli/


A Oto wyjasnienie dlaczego LPG Musi zuzywac wiecej o 1,56x od Pb i dlaczego liczy sie wartosc opalowa LPG a nie porownuje sie Litra LPG z litrem Pb
http://lpg-forum.pl/prosba-o-ocene-m...t21798-15.html
"
potem włączamy lpg i jedziemy i zbieramy mapę lpg i tu zachodzi potrzeba aby wytłumaczyć co to jest mnożnik , wiec mnożnik to wartość o ile trzeba pomnożyć lub podzielić czas wtrysku pb w danym miejscu mapy aby wartość opałowa energetyczna wtryskiwanego paliwa lpg była taka sama"

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 01-10-14 o 13:57
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem