View Single Post
stare 01-10-14, 08:42   #17
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
czyli wszystkie silniki palace klasycznie 115-120% LPG vs. benzyny jezdza na mega zubożałej mieszance? trochę bzdury opowiadasz

PS. a ilość zużywanego do rozruchu paliwa zależy od odcinkow - jak ktoś jeździ po bulki to wiadomo, będzie sporo... jak robi trasy i długie odcinki, zuzyje niewiele
To zacznijcie liczyc te odcinki i policzcie sobie ile paliwa dolewacie!!! co niewiecie ile? he...bo nikt z was tego nie liczy!!!!

Sory z takim Waszym podejsciem to nic wam nie wytlumacze.

PS. to nie tylko moja liczaa

http://www.lpg-consulting.pl/?page=gaz

Masz tam porownanie
1L LPG = 0,65L benzyny jak te 0,65L pomnozysz X1,56 to masz wynik~ 1.

Sory Ale kto z was jezdził samochodem tylko na gazie?
To zacznijcie robic testy

Wg takich testów dosc dokladnych okazalo sie ze zamiast 13L benzyny w 100% sprawny silnik na sprawnej nowej instalacji BRC pali 20L gazu. parametry silnika wszystkie w normie-Lambda taka sama jak na benzynie a jednak niedalo sie zrobic aby silnik mniej palil.

Macie na to jakies wyjasnienie?

Czy jedyne wyjasnienie to takie:

Mi pali LPG 8L a benzyny 7L-ale jak auto odpalam i przejezdzam 500-1000m zanim przelaczy sie na gaz to przecierz to sie nie liczy To zacznijcie ten fragment drogi liczyc bo ma on wieksze znaczenie niz sie moze wydawac. Mi tez sie wydawało ze to jest nic-gorzej jak pozniej podsumowałem do ilosci LPG jezszcze ilosc benzyny!!!!

Cytat:
Napisał slawek11 Zobacz post
PB to jak pokazywal spalanie srednie w ilosci 7 l Pb to rzeczywiste spalanie LPG wynosilo w granicach 8,5-8,8 l..........rzadko sie zdarzalo ze tankowalem na tej samej stacji wiec takie min sa rozbieznosci a wg Twojego wspolczynnika musialby spalac prawie 11l.
Dodam ze instalacja strojona w GCS Tuning.
Slawek11 daj se spokoj z takimi nowinkami i z takimi tekstami
co myslisz ze gcs tuning zrobi ci lepsze mapy na LPG niz fabryczny moduł z softem do danego samochodu?
I prosze nie pisz bzdur bo jest to fizycznie niemozliwe-i powie ci o tym kazdy kto ma pojecie budowie i działaniu silnika spalinowego oraz wie ze nie da sie uzyskac wiecej energii z paliwa niz to paliwo ma w sobie. A wobec tego to co napisales to istne klamstwo!!!!

A wiesz ze gcs tuning ma tez niezadowolonych klientów, którzy powracali do fabrycznych softow? bo byly problemy z silnikami po chipie? wiec prosze nie strasz mnie ze głupoty pisze
skoro ja umiem dokładnie liczyć i rzucam wam gotowe fakty pod nogi a nikt z Was niechce sie nad tym zastanowic.

W takim razie radze Wam przeczytac regółkę
http://pl.wikipedia.org/wiki/Warto%C...7_opa%C5%82owa
i zrozumiec fakt ze jeszcze nikt nie wymyslił perpetum mobile

wiec jezeli producent mowi ze 1L LPG ma 25MJ
a 1L benzyny ma 39MJ
to chyba to cos znaczy.

Spalanie w silniku jest calkowite bo ma do tego jak najbardziej dobre warunki bo zarowno lpg jak i benzyna mieszają sie bardzo dobrze z powietrzem i niema odpadow w postaci czarnej sadzy lub czastek stałych!!!

A jezeli producent pisze ze 1L LPG= 0,65L benzyny i pokazuje to wam w linku to nadal nie wierzycie?

Hmmm to albo ja jestem bardzo głupi albo wy wszyscy macie racje... ciekawe tylko choc raz policzyl ilosc paliwa ktorą zuzywa sie na rozgrzanie i przejechanie zanim przelaczy sie na LPG.

PS. a skoro to jest dla was takie niepojete to gdyby samochod mogl spalic 1L gazu zamiast 1L benzyny to przecieŻ kazdy samochod ktory jezdzi na LPG powinien zuzywac mniej LPG od benzynu bo przecieŻ czesc drogi przejezdza na benzynie!!!!!

Potraficie to sobie wyobrazic? bo skoro nie umiecie liczyc to moze sie chociaŻ nad tym zastanowcie!!!!

Dlaczego pomimo tego ze odpalamy samochod na benzynie i przejezdzamy maly odcinek drogi na benzynie to i tak spalanie gazu jest zawsze z jakiegos powodu wyzsze jak benzyny????

A przecieŻ powinien spalic mniej gazu jak benzyny skoro efektywnosc spalania 1L gazu bylaby zblizona do 1L benzyny!!!!

To dlaczego kazdy samochod z LPG pomimo ze jezdzi troche na benzynie to i tak zawsze pali wiecej LPG jak benzyny!!!

EDIT: dla przypomnienia - głoskę "Ż" uzyskujemy naciskając ALT+z. Po co używasz tylu wykrzykników i pytajników? Ile razy mam Ci zwracać na to uwagę?
W ogóle jest tu tyle byków, że nie chce mi się wszystkich poprawiać. Następnym razem będzie ostrzeżenie.

Ostatnio edytowane przez Falcon ; 01-10-14 o 09:04
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem