Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Tłuki w oponach (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8148)

Kongo 09-01-06 10:53

Tłuki w oponach
 
Jeżdżę na pirelli wintersport 190 i mam problem podczas jazdy opony słychać jakby się tłukły w formie stukania pojechałem spowrotem do firmy ale oni nic nie potrafili zaradzić, co to może być czyżby nieodpowiednie ciśnienie
to są 185/65 R14 czyli zmniejszony opór toczenia jakie powinny być wartości ciśnienia?

marekj 09-01-06 11:05

Cisnienia masz w instrukcji obsługi, zapewno bedzie to 2.2, a to tłuczenie to takie jednostajne jak obroty koła czy głosna praca na dizurach ? - bo trudno sie połapać.

sylweek 09-01-06 12:36

Wyjmij z bieznika kamień, nakrętke etc.
pzdr

Kongo 09-01-06 16:02

tłuczenie
 
jest jednostajne w oponach nie na dziurach jak jadę to im szybciej tym częściej u mechanika przekładali koła z przodu do tyłu i dalej słychać jednostajne na letnich było cichutko na zimówkach się tłucze sprawdzili wszystko może za małe ciśnienie albo coś z gumą w tych oponach tluką się dwa albo cztery już nie mam siły tego słuchać jeżdżę ale mi przeszkadza

driver 09-01-06 16:15

Napisz czy opony kupiłes nowe czy też może używane i może lepiej zdjąć i zobaczyć dokładnie czy opona jest "zdrowa".

Kongo 09-01-06 19:44

używane
 
Opony kupiłem razem z samochodem, nie najnowsze ale jeszcze na dwa sezony powinny być dobre, letnie są cichutkie, a te zimowe nie wiem jest to jednostajny stukot puk puk puk i tak w kółko im wyższe obroty tym szybciej, całe zawieszenie sprawdzone, zresztą na letnich nie stuka

Greg 09-01-06 19:51

Cytat:

Napisał Kongo
stukot puk puk puk i tak w kółko im wyższe obroty tym szybciej,

No to ewidentnie cos z opona jak pukanie wzrasta proporcjonalnie do predkosci . Moze gdzis druty puscily , trzeba by zdjac kola i dokladnie obejrzec .

Pzdr

Kongo 09-01-06 20:29

na dwa
 
ale to wychodzi, że pukają dwie chyba że były źle składowane przed zimą i mogły się wypaczyć?, a może coś z samym ciśnieniem w oponach?

grzehoo 09-01-06 20:32

Cytat:

Napisał Kongo
a może coś z samym ciśnieniem w oponach

no to sprawdź to ciśnienie, napompuj albo spuść żeby było dobre i wtedy sprawdź.
No to to już jest najprostsza rzecz jaką można zrobić.
Wg mnie to normalne że zimówki trochę głośniejsze są od letnich. Moje opony też lekko huczą w rytmie wzrastającym wraz z prędkością (ale ja mam Daytony, więc porównania bezpośredniego nie ma)

Greg 09-01-06 20:34

Cytat:

Napisał Kongo
a może coś z samym ciśnieniem w oponach?

Mialem nie raz dziwne cisnienie w oponach i czegos takiego jak stuki nie slyszalem . Na zimowkach mam cisnienie przewidziane przez forda ( u mnie 2.2 ) a na lato mam kola nabite na 3.0 .
Tak jak juz pisalem jezeli stuki zwiekszaja sie wraz z predkoscia to cos z kolem .
Napewno ktos jeszcze dopisze swoje spostrzezenia i moze wskaze problem .

Pzdr.

gervee 09-01-06 22:59

U mnie Pirelki (Snow Sport) tez trochę się tłuką. Zakupiłem na jesieni zeszłego roku i cały czas na nich jeźdżę. Tłuką się (tak jakby niewyważone były) szczególnie na tych drogach gdzie powierzchnia asfaltu jest lekko pofałdowala. Letnie Bridgestony nie dawały tego efektu. Może to specyfika Pirelli?

marekj 10-01-06 09:33

Sprawdź jeszcze czy nie mają bicia promieniowego. Podnieś auto i zakręć kołem czy jest równe czy nie ma jakiejś wypukłości lub wgłebienia na biezniku

sylweek 10-01-06 10:39

Re: tłuczenie
 
Cytat:

Napisał Kongo
jest jednostajne w oponach nie na dziurach jak jadę to im szybciej tym częściej u mechanika przekładali koła z przodu do tyłu i dalej słychać jednostajne na letnich było cichutko na zimówkach się tłucze sprawdzili wszystko może za małe ciśnienie albo coś z gumą w tych oponach tluką się dwa albo cztery już nie mam siły tego słuchać jeżdżę ale mi przeszkadza

Stary ciężko to zrozumieć.
Jak by opona miała rozwalone druty to zrobił by sie guz, jak będzie guz będzie drgała kiera.
Jeżeli coś puka i przy większych obrotach jest coraz szybciej to oznacza na moj gust że coś wlizło w bieżnik, przeglądnij dokładnie wszystki koła.
I napisz dokładnie co sprawdziłeś bo koledzy juz cuda wymyślają

NeroN 10-01-06 10:53

Ew. któras opona mogfła być łatana i Ci kołek w oponie sie tak tłucze.. :?

kris 11-01-06 18:50

Opony zimowe zawsze zachowuja sie duzo glosniej niz letnie. Moja rada taka jezeli kola sa sprawdzone , wywazone , nie maja bicia , opony nie sa wybulone, nic nie jest wbite do opony, cisnienie jest dobre, nie bije kierownica, nie sciaga autka to sprawdz czy nie sa wyzabkowane to znaczy czy kostki bieznika nie wystaja jedna wyzej druga nizej, jezeli sa a kupiles uzywane opony to trudno musisz sie pogodzic z chalasem lub zmienic oponki na nowe


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi