Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Odradzam Alessio (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6383)

Trojan 01-10-05 02:41

Odradzam Alessio
 
Moje 4-letnie felgi Alessio Monza doznały kontuzji - śniedzieją. Wyglada to tak jakby rdzewiały tylko rdza jest biała. Wypycha lakier, który po jakimś czasie odpada. Skutek jest taki, że aluminium pozostaje bez jakiejkolwiek powłoki ochronnej i się utlenia co powoduje, że zdrowe komórki felgi się kurna zarażają. Nie wiem czy to przypadłość tylko moich felg ale jak gdzieś na innych forach znajdę potwierdzenie dam znać.

Picia78 01-10-05 19:05

Tak samo ja miałem ale po roku czasu [banghead]

Sypek 01-10-05 22:30

[banghead] [banghead] [banghead] no to pozostaje tylko piaskowanie i ponowne lakierowanie czy jakos tak :mrgreen:

ponton 02-10-05 11:35

Jak dobrze że jestem przed zakupem felg. Teraz wiem że muszę omijać tak owe,. :wink:

Trojan 02-10-05 23:13

Zdobyłem od Ślepego pewne wyjaśnienie. Przyczyną może być - ale nie musi KARCHER. Myjka wysokociśnieniowa napotykając jakiekolwiek uszkodzenie lakieru na feldze wbija się w nie "wypłukując" zewnętrzną powłokę lakierniczą. Tym nie mniej nie zmienia to faktu, że "rdza", odpryski lakieru pojawiają się na wszystkich czterech felgach!!! Piaskowanie i malowanie to ok 350 zł/sztuka. Ale jest jeszcze jeden patent - polerowanie i anodowanie ale nie wiem ile to kosztuje

ponton 03-10-05 20:33

Cytat:

Napisał Trojan
Piaskowanie i malowanie to ok 350 zł/sztuka.

To nieiwle taniej od szt nowej felgi. :wink:

Greg 03-10-05 20:36

Cytat:

Napisał ponton
To nieiwle taniej od szt nowej felgi.

Zalezy jaka masz felge ( Typ i rozmiar ) , bo tu sie zmienia koszt .

Pzdr.

ponton 03-10-05 20:56

Masz rację. Ale takie minimum 15" to około 350 - 400zł. :wink:

sylweek 04-10-05 07:51

Najlepiej zadzwonić i pogadać za ile można zrobić lakier a za ile polerke ( Tu )

DejaVu 09-10-05 22:56

Słyszałem niezbyt dobre opinie o tej firmie.Szczerze współczuje choć sie nie znamy :| . Metoda elektrolityczna moze być droga. Pozdro

Gawara 10-10-05 07:41

Trojan zapytaj (jak nie pytałeś) ile w tej firmie kosztuje naprawa felg
Firma naprawia felgi aluminiowe i stalowe
Znajduje się w Warszawie (dokładnie Bemowo -Jelonki)

ul. Gimnazjalna 14
otwarte w godzinach 8-20
tel : 503 480 261


Bardzo miła i fachowa obsługa !!
Żadnego rysowania felg. Człowiek który to prowadzi bardzo dobrze zna się na tym i jest naprawdę dobry i dokładny !!

Polecam wszystkim !!

a i jeszcze jedno

na miejscu można napompować koła Azotem :)


pozdrawiam

Oktan 21-11-05 11:19

a ma ktoś namiary na taką firmę w Łodzi lub okolicach ??

bo niestety czeka mnie renowacja felg :cry:

gRuHa 26-11-05 20:43

hmmm...
4 latka to juz niestety nie nowki sztuki....
ale mysle ze piaskowanie bedzie najlepsza (czyt. najbardziej trwala) metoda rozwiazania tego problemu..
ewentualnie pare ziomwych wieczorow z druciana szczotka, a potem do lakiernika....

[ Dodano: Nie 27 Lis, 2005 ]
Trojan, a moze cos TAKIEGO????
na dole masz napisane:
Cytat:

Oprócz tego istnieje możliwość pokrycia proszkowo klarem felg
[ Dodano: Czw 04 Maj, 2006 13:43 ]
dzisiaj po paru lekcjach chemii gruha jest troszeczke mądrzejszy o właściwości chemiczne alumium i zaraz wam je zdradze :D

otóż aluminum NIE RDZEWIEJE jedynie ulega procesowi PASYWACJI , co to znaczy????
znaczy mniej wiecej tyle ze gołe aluminium pokrywa się tlenkiem o ZWARTEJ STRUKTURZE KRYSTALICZNEJ! co znaczy, ze cieniutka jego warstewka UNIEMOŻLIWIA UTLENIANIE SIĘ metalowi pod tą warstą... wiec wystarczy zdjąć stary lakier i ten bialutki tlenek grubości ok. 0,1mm pokryć zwykłym lakierem w szpreju i po kłopocie...
być może że gdzieś sobie zarysowałeś lakier na feldze i alu zaczęło sie utleniać, ale to nie wpływa w żadnym stoniu na wytrzymałość felgi, ona nie przegnije jak zwykła stalówka!!!!
Pzdr!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi