Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Wyżłobienia na przegubie wewnętrznym (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=48553)

Konrad22ww 31-03-11 22:10

Wyżłobienia na przegubie wewnętrznym
 
Witam.

Rozebrałem przeguby wewnętrzne, na lewym (od str. kierowcy) nie ma żadnych luzów natomiast na prawym jest luz ok 0,5-1mm zauważyłem również wyżłobienie na kielichu o powierzchni ok 1 cm2 powierzchnia jest gładka, wyżłobienie jest tylko w 1 miejscu na głębokość ok 0,5-1mm czy takie małe wyżłobienie może powodować drgania podczas przyśpieszania ??? proszę o wypowiedź osoby które przerabiały ten temat...

focus2 01-04-11 00:16

niestety tak miałem ten sam problem wyzobienia sie później tak wyrobiły ze kierownica w koncu napier.....
jedyna opcja szykuja kase na nową półoske

Konrad22ww 01-04-11 07:20

1000 zł nowa - zamiennik, sam przegub oryginał 820.... jakiej wielkości miałeś te wyżłobienia?

korek007 01-04-11 09:50

Cytat:

Napisał Konrad22ww (Post 555360)
...wyżłobienie jest tylko w 1 miejscu na głębokość ok 0,5-1mm czy takie małe wyżłobienie może powodować drgania podczas przyśpieszania ??? proszę o wypowiedź osoby które przerabiały ten temat...

Potwierdzam - może. U mnie było tak samo. Kupiłem przegub - zamiennik za ok. 250 zł. Było to 2,5 roku temu i dotąd jest OK.

Konrad22ww 01-04-11 19:06

Ok ale czy ktoś z Was OSOBISCIE sprawdzał te wyżłobienia? przecież to niecały milimetr luzu przy obracaniu półosiami, sprawdzałem w c-maxie rodziców jest taki sam luz ale nic nie drga.
Do wymiany miałem też drażek kierowniczy i łożysko górne amortyzatora....

korek007 01-04-11 20:25

Cytat:

Napisał Konrad22ww (Post 555621)
Ok ale czy ktoś z Was OSOBISCIE sprawdzał te wyżłobienia? ....

Tak, sprawdzałem to osobiście - własnym palcem wskazującym :) Wyżłobienia chyba nie miały nawet 1 mm głębokości. A krzyżak wyglądał jak nowy.

Konrad22ww 02-04-11 14:44

Poskładałem auto na starych półosiach - 0 drgań !!! wystarczyło wypełnić przeguby smarem i nie ma żadnych luzów. Dobrze radzę wszystkim u których pojawią się drgania - ściągnąć osłony i sprawdzić smar, wyżłobienia 0,5-1mm nie powodują żadnych drgań, a tworzą się wtedy gdy jest za mało smaru !!!

korek007 02-04-11 15:59

No nie wiem. Ja miałem dwa podejścia. Za pierwszym razem mechanik wymontował obie półosie, sprawdził co jest nie tak i złożył, oczywiście wypełniając przeguby smarem. Po tym pierwszym podejściu nie było żadnej poprawy. Pomogła natomiast wymiana przegubu, czyli drugi etap walki.

Konrad22ww 02-04-11 16:49

Luz na przegubie musi być ok 1 mm w końcu gdzieś ten smar musi być między krzyżakiem a kielichem, jeśli jest wyczuwalny ręką i słychać stukanie przy ruszaniu półosią to znak że jest za mało smaru. Dobrze radzę wszystkim sprawdzić te luzy aby dało się tanim kosztem uratować półosie, wyżłobienia nie robią się bez przyczyny tylko z braku smarowania.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi