Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Przegrzany Focus, wymiana uszczelki pod głowicą (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25944)

elias26 05-03-09 00:29

Przegrzany Focus, wymiana uszczelki pod głowicą
 
Witam, mam prośbę do was forumowicze, na trasie niestety padła mi foczka 1.8 tdci 115.
Wypluło płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy:/. Wymieniona uszczelka pod głowicą, niestety to nie koniec, po wymianie uszczelki wysypał sie jeden z wtrysków, okazało sie, że jakiś pajac przy wymianie wtrysków 5 miesięcy temu robił to tak nie fortunnie, że dwa z 4 wtrysków zostały dodatkowo sklejone nie znanym mi klejem i przy jednym z nich klej pościł i syczy ciśnienie :/ . Pytanie mam do was co mam teraz zrobić (tych 2 wtrysków nie da sie wymontować-klej zbyt mocno trzyma). Czy zakupić głowice oraz 2 nowe wtryski(+ nowa uszczelka : / ), czy znacie może dobry jakiś klej aby zalepić ten przeciek ? Proszę o rady bo ja nie mam sił na ten samochód....

gregK 05-03-09 15:40

Coś tam musiało być ostro namotane,przecież wtrysków sie nie klei,smaruje sie pasta zeby łatwiej sie wyjmowało,dziwna sprawa.Pozostaje tylko delikatne obruszanie tego,zeby nie uwalic wtryskiwacza.Nie rozumiem tylko skąd to syczenie-jakis nieorginalny wtrysk czy jak :?

elias26 05-03-09 17:06

Cytat:

Napisał gregK
Nie rozumiem tylko skąd to syczenie-jakis nieorginalny wtrysk czy jak :?

To chyba tylko wie ten pseudo mechanior, co to odwalił. Sam już nie wiem co robić teraz...

Rasta 05-03-09 17:50

Pojechać do porządnego warsztatu a nie jakiś druciaży :!:

elias26 05-03-09 17:59

Cytat:

Napisał Rasta
Pojechać do porządnego warsztatu a nie jakiś druciaży :!:

Czyli do druciarzy z ASO ?
Autko mam od 2 miesiecy...

rbit9n 05-03-09 21:53

Cytat:

Napisał elias26
Czyli do druciarzy z ASO ?

dokładnie.

a czy to syczenie jest ciągłe, czy takie szybkie dość ciche sapanie? nieszczelność wtryskiwaczy (uszczelki) objawiała się u mnie (właściwie to silniku mojego kombifoka) właśnie takim sapaniem.

thermalfake 05-03-09 22:22

Cytat:

Napisał elias26
To chyba tylko wie ten pseudo mechanior, co to odwalił. Sam już nie wiem co robić teraz...

jełop spatolił robótkę a miał założyć nowe miedziane podkładki, uszczelki(?), obsmarować smarem miedzianym/grafitowym (takim co się nadaje do dużych temperatur i ciśnień, zapobiega korozji i samoodkręcaniu) oraz dokręcić wtryski z momentem 38Nm a na koniec skręcić na wtryskiwacz przewód wysokiego ciśnienia z 40Nm

rbit9n 05-03-09 22:33

Cytat:

Napisał thermalfake
założyć nowe miedziane podkładki, uszczelki(?),

racja. z tego co słyszałem w serwisie, przy każdej operacji z wtryskami konieczna jest wymiana uszczelek i podkładek. żaden klej, żaden meselek. tym bardziej, że koszt uszczelek/podkładek to chyba nawet nie 50zł za cały komplet.

elias26 06-03-09 11:57

Cytat:

Napisał rbit9n


a czy to syczenie jest ciągłe, czy takie szybkie dość ciche sapanie? nieszczelność wtryskiwaczy (uszczelki) objawiała się u mnie (właściwie to silniku mojego kombifoka) właśnie takim sapaniem.

Syczenie było ciągłe, auto chodziło jak ciągnik, wtrysk aż drżał.

Udało się wyciągnąć wtrysk :). zaryzykowałem i się udało. Nowa uszczelka zamontowana, wtrysk pracuje już tak jak powinien. Teraz czas testów. Dziękuje za odpowiedzi.

[ Dodano: Pon 09 Mar, 2009 20:16 ]
Po kilku dniach testu jest oki, nawet z odpalaniem nie mam problemów, problem zaś jest nadal w zbiorniczku wyrównawczym, takie coś mi się zbiera http://img300.imageshack.us/gal.php?g=200903091417.jpg , podpowiem, że jestem po wymianie płynu oraz kilka krotnym płukaniu wodą z odrobiną octu.

[ Dodano: Sro 22 Kwi, 2009 23:06 ]
Wymieniony termostat z autkiem odpukać wsio oki

[ Dodano: Pon 25 Maj, 2009 23:17 ]
I znowu dziś sie przegrzał, kurwi...... mnie strzela z tym autem....
Szlamu juz nie ma, termostat nowy,uszczelka wymieniona, wtryski oki (1 jest wciąż zaklejony, nie ruszam go, bo nie syczy, działa tak samo jak pozostała reszta). W jakiej temp powinien się załączać wiatrak od chłodnicy ?? Macie jeszcze jakieś pomysły na to ??
Chłodnica może być zapchana gdzieś ? Help Me :(


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi