Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFII] centralny zamek (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22791)

dominikzbaszyn 09-07-08 04:24

[FFII] centralny zamek
 
Witam
Focusa mam od miesiąc i jestem tu nowy więc może bardziej doświadczeni koledzy i koleżanki mi pomogą.
Po otworzeniu auta przyciskiem centralnego sterowania z kluczyka po pewnym czasie (około 3 min) jak nic nie robie w aucie (nie odpalam itp...) auto samo sie zamyka. jest to o tyle uciążliwe iż kiedyś zostawiłem kluczyki w aucie na siedzeniu i zamknąłem drzwi. Po czym po chwili auta samo sie zaryglował. szczęście w tym że autko stało w garażu a do domu miałem kawałek wiec skoczyłem po zapasowy kluczyk, ale co by było jak by zdarzyło mi sie to poza domem. i tu pojawia sie moje pytanie. Czy idzie jakoś samodzielnie zaprogramować centralny zamek tak by sie nie zamykał sam automatycznie podczas postoju auta? i czy wy również macie tak ustawione sterowanie centralnego zamka. a drugie moje pytanie to jak ustawić centralny zamek by sie sam zamykał dopiero po ruszeniu autem (wiem że FI miała taka funkcje)
Pozdrawiam!!

patigol 09-07-08 07:49

Cytat:

wiem że FI miała taka funkcje
ta funkcja nie zależy od samochodu ale od systemu alarmowego współpracującego z zamkiem centralnym :twisted: samoczynne zamykanie sie samochodu w przypadku który opisałeś to ochrona przed przypadkowym rozbrojeniem alarmu.

I nie programujesz zamka centralnego tylko system alarmowy.

Pabloos 09-07-08 08:30

IMO centralka alarmu nie rejestruje u Ciebie otwarcia drzwi , u mnie sam sie zamknie jesli otworze go z centalnego , i nic wiecej nie zrobie , jesli natomiast chociarz na chwilee otworze drzwi alarm juz sie nie uzbroi , i nie zarygluje zamkow

dominikzbaszyn 09-07-08 14:08

Powiem szczerze że kupując auto nie zostałem poinformowany że ma alarm. I jeszcze mi sie nigdy nie uruchomił. Jak rozpoznać czy focus jest wyposażony w alarm?
Spróbuje również jeszcze raz zobaczyć co sie stanie gdy otworze go z pilota i otworze drzwi i je zamknę czy ponownie sam sie zarygluje ( może to było jednorazowa sytuacja ).

patigol 09-07-08 15:38

Jak masz czujnik ruchu to otwórz szybę, zamknij samochód pilotem z kluczyka i włóż do środka rękę. Powinien zacząć wyć. Ale wszystko zależy jakie masz zainstalowane czujniki.
Poza tym powinieneś mieć pod maską syrenę a w kabinie sygnalizator najczęściej w postaci diody (nie pomyl z sygnalizacją immobilizera)

U mnie po otworzeniu samochodu pilotem z kluczyka i nie podejmowaniu żadnych czynności auto samo rygluje sie po ok 30 sekundach.

DarekU 10-07-08 14:04

To norma na dziś i nie tylko w Fordzie, zaryzykował bym że większość nowych aut tak ma.
Kluczyki zawsze z sobą zabieraj do tego trzeba się przyzwyczaić, to taki myk dla gapowiczów co zapominają auto zamknąć.
Sprawdź tylko czy zamyka ci szyby (czy zasuwa otwarte szyby przy blokowaniu)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi