Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] I co dalej???.... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14321)

RuTo2 30-12-06 00:29

[FFI] I co dalej???....
 
Witam-jestem "nowy" na tym forum,ale czytając Wasze posty wiele zrobiłem ze swoją "foczką" - a mianowicie : zamykanie centralnego po ruszeniu samochodem,zamontowałem sterownik radia przy kierownicy,oświetlenie podłogowe,halogeny ze ściemniaczem oświetlenia zegarów, wycieraczki z interwałem,schowek na bryle-he he.no i koniec.......i co dalej???Co jeszcze da sie zrobić z "foką".Czytałem jakiegoś posta o automatycznym miganiu kierunków po lekkim naciśnięciu przełącznika -ale zgubiłem ten temat....pomóżcie.I jeszcze jedno ...na kompie mojego focusa jest kontrolka z prawej strony (przedstawia coś w rodzaju pasów bezpieczeństwa i air bagu...) nigdy się u mnie nie paliła ...a w instrukcji nic nie pisze? co to jest??Pozdrawiam!!!

czocher84 30-12-06 01:25

podswietlenie schowka, oswietlenie/lampka dla pasazerow z tylu

andasz 30-12-06 10:39

U mnie lampka ostrzegawcza poduszki powietrznej i lampka ostrzegawcza dezaktywacji poduszki powietrznej znajdują się na panelu wskaźników po lewj stronie 4 i 3 od dołu. Na panelu kompa znajdują się kontrolki (lampki) ostrzegająca o oblodzeniu i ostrzegawcza niskiego poziomu płynu spryskiwaczy. Może masz coś ciekawszego? - zrób zdjęcie.
A propos kierunkowskazów też byłbym wdzięczny, gdyby jakiś specjalista podpowiedział jak to wykonać w FFI [pub2]

CAr 30-12-06 11:02

Nie ma dwóch kontrolek od poduszek powietrznych? [hmm] A jak jest to jedna jest na zegarach, a druga na kompie.

grzehoo 30-12-06 11:08

Cytat:

Napisał CAr
A jak jest to jedna jest na zegarach, a druga na kompie.

dokładnie. na zegarach jest ostrzegawcza, że coś się dzieje niedobrego z modułem poduszek. Ma różne tryby sygnalizacji.
Na kompie jest kontrolka wyłączenia poduszki pasażera - ale z tego co wiem, nie da się jej wyłączyć samemu. :( a przydałoby sie czasem.
W instrukcji od foki w wersji USA coś tam jest o tym napisane. Ktoś podawał info na forum - poszukaj.

Co jeszcze się da zrobić we foce? Na przykład ramkę do radia DIN1 z praktyczną półeczką (USA), konsolę sufitową ze schowkami (USA), podłokietnik (różne rodzaje do wyboru na allegro), dywaniki klubowe [aaa], nie mówiąc już o zewn. tuningu optycznym, którego przykładów wiele wśród nas.

CAr 30-12-06 11:27

Cytat:

nie mówiąc już o zewn. tuningu optycznym, którego przykładów wiele wśród nas.
właśnie. Kol. RuTo = jeżeli można, prosilibyśmy o fotki foczki - wtedy co do tuningu zew. coś napewno doradzimy. Na początek cleary w błotniki bym wsadził, jeżeli ich nie masz.

RuTo2 03-01-07 11:14

Podświetlenie schowka mam...a oświetlenie wnętrza pasażerow mam zamiar zapodać....A co z programowaniem kierónków....????aaaa i podlokietnik też mam ....i opanowalem walenie klapy bagażnika- to irytujące...ale tak naprawdę to nie klapa.....

tjmdm 03-01-07 11:46

Cytat:

Napisał RuTo2
Podświetlenie schowka mam...a oświetlenie wnętrza pasażerow mam zamiar zapodać....A co z programowaniem kierónków....????aaaa i podlokietnik też mam ....i opanowalem walenie klapy bagażnika- to irytujące...ale tak naprawdę to nie klapa.....

to co wali [bigok]

RuTo2 03-01-07 19:03

U mnie to było banalne ...ale waliła dzielona kanapa po stronie 2/3 czyli za kierowcą ...waliła i zgrzytała przy zamku...a ja rozebrałem całą klapę he he,Jeśli chcesz sprawdzić czy to to ,to po prostu podczas jazdy złóż to oparcie. Daj znać jak poeksperymentujesz-czy u ciebie też to było przyczyną.

driver 03-01-07 19:18

Może siakiś lepszy miusik jak nie masz.Zestawik odseparowany z czystym brzmieniem [metal]

Yanek 04-01-07 00:14

nie wspomne o ALUSKACH :razz:

czocher84 04-01-07 00:49

Cytat:

Napisał driver
Może siakiś lepszy miusik jak nie masz.Zestawik odseparowany z czystym brzmieniem [metal]

widac ze masz checi, wiec do tego siakis DIY subwoofer :twisted:

RuTo2 04-01-07 10:50

Ok nad sprzętem pomyślę ...ale bardziej irytuje mnie -jak zaprogramować kierunkowskazy aby po lekkim naciśnięciu migały 3 razy....zna ktoś receptę?? [chytry] [chytry] [chytry]

grzehoo 04-01-07 11:36

Cytat:

Napisał RuTo2
jak zaprogramować kierunkowskazy aby po lekkim naciśnięciu migały 3 razy....zna ktoś receptę??

[bylo] juz na forum

musisz miec odpowiedni modul GEM - dowiesz sie w ASO, i tam ci to tez moga przeprogramowac.

Arturek 04-01-07 11:49

Cytat:

Napisał CAr
Nie ma dwóch kontrolek od poduszek powietrznych? [hmm] A jak jest to jedna jest na zegarach, a druga na kompie.

W FFI po lifcie są 2 (dwie) kontroli poduszek
- jedna w zegarach
- druga po prawej stronie kompa (kontrolki oblodzenia i spryskiwacza są pod kompem). Ta druga kontrolka to kontrolka (miejsce na kontrolkę) wyłączenia poduszki pasażera. To chyba kontrolka "na wyrost" bo nie ma wyłącznika poduszki
pozdrawiam
Arturek

RuTo2 16-01-07 00:58

Dzięki za odpowiedzi...ale z drugiej strony to nie możliwe ,że już wszystko zrobiłem....aaaa dodałem jeszcze gaśnicę pod fotel pasażera.... [metal].Teraz biorę się za "ozdobienie" 3 stopu logiem focusa....i co dalej??(nie chodzi mi o tuning zewnętrzny).

tjmdm 16-01-07 05:50

[quote="RuTo2"]U mnie to było banalne ...ale waliła dzielona kanapa po stronie 2/3 czyli za kierowcą ...quote] a jak kolega poradził sobie z tym problemem...jakaś taśma izolacyjna czy coś takiego :roll: bo chyba mam to samo [bigok]

RuTo2 16-01-07 11:00

Tam są przy zamku 2 śruby typu torx do regulacji zamka,popuściłem je i inaczej ustawiłem zamek(nie pamietam w górę czy w dół)-tak żeby spokojnie kanapka się otwierała i zamykała...i po kłopocie.Napisz czy pomogło.Pozdrowionka

CAr 23-01-07 15:07

Ja sobie sprawiłem podłokietnik do Foki - bajer wygodny i bajerancki

http://img95.imageshack.us/img95/599/dscn08389xj.th.jpg

mucha 24-01-07 23:06

CAr, :?:
na allegro kupiłes ?? dedykowany czy uniwesalny ??

:mrgreen:

RuTo2 25-01-07 01:01

Podlokietnik też mam ,oświetlenie schowka -też ,światło stopu też "zmodyfikowałem" .Teraz poluję na lampkę oświetlenia kabiny typu "Ghia".....i co dalej???Co z tymi kierunkami??Musi być jakiś sposób....aaaa no i CB kupiłem....no i dorobiłem drugą lampkę oświetlenia bagażnika...ale ciągle mi mało.....

NeroN 25-01-07 01:25

Cytat:

Napisał RuTo2
ale ciągle mi mało.....

Xenony [hmm]

ppgor 25-01-07 08:56

Cytat:

Napisał RuTo2
ale ciągle mi mało.....

webasto :mrgreen:

CAr 25-01-07 09:29

mucha, http://moto.allegro.pl/item160760159...producent.html

to jest raczej uniwersalny

RuTo2 01-02-07 11:47

CB już zapodałem do Foczki ...i było kilka komunikatów o "miśkach" he he....ale pomysły się wyczerpują....i co dalej....aaa stop też zrobiłem...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi