Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Problem ze wspomaganiem (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=36327)

goldi 28-02-10 13:57

Problem ze wspomaganiem
 
Witam ! to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość :)
Przeglądałem wypowiedzi na podobne tematy jednak nie znalazłem odpowiedzi.

Od niedawna jestem posiadaczem focusa, od pewnego czasu przy skręcie kierownicy w lewo lub w prawo słychać buczenie, kierownica raz chodzi normalnie a raz chodzi ciężko, tak jakby wspomaganie padło. Sprawdzałem poziom płynu i wszystko jest w normie, jest mały wyciek ale pod autem. Wczoraj wjechałem na kanał jednak nie mogę stwierdzić miejsca wycieku, prawdopodobnie to jakaś uszczelka, jednak płynu nie ubywa.
Znajomy mechanik powiedział, że może pompa wspomagania się poci, powiedział żebym w pierwszej kolejności zmienił płyn do wspomagania, ponieważ jest stary , prawdopodobnie nie był zmieniany od nowości a auto ma przejechane 188 tys.

Czy ktoś z was miał podobny problem ? i czy wymiana płynu ma jakiś sens ? słyszałem, że płynu nie wymienia się tylko dolewa.

szejk78 28-02-10 14:08

może pada przekładnia ja robiłem, sprubój nalać płyn do wspomagania STP z uszczelniaczem jest w Auchan mi na samą pompe pomogło można go stosować jako płyn właściwy lub na dolewki

Aras 28-02-10 18:56

Masz objawy jakbyś miał mało płynu w układzie. Też proponowałbym zmianę oleju. Może pomoże.

goldi 28-02-10 19:11

Przekładnia raczej nie ponieważ jest suchutka, w poniedziałek wymienię płyn i wtedy zobaczymy. Jeśli to nie pomoże to prawdopodobnie pompa wspomagania pada :/

dam 12-03-10 14:00

A ja mam pytanko: jak wymienić całkowicie płyn wspomagania?? Skąd się go najłatwiej spuszcza??

piotr-ek 12-03-10 14:04

strzykawka wężyk, spuszczasz przez ten sam korek co nalewasz.

marco223 12-03-10 15:06

Cytat:

Napisał goldi (Post 419304)
Witam ! to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość :)
Przeglądałem wypowiedzi na podobne tematy jednak nie znalazłem odpowiedzi.

Od niedawna jestem posiadaczem focusa, od pewnego czasu przy skręcie kierownicy w lewo lub w prawo słychać buczenie, kierownica raz chodzi normalnie a raz chodzi ciężko, tak jakby wspomaganie padło. Sprawdzałem poziom płynu i wszystko jest w normie, jest mały wyciek ale pod autem. Wczoraj wjechałem na kanał jednak nie mogę stwierdzić miejsca wycieku, prawdopodobnie to jakaś uszczelka, jednak płynu nie ubywa.
Znajomy mechanik powiedział, że może pompa wspomagania się poci, powiedział żebym w pierwszej kolejności zmienił płyn do wspomagania, ponieważ jest stary , prawdopodobnie nie był zmieniany od nowości a auto ma przejechane 188 tys.

Czy ktoś z was miał podobny problem ? i czy wymiana płynu ma jakiś sens ? słyszałem, że płynu nie wymienia się tylko dolewa.


Nie chce tu stawiać najgorszej diagnozy , ale moze to byc układ kierowniczy(listwa). U mnie były identyczne objawy, wspoma chodziła i zanikała. Tez stawiali na pompę ale niestety miałem cala listwe do wymiany. U mnie koszt z cześciami i robocizną wyniósł 1200PLn. Al ejak mówię to u mni etak było. A wszystko było suchutkie jak pieprz;-)

goldi 16-03-10 22:57

Dzisiaj miałem chwile czasu i wymieniłem całkowicie płyn do wspomagania, jednak w moim przypadku to nie pomogło, wspomaganie nadal w miejscu w ogóle nie działa i kierownica bardzo ciężko chodzi. Prawdopodobnie padła pompa wspomagania, czyli czeka mnie wizyta u mechanika :/
Nie wiem teraz czy lepiej kupić używkę, czy zregenerować pompę , jakby tego było mało to dzisiaj zapaliła mi się kontrolka ABS, chyba poszedł któryś czujnik :(

zibiusz 01-04-10 11:35

pękł wąż wysokiego ciśnienia przy wspomaganiu, naprawiłem go i zamontowałem...wspomaganie działało 2min i nagle przestało, na wolnych obrotach nie działa wogóle , dopiero przy 3tys. obr. coś tam działa. pewnie padła pompa. gdzie i jaką najlepiej kupić za rozsądne pieniądze?

Feniks 07-06-10 10:01

Odgrzewam temat - chyba mi gdzieś płyn od wspomagania ucieka, ale obawiam się, że pompa siadła (z tego co czytam powyżej).
Poproszę o sugestie gdzie kupić pompę (i jak to się cenowo przedstawia)?

edit 09.06.2010:
Sprawdzone - porwał się pasek klinowy i się wkręcił w pompę - "mili" panowie z serwisu jak wymieniali pasek, to starego nie ściągneli - płyn nie uciekał, tylko "kipiał" z przegrzewającej się pompy - na szczęście stary pasek już zdjęty z pompy, która działa tak jak trzeba

PS: Nauczka na przyszłość - przy odbiorze samochodu z warsztatu sprawdzić czy wszystko dobrze zrobili i jakiś świstek od nich zabrać, ew. robić w zaufanym warsztacie (mi się niestety spieszyło i robiłem w pobliskim - ostatni raz)

TomuŚ 23-06-10 12:31

Mam pytanko jaki wlewać płyn do wspomagania??? bo widzę ze mam już w okolicy minimum i nie wiem co zalać....???

Kubuch 23-06-10 12:36

Chłopie rozumiem, że jesteś świeżo po zakupie auta i rejestracji na forum ale używaj WYSZUKIWARKI!

TomuŚ 23-06-10 12:40

wpisałem w wyszukiwarce i wyskoczyło mi tylko ten temat.... [niewiem]

Kubuch 23-06-10 12:43

Niby co wpisałeś w wyszukiwarce? Mi wywala 3 strony wyników o płynie do wspomagania...

TomuŚ 23-06-10 13:02

dobra już chyba wiem co i jak sorrki za zasmeicanie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi