Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Huczenie i dudnienie (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=47261)

Kuras77 11-02-11 04:44

Huczenie i dudnienie
 
Od kilku dni z podwozia dochodzą do mnie dziwne dźwięki, których raczej wcześniej nie było (nie są to chyba głośniejsze zimówki). Chodzi o niskie huczenie/dudnienie, którego częstotliwość jest w prost proporcjonalna do szybkości. Brzmi to trochę jak pomruk dużego silnika ale oczywiście ciszej. Pierwsze o czym pomyślałem to łożyska bo nie wymieniałem ich jeszcze od nowości a auto ma 4 lata i 70tyś km na karku. Jednak brzmi to inaczej jak w poprzednim moim Fordzie Escorcie - tam przypominało to jęczenie duchów z jakiegoś horroru a tu brzmi jak rasowy silnik ;) Jak najlepiej i najprościej sprawdzić, czy to łożysko nawala?

bizon 11-02-11 07:13

Trzeba podnieść samochód do góry, i zakręcić kołem. Jeśli to łożysko to będzie słychać, jeśli łożysko jest dobre to przy obróceniu koła ręką nie powinno być nic słyszalne

slider 12-02-11 14:48

Podepne się pod temat, foka buczy wraz ze wzrostem prędkości bardziej po czym przy 100 < trochę się uspokaja. Łożyska kół sprawne i wydają inny dźwięk, łożysko podpory półosi wymienione. Buczenie i na letnich i na zimowych oponach, wystarczy kontra kierownicą w lewo i wszystko cichnie. Czy geometria może mieć wpływ na to, że dochodzą takie dźwięki, bo któreś koło się "źle" ustawia? Delikatnie ściąga foke na prawo więc może iść tym tropem?

Marcinek22 12-02-11 17:27

A czy kierą tzęsie przy tym czy nie?
pzdr

slider 12-02-11 19:19

Nie, kierownicą nic nie telepie. Jedynie lekko przy hamowaniu, ale to już wcześniej było od tarcz.

hajdi5 13-02-11 18:00

na łózyska troche za szypko.nie wpadłes ostatnio w dołek na drodze ,może geometria,sprawdż opony

ffelmer 18-02-11 00:48

sprawdziłbym czy nie są wyząbkowane opony.. możne to to huczy?
podnieś samochód zakręc kolem (w kierunku jazdy) i przystaw lekko rękę do opony.. jesli będzie czuc szarpanie na dłoni lub jeśli będą falowania wysokości bieżnika to do wymiany oponki...

slider 19-02-11 14:54

U mnie już po problemie, mimo, że koło luzów żadnych nie miało itp. to łożysko w piaście w lewym kole było wywalone. Po wymianie w końcu cisza.

Kuras77 19-02-11 19:02

No to u mnie pewnie jest podobny problem - przy wymianie kół na letnie to sprawdzę.

JohnLenin 24-07-17 18:51

Witam. Czy miał Ktoś taki przypadek, że łożyska kół(u mnie tył) były do wymiany, ale przy sprawdzaniu, po podniesieniu tyłu, nie występowały luzy, nie było też słychać dziwnych dźwięków, po zakręceniu kołem?

weuek 24-07-17 19:20

Pewnie. Po ręcznym zakręceniu kołem to hałasują łożyska w stanie agonalnym, a te w ciut lepszym stanie to mogą dać o sobie znać dopiero na rozpędzarce.

JohnLenin 24-07-17 19:27

Cytat:

Napisał weuek (Post 1178493)
Pewnie. Po ręcznym zakręceniu kołem to hałasują łożyska w stanie agonalnym, a te w ciut lepszym stanie to mogą dać o sobie znać dopiero na rozpędzarce.

Dzięki. Chyba trzeba będzie zainwestować niebawem w łożyska tylnych kół.
Znalazłem zakład z rozpędzarką i okazało się, że rzeczywiście padło jedno łożysko z tyłu.

Tal-Rash 02-08-17 17:32

U mnie w mk1 pamiętam łożysko siadło i dudniło przy niektórych prędkościach. Tak od 40 do 60 i potem powyżej 120, jadąc 80-90 był spokój. Długo trwała diagnoza bo łożyska lewe i prawe wymieniałem nie cały rok wcześniej. Opony inne zakładałem, felgę inną, tarcze hamulcowe koszty koszty i nic. Kręcenie kołem na podnośniku nic nie dawało cisza absolutna.
Łożysko padło za wcześnie pewnie przez chałupniczą metodę wymiany (młotek). Nowe trzeba wciskać praską a nie wbijać młotkiem... a teraz:
bardzo przepraszam za tę dygresję ale temat tematu przypomina mi o filmiku pewnym:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi