Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] przewody hamulcowe Goodridge (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37944)

MisiekT 09-04-10 14:38

przewody hamulcowe Goodridge
 
ostatnio troche szperalem w temacie, wiec jakby ktos kiedys sie zastanawial nad zakupem przewodow w stalowym oplocie i mial dylemat ktora wersja pasuje do jego foki, to sa 2 wersje:
- zestawy 4-czesciowe
do fok z bebnami albo z fok po przerobce bebnow na tarcze
- zestawy 6-czesciowe
do fok z oryginalnie montowanymi tarczami z tylu

foki oryginalnie z tarczami maja po prostu 2 dodatkowe przewody z tylu i powinno sie je tez od razu wymieniac

PS. ostry wstyd zeby taka firma jak Goodridge nie miala porzadnego katalogu i opisow [panna]

DejaVu 09-04-10 23:06

chcesz powiedzieć że dwa biegną równolegle obok siebie z tyłu? czyli jest więcej płynu przed samym hamulcem. kombinujac może to zwiększać siłe hamowania. taka zasada hydraulicznego lewarka.o ile dobrze cię zrozumiałem. a mi chodzi po głowie hydrauliczny ręczny.

MisiekT 09-04-10 23:09

z tego co zrozumialem Zbycha to po prostu przewod hamulcowy idacy na tyl przy tarczach jest dwuczesciowy (na strone), a przy bebnach jednoczesciowy

mickonr 09-04-10 23:14

Zastanawiające, ja mam oryginalne tarcze, a do mojego auta pasują 4 przewody, a nie 6 tak jak jest w opisie. Może jest to bardziej uzależnione od rocznika samochodu?

MisiekT 09-04-10 23:27

owszem, pasuja, z tym, ze:
Cytat:

Napisał MisiekT (Post 433631)
foki oryginalnie z tarczami maja po prostu 2 dodatkowe przewody z tylu i powinno sie je tez od razu wymieniac

jak juz wymieniac przewody to wszystkie, nie?

mickonr 09-04-10 23:32

Nie nie nie... nie zrozumieliśmy się. W moim fousie są 4 przewody i nic więcej. Nie ma sześciu i nawet jakbym chciał wymienić to nie mam co, bo nigdy nie było tu tych dwóch małych przewodów... Mam tarcze z tyłu i tylko 4 przewody hamulcowe (oczywiście w stalowym oplocie).

MisiekT 09-04-10 23:40

a jestes pewien ze przypadkiem ktoregos nie nie zauwazyles? raz, ze Zbychowi wierze - dwa, ze tak mniej wiecej tak tez odpowiedzial mi koles na angielskim forum - trzy, ze to wyjasnienie pasuje idealnie to zamieszania z zestawami Goodridge'a

mickonr 09-04-10 23:46

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=36256

Też myślałem, że mam 6 ;] a okazało się, że mam 4. Wtedy też była wymiana zdań...

P.S. Jak zepsułem temat do faq'a to wywalcie moje posty - nie pogniewam się:P

Kam1l 10-04-10 00:49

mickonr może miałeś przeróbke z bębnów na tarcze i dlatego :)

MisiekT 10-04-10 09:48

powiem tak - na dieselu mam na pewno 6 przewodow, bo od razu Zbych zerknal... w benzynie pewnie tez, ale to sprawdze przy okazji

PS. widze ze Ty masz foke z 2004 roku, wiec byc moze nowsze mialy wszystkie tylko 4... ogolnie przed zakupem trzeba widze sprawdzac :)

gRuHa 10-04-10 16:50

Cytat:

Napisał przemekdeja (Post 433812)
czyli jest więcej płynu przed samym hamulcem. kombinujac może to zwiększać siłe hamowania

raczej zwiększa się bezwładność układu...

mickonr 12-04-10 09:33

Na 100% nie miałem wcześniej bębnów, gdyż rok temu wymieniałem klocki i były oryginalne. Aaa właśnie może jeszcze zależy to od rynku na jaki samochód wyszedł? Mój był kupiony w Niemczech, może dlatego ma on inne graty. W sumie to ta wersja wyposażenia nie był dostępna w Polsce.

daro27 03-01-14 14:19

Zeby nie paskudzis kolejnum nowym postem zapytam tu , zna ktos z kolegow moze jakies stronki gdzie moge dostac przewody hamulcowe do ford focus 01 1.4 z gory bede wdzieczny:-D

bladerr 03-01-14 20:14

alledrogo?

MisiekT 03-01-14 20:24

nie mieszajcie - to temat o przewodach w oplocie

bladerr 05-01-14 09:51

dla mnie w domyśle daro27 chodziło o przewody w stalowym oplocie, bo o inne to chyba nawet pytać nie warto[niewiem]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi