Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Przedłużona gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=2267)

Quenti69 18-04-05 20:43

Przedłużona gwarancja
 
Mam takie pytanie :?: może ktoś otrzymał propozycję od salonu w którym nabywał swoją foczkę o przedłużeniu gwarancji na następne dwa latka?? Czy warto to zrobić i ile to kosztuje i czy nie jest to przypadkiem tylko naciąganie na kase. Dostałem dzis taki tel z salonu, ze niby moge to zrobic do koncz kwietnia. Obecną mam wazną do października i właściwie poza sprężyna od powrotu pedału sprzęgła nic mi w jej ramach nie wymienili.
Więc czy warto [chytry]

@ndy 18-04-05 20:51

Więc tak: to się teraz nazywa Ford Protect... [hmm]
jeśli chodzi o Focusa ta przyjemnośc kosztuje 2,5 kloca (gwarancja na dwa kolejne lata do 150 tys. km) - obejmuje większośc elementów auta (przede wszystkim elektryka, silnik), nie obejmuje zuzywających się elementów zawieszenia.... no i od 01.06.2005 ma kosztować 3125... [ninja]
Więc śpiesz się.... wydaje mi się, że warto - bo robociznę też masz w FP za free.... [hmm]

szy 18-04-05 21:40

Cytat:

Napisał @ndy
jeśli chodzi o Focusa ta przyjemnośc kosztuje 2,5 kloca

W najdroższym wariancie chyba, bo, zdaje się, że są trzy?

Rok temu, gdy kończył mi się pierwszy rok gwarancji na fokę, przedłużyć należało
w okresie poprzedniej gwarancji. Może tu naciągają, skoro mówisz o końcu w X?

Ogólnie - warto, to niewielkie pieniądze w porównaniu do tych, jakie masz szanse
wybulić. Ot, jeszcze jedno 'ubezpieczenie'.

Szy.

grzehoo 18-04-05 22:00

Mi też przysłali :| tę propozycję.
Zostały mi 3 tygodnie gwarancji i próbuję popsuć co tylko się da na gwarancji.
Za tę kasę co oni chcą, to bym wolał se już kurde porządne ksenony kupić, cholerka. [ass]
Chyba się nie zdecyduję. [screwy]

@ndy 19-04-05 07:38

Cytat:

Napisał szy
W najdroższym wariancie chyba, bo, zdaje się, że są trzy?

Przysłali tylko to, ale po co się rozdrabniać... [los]

tecman 19-04-05 09:04

Cytat:

Napisał @ndy
Więc tak: to się teraz nazywa Ford Protect... [hmm]
jeśli chodzi o Focusa ta przyjemnośc kosztuje 2,5 kloca (gwarancja na dwa kolejne lata do 150 tys. km) - obejmuje większośc elementów auta (przede wszystkim elektryka, silnik), nie obejmuje zuzywających się elementów zawieszenia.... no i od 01.06.2005 ma kosztować 3125... [ninja]
Więc śpiesz się.... wydaje mi się, że warto - bo robociznę też masz w FP za free.... [hmm]

Nie wiem skad taka cene wziales?? Bo ze strony Forda z konfiguratora wynika,
iz przedluzenie gwarancji na 3-4 rok do 150tys km to koszt rzedu 4250pln!!
I taka cene uslyszalem w ASO w Krakowie.

Ford Protect na 3 rok do 150tys km - 1950 pln.

Dosia 19-04-05 09:17

Przedłużenie gwarancji do Focusa:

do 31.05.2005 - 2 500 PLN
od 01.06.200 - 3 125 PLN

Taką ofertę pisemną dostałam od sprzedawcy...
tecman, zapytaj w innym ASO, bo podali Ci prawdopodobnie nową cenę ale na Mondeo... [zaklopotanie]

tecman 19-04-05 09:41

Cytat:

Napisał Dosia
Przedłużenie gwarancji do Focusa:

do 31.05.2005 - 2 500 PLN
od 01.06.200 - 3 125 PLN

Taką ofertę pisemną dostałam od sprzedawcy...
tecman, zapytaj w innym ASO, bo podali Ci prawdopodobnie nową cenę ale na Mondeo... [zaklopotanie]

Informacje na stronie forda: http://www.ford.pl/ie/gwarancje/-/war_new

A o jakiej opcji przedluzonej gwarancji mowisz?

Wg konfiguratora na tej stronie wychodzi nastepujaco dla focusa:
3lata - 60kkm - 1020 PLN
3lata - 150kkm - 1950 PLN
4lata - 100kkm - 2400 PLN
4lata - 150kkm - 4250 PLN

Wiec ktora opcje dostalas w ofercie?

POzdrawiam

Dosia 19-04-05 09:54

"dotyczy: promocji Ford Protect - przedłużenie dwuletniej gwarancji"

i dalej: "(...) przez kolejne 2 lata do przebiegu 150 tys. km"

@ndy 19-04-05 10:15

Cytat:

Napisał tecman
Wg konfiguratora na tej stronie wychodzi nastepujaco dla focusa:
3lata - 60kkm - 1020 PLN
3lata - 150kkm - 1950 PLN
4lata - 100kkm - 2400 PLN
4lata - 150kkm - 4250 PLN

Wiec ktora opcje dostalas w ofercie?

Ad Vocem - te 3 lata, to są 2 lata zwykłej gwarancji (tej jaką masz po zakupie auta) oraz rok FP (z limitem kilometrów)
Analogicznie 4 lata - nie myśl, że Ford daje w sumie 6 lat gwarancji na Foczkę (2 pełnei i 4 w ramach Ford Protect)....

tecman 19-04-05 10:41

Cytat:

Napisał @ndy
Cytat:

Napisał tecman
Wg konfiguratora na tej stronie wychodzi nastepujaco dla focusa:
3lata - 60kkm - 1020 PLN
3lata - 150kkm - 1950 PLN
4lata - 100kkm - 2400 PLN
4lata - 150kkm - 4250 PLN

Wiec ktora opcje dostalas w ofercie?

Ad Vocem - te 3 lata, to są 2 lata zwykłej gwarancji (tej jaką masz po zakupie auta) oraz rok FP (z limitem kilometrów)
Analogicznie 4 lata - nie myśl, że Ford daje w sumie 6 lat gwarancji na Foczkę (2 pełnei i 4 w ramach Ford Protect)....

Wiem!:)

Moglem napisac przedluzenie na 3ci rok, na 4ty rok....

[ Dodano: Wto 19 Kwi, 2005 ]
Cytat:

Napisał Dosia
"dotyczy: promocji Ford Protect - przedłużenie dwuletniej gwarancji"

i dalej: "(...) przez kolejne 2 lata do przebiegu 150 tys. km"

Zadzwonilem do ASO - ma ktos do mnie oddzwonic w tej sprawie.
Zobaczymy co powiedza :mrgreen:

robdol 19-04-05 11:08

[nono] nic nie powiedzą ....zapytajom "kartą czy gotówką" [bigok] to ich ulubiony fragment

@ndy 19-04-05 11:18

Cytat:

Napisał tecman
Nie wiem skad taka cene wziales?? Bo ze strony Forda z konfiguratora wynika,
iz przedluzenie gwarancji na 3-4 rok do 150tys km to koszt rzedu 4250pln!!
I taka cene uslyszalem w ASO w Krakowie.

Nieważne gdzie kupisz FP - możesz toto kupić na Śląsku i serwisować auto w Krakowie.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: - dla 1 750 PLN (minus koszty przejazdu) - warto się wybrać do Gliwic (autostradą to tylko godzinka... :wink:) .... 8)

tecman 19-04-05 11:45

Cytat:

Napisał @ndy
Cytat:

Napisał tecman
Nie wiem skad taka cene wziales?? Bo ze strony Forda z konfiguratora wynika,
iz przedluzenie gwarancji na 3-4 rok do 150tys km to koszt rzedu 4250pln!!
I taka cene uslyszalem w ASO w Krakowie.

Nieważne gdzie kupisz FP - możesz toto kupić na Śląsku i serwisować auto w Krakowie.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: - dla 1 750 PLN (minus koszty przejazdu) - warto się wybrać do Gliwic (autostradą to tylko godzinka... :wink:) .... 8)

To ile niby w Gliwicach kosztuje Ford Protect? Chce miec wersje na 3 i 4ty rok do 150tys km przebiegu....?

[ Dodano: Wto 19 Kwi, 2005 ]
Cytat:

Napisał Dosia
Przedłużenie gwarancji do Focusa:

do 31.05.2005 - 2 500 PLN
od 01.06.200 - 3 125 PLN

Taką ofertę pisemną dostałam od sprzedawcy...
tecman, zapytaj w innym ASO, bo podali Ci prawdopodobnie nową cenę ale na Mondeo... [zaklopotanie]

Dzwonilem przed chwila do ASO w Gliwicach - City Car i dostalem nastepujaca odpowiedz:
Cena 2500 pln dotyczy aut nowo kupionych i trwa do miesiaca czasu po zakupie tegoz auta.
Cena 3125 pln - dotyczy np mnie - auto FF 1.8TDCi z roku 2003.

Ceny te sa cenami promocyjnymi. Na stronie Forda jest bez uwzglednienia tej promocji.

[ Dodano: Wto 19 Kwi, 2005 ]
Cytat:

Napisał @ndy
Cytat:

Napisał tecman
Nie wiem skad taka cene wziales?? Bo ze strony Forda z konfiguratora wynika,
iz przedluzenie gwarancji na 3-4 rok do 150tys km to koszt rzedu 4250pln!!
I taka cene uslyszalem w ASO w Krakowie.

Nieważne gdzie kupisz FP - możesz toto kupić na Śląsku i serwisować auto w Krakowie.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: - dla 1 750 PLN (minus koszty przejazdu) - warto się wybrać do Gliwic (autostradą to tylko godzinka... :wink:) .... 8)

Skad wziales cene 1750 PLN?? Wg. tego co dowiedzialem sie w Gliwickim ASO - to 3125PLN musialbym wybulic... [banghead]

@ndy 19-04-05 12:24

kurde.... to co Dosia Ci podesłała to był CYTAT z pisma, jakie tydzień temu przyszło z ASO..... Nasza Foczka pochodzi z 2003 roku z września, czyli posiada jeszcze gwarancję fabryczną.... A Ford Protect (jeśli kupimy w maju ze zniżką) ma obowiązywać przez dwa następne lata ale dopiero od września !!!

A wyliczyłem tak 4250 (z netu) - 2500 (z ASO) =1750 :wink:

[ Dodano: Wto Kwi 19, 2005 12:28 pm ]
jak chcesz mogę pogadać z osobą, która przysłała nam tą ofertę i zapytać czy mogą się na nią załapać również zamiejscowi - napisz tylko do kiedy masz gwarancję fabryczną....

Dosia 19-04-05 12:29

Ja to mam na piśmie, no chyba że potraktowali mnie wyjątkowo, bo kupiłam u nich już 2 focusy [zaklopotanie]

@ndy 19-04-05 12:31

tak sobie pomyślałem.... przed wykupieniem FP musisz zrobić płatny przegląd - w Gliwicach jego cena zahacza właśnie o ową różnicę - może coś posumowali ?! [ninja] (koszt przeglądu z kosztem FP).... a może się ktoś pierdyknął i w tym pismie powinno być 100tys., a nie 150 tys ?! Nie mam pojęcia...... [zaklopotanie]

[ Dodano: Wto Kwi 19, 2005 12:32 pm ]
Cytat:

Napisał Dosia
Ja to mam na piśmie, no chyba że potraktowali mnie wyjątkowo, bo kupiłam u nich już 2 focusy [zaklopotanie]

i dopisali z rozpędu ceny FP dla aut, których nie masz - Mondeo, C-maxa, Transita, Puzona.... ?! [hmm]

tecman 19-04-05 12:33

Cytat:

Napisał @ndy
kurde.... to co Dosia Ci podesłała to był CYTAT z pisma, jakie tydzień temu przyszło z ASO..... Nasza Foczka pochodzi z 2003 roku z września, czyli posiada jeszcze gwarancję fabryczną.... A Ford Protect (jeśli kupimy w maju ze zniżką) ma obowiązywać przez dwa następne lata ale dopiero od września !!!

A wyliczyłem tak 4250 (z netu) - 2500 (z ASO) =1750 :wink:

Moja rowniez pochodzi z 2003 - gwarancja konczy sie 13 czerwca 2005 roku.
Poza tym aby wykupic Ford Protect - musisz posiadac gwarancje fabryczna - taki jest wymog bezwzgledny. Co do obowiazywania FP - to tak jak piszesz, inaczej sobie tego nie wyobrazalem.
Aha i jeszcze jedno...jak tam dzwonilem to pani najpierw powiedziala mi ze wlasnie 2500pln - ale jak jej powiedzialem ze na stronie Forda maja inna cene...4250PLN to sie zmieszala i prosila o kontakt do mnie, bo musi to sprawdzic jak to faktycznie jest. Po 10 minutach oddzwonila i przekazal mi takie informacje jak podalem wczesniej: 2.5k pln - auto swiezo kupione - do miesiaca czasu. Pozstale auta na gwarancji fabrycznej (czyli takie jak Wasze i moje) - 3125PLN...sporo... [banghead] Tyle ze w Waszym przypadku nie ma takich zagrozen jesli chodzi o spore koszta jak w przypadku awarii turbawki, wtryskow CR, szyny paliwowej, pompy CR..itp... [banghead]

@ndy 19-04-05 12:37

w piśmie stoi tak...ple, ple, Ford Protect, ple, ple, ple, potem jest TABELA: gwarancja na dodatkowe dwa lata lub do 150tys. km - Ford Focus - cena: 2500PLN do 31.05.2005, i druga kolumna 3150PLN od 1.06.2005.... [ninja]

Dosia 19-04-05 12:39

Ale 3125 PLN to nie 4250 PLN jakie Ci kazali płacić w Krakowie... [zaklopotanie]

tecman 19-04-05 13:05

Cytat:

Napisał Dosia
Ale 3125 PLN to nie 4250 PLN jakie Ci kazali płacić w Krakowie... [zaklopotanie]

W Krakowie nikt mi nie kazal tyle placic....Cena 4250PLN jest ze strony www.ford.pl.

A teraz dobre wiadomosci:

Oddzwonili do mnie z ASO z Krakowa (Partner) i pani zaprzeczyla informacjom, ktore otrzymalem chwile przed od pani z Gliwic.

Tak wiec w moim przypadku, auto na gwarancji fabrycznej, cena takiego FP to 2500pln do 31.05.2005. Od 1.06.2005 - do 13.06.2005 - to juz 3125pln, w tym dniu konczy sie moja fabryczna gwarancja.

Czyli podsumowujac jednak macie racje [bigok] [rotfl] uff...szkoda tylko ze co ASO to inna opinia!:) Czekam jeszcze na informacje z krakowskiego Eurocaru - czym oni mnie jeszcze zaskocza:)

Aby nie bylo ze to wszystko na gebe, poprosilem pania o przyslanie wiazacej oferty i wyszczegolnienie ile mnie to bedzie kosztowac [zlosnik]

przemecki 19-04-05 13:24

jest dokladnie jak napisales. Dzisiaj bylem w ASO i dopytalem o szczegoly. Sa tylko dwie opcje dla aut nowych:
1. do konca pierszego m-ca od dnia zakupu - 2500PLN
2. od 2-ego do 12-ego m-ca od dnia zakupu - 3125PLN

Dla aut , ktore zostaly zakupione wczesniej czyli przed 1 marca 2005, kiedy to nowe przepisy weszly w zycie, pkt pierwszy jest aktualny do konca maja, potem dziala juz pkt 2.

kriskros 19-04-05 13:59

a ja powiem tak
 
dziękuję za ich gwarancję i żadnej kasy płacić im nie zamierzam, w OPG było więcej wyłączeń niż tego co obejmowała, nie dość że trzeba zapłacić za tą gwarancję to jeszcze płacić chorą forsę za te ich pożal się boże przeglądy. ja bym nie brał po pierwsze forsa zostaje w kielni a po drugie nie trzeba ich zbyt długo oglądać....

szy 19-04-05 15:17

A FP różni się czymś więcej niż nazwą, od OPG?

Szy.

Dosia 19-04-05 15:45

Tu @ndy na konto Dosi

Byłem dzisiaj w ASO i jest dokładnie tak jak napisał Przemecki - czyli dla osób, które kupiły foczkę przed marcem cena FP do końca maja wynosi 2500 PLN brutto. Nawet jeżeli auto jest na gwarancji powiedzmy do października można już dziś wykupić FP po promocyjnej cenie (będzie ono skutkowało działaniem przez kolejne 2 lata licząc od października).

Jest drobna różnica względem OPG:
zgodnie z ulotką prócz bezpłatnych części, napraw FP obejmuje pomoc drogową i samochód zastępczy ("FP gwarantuje Ci pełną mobilność w trakcie naprawy praktycznie w każdym kraju Europy. W ramach pomocy drogowej holujemy samochód do najbliższego autoryzowanego dealera Forda.") Jeśli naprawa trwa dłużej niż 1 dzień zapewniają samochód zastępczy, opłącają podróż taksówką, koleją lub samolotem, ew. zakwaterowanie w *** hotelu (ulotka dostępna u każdego dealera).

Chwala się, że w przypadku odsprzedaży pojazdu w czasie trwania FP przechodzi ono na nabywcę (czyli zwiększa wartość pojazdu przy odsprzedaży).

FP obejmuje wszystkie najważniejsze elementy Forda wraz z kosztami naprawy lub wymiany, m.in.:
- silnik,
- układ przeniesienia napędu,
- przekładnię,
- katalizator,
- osie przednią i tylną,
- układ kierowniczy,
- układ hamulcowy (z wyjątkiem nakładek i tarcz),
- klimatyzację,
- ogrzewanie,
- zamontowany fabrycznie sprzęt audio firmy Ford,
- poduszki i kurtyny,
- system elektroniczny włącznie z układem sterowania pracą silnika, centralnym zamkiem, ABSem, regulacją siedzeń i wszystkimi pozostałymi elementami zapewniającymi bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Wyłączenia.
Program nie obejmuje:
- zużycia eksploatacyjnego zespołów lub ich części,
- napraw nadwozia i powłoki lakierniczej (!?), elementów szklanych, szyb i lamp,
- tapicerki i wykończenia wnętrza,
- diagnostyki i konserwacji,
- pojazdów używanych do celów sportowych i rajdowych, jako taksówki, w wypożyczalniach i do nauki jazdy


Ufff, mam nadzieję, że ktoś to przeczyta [zaklopotanie]

szy 19-04-05 16:03

Cytat:

Napisał Dosia
FP obejmuje wszystkie najważniejsze elementy Forda wraz z kosztami naprawy lub wymiany, m.in.:
[...]
- zamontowany fabrycznie sprzęt audio firmy Ford,

... a gdy Ford montuje fabrycznie Sony?

Cytat:

Napisał Dosia
Program nie obejmuje:
[...]
- napraw nadwozia i powłoki lakierniczej (!?),

... to pewnie z powodu objęcia karoserii odrębną 12-letnią gwarancją.

Szy.

@ndy 19-04-05 16:57

Cytat:

Napisał szy
Cytat:

Napisał Dosia
FP obejmuje wszystkie najważniejsze elementy Forda wraz z kosztami naprawy lub wymiany, m.in.:
[...]
- zamontowany fabrycznie sprzęt audio firmy Ford,

... a gdy Ford montuje fabrycznie Sony?

Według mnie - chodzi o radyja z CD montowane fabrycznie - np. w C-Maxach oraz fabryczną instalację głośnikową.... [hmm] (a wypis dotyczy wszystkich samochodów Forda, nie tylko Foczek)

Jeszcze jedno - warunkiem wykupienia FP dla aut prawie dwuletnich jest posiadanie ważnego (ważnych) przeglądu (przeglądów) po roku (lub 20 000km) - no i trzeba paiętać, że przed wykupieniem FP pewno trzeba będzie zrobić kolejny przegląd - czyli do kwoty 2500 trzeba dodać ok 500 - 600 PLN..... [ninja]

tecman 19-04-05 17:28

Cytat:

Napisał @ndy

Jeszcze jedno - warunkiem wykupienia FP dla aut prawie dwuletnich jest posiadanie ważnego (ważnych) przeglądu (przeglądów) po roku (lub 20 000km) - no i trzeba paiętać, że przed wykupieniem FP pewno trzeba będzie zrobić kolejny przegląd - czyli do kwoty 2500 trzeba dodać ok 500 - 600 PLN..... [ninja]

Pytalem sie u mnie w 2 ASO - brak specjalnego przegladu technicznego przed wykupieniem FP!!! Wiazacym i obowiazujacym badaniem technicznym jest ostatni przeglad coroczny lub co 20 tys km..... i to jest dla mnie oczywiste!!:)

@ndy 19-04-05 17:40

no ale zanim zaczniesz korzystać z FP (a jeździsz mniej niż 20kkm rocznie) i tak będziesz obowiązany zrobić przegląd po roku (w tym wypadku po drugim roku...[zlosnik])

tecman 19-04-05 17:47

Cytat:

Napisał @ndy
no ale zanim zaczniesz korzystać z FP (a jeździsz mniej niż 20kkm rocznie) i tak będziesz obowiązany zrobić przegląd po roku (w tym wypadku po drugim roku...[zlosnik])

Normalnym jest to, ze musze nadal robic przeglady co 20 tys km. W moim przypadku przeglad 80tys km robilem w polowie lutego. Wiec nastepny bedzie robiony przy 100tys km lub za rok - zalezy co wczesniej nastapi :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi