Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] 1.8B dziwna praca silnika na gazie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46066)

gargamel 25-12-10 20:46

1.8B dziwna praca silnika na gazie
 
witam:) otoz od jakiegos czasu mialem taki klopot z moim focusem, gdy np stalem w korku i podjezdzalem lub podczas parkowania autko gaslo.....wymienilem silniczek krokowy i mysle ze teraz chodzi tylko plynniej ale podkrecilem srubke na przepustnicy by nie gasl...
ostatnio zauwazylem ze silnik czesto sie trzesie jakby nie pracowal na 1 gar lub cos takiego, ale nie jest to zawsze bo czasem wydaje mi sie ze chodzi wporzadku....
do tego jeszcze gdy odpalam samochod, (zawsze na benzynie oczywiscie bo mam sekwencje z lubryfikacja....) autko czasem chodzi i gasnie samo z siebie a gdy chce ruszac i dodaje gazu schodzi z obrotow prawie gasnie, po czym na ok 2 tys obrotow jak wejdzie to mozna ruszyc....i gdy przelaczy sie na gaz to juz tej dziury nie ma.

trzesienie silnika ktore wystepuje, jest odczowalne na gazie i na benie, dodam ze swieczki i przewody zakladalem nowe jakies 4 miechy temu i zrobilem na nich ok 6000km a przygasanie autka wystepowalo juz wczesniej ale nie bylo az tak uciazliwe.....a trzesienie silnika pojawilo sie ok miesiac temu i nie jest regularne tylko raz jest raz go nie ma albo jest dos mocne albo slabe:)

napiszcie co o tym myslicie:) ja sie zastanawiam nad zamowieniem cewki:)
bardzo cenie wiadomosci z tego forum i licze na wasza pomoc:) pozdrawiam:)

piterr130886 25-12-10 22:31

więc, wymieniłeś świece i przewody OK. Sprawdz w jakim stanie masz filtr powietrza, jeśli bardzo zasyfiony to go wymień, rozbierz przepustnice wymyj ją dokładnie benzyną ekstrakcyjną (nie baw się w żadne podkręcanie śróbką) Cewnki zapłonowej na razie nie wymieniaj tylko sprawdz ją. Sprawdza sie bardzo prosto: bierzesz starą świece odpinasz po kolei każdy przewód WN od świec wpinasz starą dotykasz do bloku silnika i odpalasz. Jeśli masz iskrę to jest OK sprawdzasz tak za każdy przewód czyli 4 razy. Przydała by Ci się druga osoba do odpalania auta. Co do trzęsienia auta obstawiał bym na poduszki silnika ale może to być również wina cewki zapłonowej. Kiedy auto chodzi na 3 garach to obroty sa znacznie niższe, dławi sie i trzęsie.
POZDRAWIAM

gargamel 26-12-10 06:18

witam i dzieki za zainteresowanie:) wiec tak: przepustnicy nie bede czyscil narazie bo jest zima hehe a garazu nie mam wiec nie ma za bardzo jak;) cewke sprawdze jutro w taki sposob jak mowiles:) robie dystanse tak do 15 km i gasze autko na codzien, czasem zdazy sie poleciec dalej ale to juz rzadziej :) filtr powietrza tez jutro wymienie:) dam znac jak bylo:) no i zobaczymy;) moze jakos wspolnie poradzimy sobie z tym:)
dzieki za odp:)

damianTDCI 26-12-10 10:47

Mi kiedyś gasło auto innej marki przez to, że obroty za nisko spadały i pomogło wyczyszczenie przepustnicy.

piterr130886 26-12-10 10:53

Myśle że w twoim wypadku w twoim wypadku na 99% pomoże czyszczenie przepustnicy i wymiana filtra powietrza. Mój brat miał dokładnie to samo co ty tylko w mondeo mk1. oborty bardzo niskie zdarzało się że na postoju sam gasł. wymienił silnik krokowy bo tak mu kazał mechanik i żadnej poprawy, kiedy wyczyściłem mu dokładnie przepustnice i wymieniłem filtr powietrza jest do tej pory idealnie :) Nie musisz czyścić przepustnicy na dworze wystarczy że ja wykręcisz, zabierzesz do domu i tam dokładnie wyczyścisz i znowu zamontujesz. Samo wyjęcie przepustnicy w foczce to 5 minut roboty

gargamel 26-12-10 11:53

to mowicie ze sama przepustnice bez kolektora wyciagac?? ja myslalem ze kolektor tez hehe:P no dobrze tak tez zrobie:)zaraz zorientuje sie jak ja wydostac bo to chyba trudne nie bedzie;)tzn. popatrze na fotkach a dopiero jutro wyciagne:)

drake 26-12-10 11:57

Hej, w mondeo miałem podobne problemy - odpiąłem przepływomierz i to potwierdziło moją diagnozę. Auto odzyskało jako taki wigor na benzynie. Na gazie leciało i tak, ale na benie... masakra. Spadało źle z obrotów, jak wcisnąłeś gaz to się dławił i inne fanaberje. Jeśli przepustnica nie pomoże, spróbuj odłączyć przepływke i zapalić autko.

gargamel 26-12-10 15:07

ok tak tez zrobie:)ale czy to by wtedy znaczylo ze przeplywka walnieta?? dzisiaj swieto wiec wiadomo...ale jutro sie za to wezme:)

drake 26-12-10 15:43

Tak, zamiast szkodzić - pogarsza. Po odpięciu przepływki silnik ustawia sobie stałą wartość z sensora MAF (przepływka) taką, by można było się poruszać. W moim przypadku pomogło to na tyle, że auto odzyskało aż w miarę wigor i dało radę rozgrzać silnik, wyjechać bez problemu z parkingu, przeturlać się kilometr żeby cyknąć na LPG. :)

gargamel 26-12-10 19:39

to przeplywka nie ma nic do gadania jak zalaczy sie lpg??bo jesli tak to sprobuje i pojezdzic bz;)

drake 27-12-10 05:17

Witam, no w moim przypadku nie miała - nie wiedzieć czemu.

Kluczową rolą dla instalacji LPG jest odczyt z MAP (czujnika podciśnienia w kolektorze dolotowym) oraz czasy wtrysków PB. Jednak strzelaj najpierw w to, co koledzy wcześniej napisali.

gargamel 27-12-10 13:34

witam:) wiec nie zdazylem jeszcze nic zmienic bo troszke zimno...ale zalozemjutro filtr powietrza nowy i postaram sie przepustnice wyczyscic...ale dzisiaj jak jechalem bylo tak, ze autko chodzi w miare ok niby nie gasnie itd obroty faluja lekko ale to juz mnie az tak nie irytuje ale coraz czesciej na wolnych obrotach szarpie silnikiem....nieregularnie, nierownomiernie czasem mocniej czasem slabiej....nie wiem co jest...ale podejzewam coraz bardziej cewke...jest ktos moze z dabrowy gorniczej albo okolic kto udostepnilby mi dobra cewke do sprawdzenia??bo ja nie stety nie mam takich znajomych ktorzy by jezdzili fokami:P

axxxe 27-12-10 20:44

jakiej firmy masz świece?

DAFIT 27-12-10 22:18

witam

jezeli chodzi o swiece to ja polecam oryginalne, sam czytalem o jakis cudownych swiecach do gazu 2-3 razy drozszych od normalnych ale to nie prawda, swiece + kable tylko oryginalne wymieniac przy gazie co 30 tys km, ale ty piszesz ze zrobiles na nich 6 tys wiec powinny byc ok,

ile masz zrobione na LPG ?? ja u siebie mialem podobny problem i poltora roku sie z tym meczylem, u mnie na gazie mialem zrobione wtedy 100 tys km i wtedy tez tak dziwnie silnik chodzil i okazalo sie ze nie mialem robionej regeneracji reduktora ( poprzedni wlasciciel nie zrobil tego ), tzn ze wszystkie gumowe membrany i oringi w reduktorze byly stare, popekane, sparciale, dostawalo sie tam powietrze i dlatego silnik tak chodzil nierowno, wymienilem wszystkie gumowe czesci w reduktorze - koszt z robocizna 300 zl - u mnie pomoglo teraz silnik chodzi bardzo fajnie, nie ma problemow z przyspieszaniem i szarpaniem,

dodam tylko ze nie czyscilem przepustnicy u siebie wiec o tym sie nie wypowiem

pozdrawiam
DAFIT

gargamel 27-12-10 22:53

swieczki mam ngk i tak samo kable:)od zawsze we wszystkich autach takich uzywalem i bylo ok:)jutro zaloze nowy filtr....przepustnice dzis zobaczylem i jest bardzo ladna i czysta....zauwazylem tez ze kiedys byla juz zmieniana cewka na jakis zamiennik:)wiec zrobilem tak:D: odpinalem po kolei kable od cewki pojedynczo i probowalem odpalic silnik, odziwo odpalal ale bardzo ciezko i zanim wszedl na obroty telepal mocno ale, jak juz wszedl to chodzil prawie tak samo jakby wszystko bylo podlaczone:)reakcja byla identyczna podczas zdejmowania wszystkich kabli i odpalania na nowo...., gdy zapielem wszystkie kable spowrotem silnik odpalil ladnie ale nadal ma ta dziure jak naciskam na gaz itd dopiero jak sie lekko juz nagrzeje i wskoczy na gaz to chodzi ladnie(reaguje jak trzeba na gaz) ale wolne obroty i nierowna praca dalej zostaly jak byly......help me boys;) nie na nikogo z dg kto by mial cewke pozyczyc do sprawdzenia??:P

---------- Post dodany o 22:53 ---------- Poprzedni post był z 22:52 ----------

aha i na gazie mam przejechane jakies 7 tys:) jest praktycznie nowa instalka:)

gargamel 28-12-10 11:39

witam:)
panowie zrobilem dzis tak:
1. wymienielem filtr powietrza i postanowilem sie w tym sniegu bawic dalej:P
2. wyciagnelem przeplywomierz i bardzo porzadnie przeczyscilem go w domu sprayem do stykow hehe(nie zalowalem), po wkreceniu zauwazylem znaczna na wstepie poprawe
3. oczywiscie podczas tego wszystkiego byla zdjeta klema na wszelki wypadek';)
4. zainteresowaly mnie poraz kolejny swiece i kable, poniewarz elektromechanik powiedzial ze gdy cewka padnie to nie bedzie dzaialac nic poniewarz jest to jedna wspolna cewka....i tak zabralem sie do roboty:D podczas sciagania kabli zauwazylem ze podczas sciagania fajki przewod tak jakby zostawal!!!!!!!! i to mnie zainteresowalo:)po zdjeciu i zalozeniu bardzo dokladnie wszystkich kabli(przewody dalem jak najglebiej we fajki) autko chodzi jak brzytwa:D!!!!!!!!! na benie idealnie doslownie a na gazie tez elegandzko ale teraz widac roznice ze na benie mocniej niz na gazie itd:D
5. tydzien temu zalozylem tez nowy krokowiec:)

moral taki!!! jesli cewka nie dziala to nic nie dziala:P a przewody nawet jak ci sie wydaje ze sa zalozone ok to i tak je sprawdz w pierwszej kolejnosci jesli bedzie silniczek nierowno pracowal:) pozdrawiam kolegow i dzieki za pomoc:) temat mozna zamknac mysle:) ale zostawcie tez dla innych bo czasem takie drobnostki sie dzieja a ludzie traca glowe, czas i pieniadze:)

Tomekzdg 28-12-10 13:11

Gdyby cos przerywalo, kijowo szło, tylko i wylacznie na benzynie, stawiał bym na filtr paliwa. Miałem podobną akcję, i na benzynie nie było wogóle jazdy, a na gazie, nie szedł jak powinien... mimo to działał.

/edit Nie zauważyłem, że "po ptokach" : P

axxxe 29-12-10 00:56

<gargamel> załoz świece Motorcraft i zapomnisz o problemie,fordy nie toleruja innych świec

MisiekT 29-12-10 07:41

juz nie wymyslajcie z tymi swiecami - oczywiscie ze toleruja... tyle ze przy cenie pare zlotych za swiece po co kombinowac

PS. LPGowcom radze popatrzec w strone NGK Iridium - mozna sciagnac z ebay'a a pod wzgledem rownej i spokojnej pracy u mnie mistrzostwo

gargamel 29-12-10 08:31

juz niby wszystko gra panowie:) rowno chodzxi i ladnie ale zauwazylem ze obroty czasem spadaja zamiast na te ok 800obr to jeszcze nizej ale duzo nie jezdzilem wiec moze sie to jakos ustawi:)ale juz na postoju to bajka i w ogole chodzi pieknie:D czemu obroty czasem moga tak nisko spadac??np podczas parkowania gdzie operujemy sprzeglem czesto i np podczas stania w korku gdy podjezdzamy co kawalek:)

piterr130886 29-12-10 11:57

gargamel jak Ci spadają jeszcze niżej niż 800obr. to zrób jak ci pisałem wyżej. Wyczyść przepustnice, napisałeś że wygląda ładnie, czysta. To muszę Ci powiedzieć że miałem te same objawy co Ty i przepustnica też wyglądała idealnie, lecz pokusiłem sie i wyczyściłem ją benzyną ekstrakcyjną. Jak czyściłem pędzelkiem to oczy przecierałem ze zdziwienia. Benzyna zamieniła sie w smołe. Takiego syfu nie widziałem na oczy, wiec radzę Ci zrób sobie to. Zajmie Ci to 30 minut i masz o niebo lepiej.

0 kosztów ;) no chyba że, benzyna i pędzelek hehe 8-)

gargamel 29-12-10 22:19

no dobra Kolego ma,owoles mnie:P zrobie tak jak mowisz;) ale pojutrze rano hehe bo jutro znow na popke do tyry;) dzieki za zaiteresowanie panowie:)

piterr130886 29-12-10 22:22

spoko, po to jest forum żeby pomagać sobie :)

jaco67 31-12-10 07:00

Witam kolegów. Jestem posiadaczem zagasowanego Forda Focusa C-maxa 1.6 Duratec rocznik 2005. Kiedyś miałem również niestabilną pracę silnika - wina była po stronie wtryskiwaczy (Horizont). Były na gwarancji, więc gazownik wymienił bezpłatnie na wtryskiwacze Hana) - wszystko OK.
Z zainteresowaniem przeczytałem powyższe posty - szczególnie zaciekawił mnie temat czyszczenia przepustnicy.
Czy możnaby prosić kolegów o wskazówki - gdzie w moim silniku jest przepustnica?
Z góry dziękuję i wszytkiego najlepszego w Nowym Roku 2011.

piterr130886 01-01-11 18:54

Tak wygląda przepustnica w twoim FOCUSIE C-MAX

http://images37.fotosik.pl/473/e29e5b52151a21d3m.jpg

A w tym miejscu zaznaczonym strzałką znajduje się przepustnica :)

http://images35.fotosik.pl/333/bca380af7ac649a7m.jpg

jaco67 03-01-11 07:42

Dzięki kolego piterr130886

gargamel 05-01-11 10:11

witam ponownie panowie:)przeczyscilem przepustnice:)cos to dalo niby ale nie tak do konca:) przepustnica byla usyfiona to fakt ale jeszcze wiecej syfu i jakiejs mazi mam pod przepustnica czyli w kolektorze.....wydaje mi sie ze tam sie dostaje olej z lubryfikatora a ciezko bylo tam dotrzec do srodka i tylko z grubsza wyczyscilem:)teraz autko chodzi w miare ok a jak zaczna obroty falowac to tak co sekunde sa wyzsze i co sekunde nizsze w zakresie okolo 2 kresek na wyswietlaczu i czasem na zimnym gasnie ale na cieplym juz rzadziej sie zdarza:P nie wiem za bardzo gdzie dalej szukac przyczyny:)moze te odpowietrzniki i odme trzeba by zerknac....ale kiepsko u mnie z kanalem wiec odpowietrzenia korbowej raczej nie sprawdze teraz.......napiszcie co myslicie:) pozdrawiam:)

K@mix 05-01-11 11:55

Wąż od odpowietrzania skrzyni korbowej spokojnie zdejmiesz od góry.

BEREN 05-01-11 12:50

czy na paliowku chodzi normalnie jak tak, masz gwarancje na instalke i tam szukaj rozwiazania w warsztacie ktory to zalozyl. Jezeli tez na benie jest problem moze lambda jest walnieta, ja bym ja sprawdzil. pozdr

gargamel 06-01-11 11:55

wlasnie na paliwku tez te obrociki faluja i czasem opadaja ale nie jest to tak odczuwalne jak na gazie.....gdyby to bylo definiitywnie od gazu to bym nie zaczynal tematu:) ps czy w kolektorze dolotowym powinno byc calkiem sucho??:P bo u mnie nie jest sucho i jest tam jakis jakby olej czy maź powycieralem ile sie dalo ale bez wyciagania to nie jest czyszczenie:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi