Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] TDCI vs TDDI FI kombi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=31705)

srsucof 26-10-09 08:21

TDCI vs TDDI FI kombi
 
Witam.
Zakup auta zbliża się nieuchronnie i na obecną chwilę stanęło na FI kombi do ok. 15-16tys. PLN.

1. Jakie są wersje mocowe TDDI i TDCI w FI 2001-2003 r. (bo na tyle w moim budżecie chyba mogę sobie pozwolić.

2. Który z TDCi jest najmniej awaryjny? Czy focusowe TDCi to te same konstrukcje co w Mondeo MK3? (podobno tam co 80-100 tys. km trzeba wymieniać koło dwumasowe, a to wali trochę po kieszeni, jak to jest w FI i jakie tu są koszty tej zabawy?). Z drugiej strony jeśli kupię focusa i wymienię od razu koło dwumasowe i rozrząd to na jakieś 100tys. km mam spokój - ile kosztuje rozrząd i koła dwumasowe w FI.

3. Podobno 1.8 TDDI 90KM to silnik pokroju VW 1.9 TDI 90KM, czyli "niezniszczalny" i mniej wrażliwy na paliwo gorszej jakości. Czy to prawda?

4. Jak ten 1.8TDDI wypada pod względem dynamiki w porównaniu z benzyną 1/6 100KM?

5. Czy wszystkie FI mają podgrzewaną przednią szybę? A jeśli nie to od jakiej wersji wyposażenia jest to standardem?

6. Czy jest jakaś bogatsza specjalna wersja FI nić GHIA?

7. Czy w FI maska zachodzi na światła i odstaje około 1cm w powietrzu, czy może kończy się równo z linią świateł? (ostatnio oglądałem jednego focusa i z lewej strony miał 1cm nadmiaru a z drugiej nie i nie wiem który bok był dłubany :-)

MisiekT 26-10-09 08:24

wszystko masz na forum, nawet temat o roznicach tddi vs. tdci, wystarczy poszukac

Wilu117 26-10-09 10:48

1. TDDI -75km i 90km ale osobiście tej pierwszej wersji nie spotkałem
TDCI -100km i 115km
2. Oba mają koła dwumasowe i awaryjne wtryskiwacze, wysokie koszta napraw tych rzeczy. Dwumasa + sprzęgło z wymiana to jakieś 2500PLN, wtryskiwacz gdzies koło 800PLN ale podobno da się już dostać tańsze. Co do cen rozrządu poszukaj sobie na ford.sklep.pl na przykład.
3. TDDI nie ma koła dwumasowego oraz problemu z wtryskiwaczami, jest też mniej czuły na paliwo.
4. Nie wiem ale mój jeździ całkiem przyzwoicie
5. Nie wszystkie, ciężko jest się dowiedzieć jaka jest wersja wyposażenia kupując auto używane
6. Ghia to jest niby full wypas ale też mogą się różnić bajerami.
7. Ma być równo i na pewno nie po 1cm szpary.

srsucof 26-10-09 11:01

Cytat:

Napisał Wilu117 (Post 376126)
7. Ma być równo i na pewno nie po 1cm szpary.

Nie chodzi mi o szparę, ale że maska patrząc z boku auta wychodzi o 1cm bardziej do przodu auta niż linia reflektora.

Za namową "MiśkaT" poczytałem i rezygnuję z diesela. Szukam benzyny 1.8 a najlepiej 2.0 - temat do likwidacji/usunięcia/archiwizacji


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi