Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.6 TDCI - DPF, serwis warszawa, pytania nowego posiadacza (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46666)

marchewa1973 19-01-11 11:43

1.6 TDCI - DPF, serwis warszawa, pytania nowego posiadacza
 
Witam serdecznie. Z góry przepraszam, jeżeli umieściłem ten temat w złym miejscu. W ostatnich tygodniach stałem się posiadaczem FF z 2005r. 1.6 TDCi 109 KM. Samochód nabyłem od zaufanej osoby (sąsiad) z przebiegiem 132 tyś km za 22 tyś. zł. Samochód kupiony w salonie, jeżdżący we flocie do 2008r. (wg książki serwisowej do przebiegu 120 tyś. km). Od lipca zeszłego roku stał sobie w garażu. Po kilku dniach wertowania forum mam kilka pytań:
1.w którymś z wątków czytałem, że FF z tego rocznika, zakupiony w naszym kraju nie posiadał DPF. Jak to sprawdzić?
2.wiem już również, że najbardziej polecany warsztatem jest ZBICAR na Naddnieprzańskiej. Dzwoniłem, mam podjechać. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale z diesle to raczej gdzie indziej. No właśnie, gdzie w warszawie?
3.poczytałem również o dwumasie, nie mam pojęcia co to jest, ale w którymś z wątków wyczytałem, że pewnej Pani zaproponowano naprawę za ponad 5000 tyś zł. Jak to sprawdzać, serwisować co by w koszty się nie wplątać.
4.Filtr DPF. Z tego co wyczytałem trzeba to po 120 tyś wymienić. Jeżeli dobrze kombinuję, samochód miał ostatni przegląd w ASO właśnie przy tym przebiegu. Przypuszczam, że wtedy zapadła decyzja o sprzedaży ponieważ koszt wymiany (też tak tu przeczytałem) to 4 tyś zł. Jak sprawdzić czy filtr był wymieniany? Czytałem również, że można to wyciąć za 1000 zł.
5.gdzie mogę znaleźć tłumaczenia kodów błędów, które można podobno odczytać na wyświetlaczu pod licznikami?
Na razie tyle. Samochód przed zakupem przeszedł przegląd przedsprzedażny w serwisie na Radzymińskiej. Pan mechanik powiedział brać i jeździć. Stwierdzono lekki przedmuch rury wydechowej elastycznej oraz świecącą ciągle lampkę otwartych drzwi. Kilka dni temu zaczął występować (czasami), często opisywany tu objaw utraty mocy, jak to ktoś napisał jakby mocny podmuch wiatru zawiał w przód. Do tego na zwykły ON przy dodawaniu gazu słyszę dźwięk „grających zaworów”. Może mi ktoś ogarnąć w całości o co chodzi? Jeżeli jakiś ważny element na który powinienem zwrócić uwagę pominąłem proszę o podpowiedź. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
m.

Adam Getka 19-01-11 11:50

1 - numer VIN podajesz w odpowiednim temacie i życzliwe osoby pomagają
2 - ZBICAR odnośnie dieseli poleca zakład w Nadarzynie. Namiar masz na forum lub w ZBICARze. A coś się dzieje, że już tam musisz lecieć?
3 - zapraszam do lektury forum, wałkowane setki razy
4 - zadzwoń do ASO, gdzie był przegląd
5 - Google się zacieło? Numery błędów OBD2 są ustandaryzowane

marchewa1973 19-01-11 12:15

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 529516)
1 - numer VIN podajesz w odpowiednim temacie i życzliwe osoby pomagają
2 - ZBICAR odnośnie dieseli poleca zakład w Nadarzynie. Namiar masz na forum lub w ZBICARze. A coś się dzieje, że już tam musisz lecieć?
3 - zapraszam do lektury forum, wałkowane setki razy
4 - zadzwoń do ASO, gdzie był przegląd
5 - Google się zacieło? Numery błędów OBD2 są ustandaryzowane

1. odpowiedni temt, moge podpowiedz? WF0WXXGCDW5P38428
2. w skrócie - czasami traci moc, przy dodawaniu gazu "klekoce". Czy ten warsztat to Diesel System?
3. no dobra,dobra, zapytać się nie można :)
4. dzwoniłem, nie wiedzą. znaja samochód ale nie mogą znależć tego przegladu.Co to znaczy: "przepalić DPF-a"?
5. dzięki, na to nie wpadłem :???:

bartek1104 20-01-11 12:54

Cytat:

Napisał marchewa1973 (Post 529525)
4. dzwoniłem, nie wiedzą. znaja samochód ale nie mogą znależć tego przegladu.Co to znaczy: "przepalić DPF-a"?

obstawiam, ze trzeba wybrac sie na trase i zobaczyc ile pojedzie tak 2-3 razy? [dance]

marchewa1973 20-01-11 13:17

Cytat:

Napisał bartek1104 (Post 529881)
obstawiam, ze trzeba wybrac sie na trase i zobaczyc ile pojedzie tak 2-3 razy? [dance]

aaaa.... to się wybiorę przetestować nowy asfalt na S8;)
dzięki
m.

PS
czy prawdą jest, że jadąc, powiedzmy do Niemiec, możemy spotkać patrol policji, który nam sprawdzi (podpinając samochód do kompa) czy mamy DPF-a i w razie stwierdzenia jego braku (stwierdzenia usunięcia/wycięcia), mamy parę EURO w plecy?

bartek1104 20-01-11 22:44

i maja soft/kable do kazdego auta? :smt017
nie jestem na biezaco, ale to by bylo mega dziwne :smt104

Kad4891 03-02-11 17:43

Cytat:

Napisał marchewa1973 (Post 529894)
PS
czy prawdą jest, że jadąc, powiedzmy do Niemiec, możemy spotkać patrol policji, który nam sprawdzi (podpinając samochód do kompa) czy mamy DPF-a i w razie stwierdzenia jego braku (stwierdzenia usunięcia/wycięcia), mamy parę EURO w plecy?

Znając faszystów jest to możliwe (są gorliwi i mają kasę na różny, czasem wymyślny sprzęt), ale pewien nie jestem. Wiem np. że, aby używać cb radia trzeba mieć pozwolenie rządowe. Czuby poprostu, ordnung muss sein i koniec.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi