Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] TDCI słabszy po wymianie filtrów i oleju? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=48673)

Uni 05-04-11 15:53

TDCI słabszy po wymianie filtrów i oleju?
 
Cześć

Mam takie pytanie. Odebrałem w zeszłym tygodniu Focusa z serwisu po zmianie opon na letnie (165, 14" zimowe na 195, 15" letnie), wymianie wszystkich filtrów (paliwa, oleju, powietrza i klimy), wymianie oleju (nie wiem co było wcześniej, poprzedni właściciel nie był w stanie przekazać mi tej informacji) na Castrol Magnatec 10w40. Po wymianie mam wrażenie, że silnik chodzi ciszej ale jest słabszy. Szczególnie w okolicach 1800 - 2200 obrotów auto słabiej przyśpiesza. Dzisiaj biorę go na przejażdżkę po A4 żeby go troszkę przedmuchać, ale zastanawiam się czy powyższe zmiany mogły wpłynąć odczuwalnie na moc?

Dzięki z góry za odpowiedzi i pozdrawiam

Autko to 1.8TDCI 115KM z 08.2001, 158K km.

kasa 05-04-11 16:18

W tym zakresie obrotów powinien wyrywać włosy z głowy:):)coś może się rozłączyło w czasie prac?Jakiś wężyk podciśnieniowy...?Zerknij na silnik czy nie ma jakiegoś wężyka bez końcówki?

adam1985 07-04-11 17:54

zrob jak kasa pisze z tym wezykiem, ja ostatnio mialem sprzeglo wymienione, po odbiorze jak wdepnalem gazu to auto ledwo sie zbieralo a po umiejscownieniu wezyka tam gdzie byc powinien wszystko jest ok

siwy05 07-04-11 18:41

Przy zmianie z 165 (wogle co to za opony, chyba do tico) na 195 auto zawsze inaczej jedzie przez większe opory toczenia...

Uni 08-04-11 11:09

W sumie jak go pogoniłem po A4 i po pustych dróżkach w okolicy Wrocka to wygląda, że jeździ OK. Ewidentnie ciszej silnik chodzi (dla mnie troszkę dziwne). Może po prostu przesiadka na szersze opony zmieniła na tyle odczucia... nie wiem.

Zerknę pod maskę jak tylko przestanie pizgać we wrocku. Wieje nieziemsko :)

Dzięki :)

ppgor 08-04-11 21:54

Cytat:

Napisał Uni (Post 558351)
Wieje nieziemsko :)

myślę że pod wiatr jechałes, a to na pewno dało sie odczuc w mocy
Twego tdci

a poważnie - zimowe obuwie chyba miales 185 i zmieniles na 195 - nie ma różnicy w poganianiu [palacz]

siwy05 09-04-11 11:52

Cytat:

Napisał ppgor (Post 558596)
myślę że pod wiatr jechałes, a to na pewno dało sie odczuc w mocy
Twego tdci

a poważnie - zimowe obuwie chyba miales 185 i zmieniles na 195 - nie ma różnicy w poganianiu [palacz]

165>195 różnica jest :)

m4ki 09-04-11 16:19

Zobacz czy nie spadl wezyk podcisnieniowy przy filtrze paliwa (lewy gorny rog) jest taka puszka/pudeleczko plastiokwe i tam powinien byc podlaczony wezyk. Mi jak wymienialo filtr paliwa to spadl i go nie zalozyli ponownie i mialem straszna siare jak ruszalem, ale po zalozeniu bylo juz miodzio.

Napewno po wymianie filtrow itp nie powinno byc gorzej, chyba ze kupiles jakis shit albo używane :D

Uni 11-04-11 08:36

Zerknę dziś pod maskę, bo ewidentnie ma problemy przy niskich obrotach (aż do załączenia turbo) - wiem, że bez turbo jest słabiej, ale jest sporo słabiej niż było przed serwisem. Wczoraj wręcz przydławił się przy ruszaniu.

toyotear 11-04-11 19:34

Cytat:

Napisał Uni (Post 559386)
Wczoraj wręcz przydławił się przy ruszaniu.

no to na pewno nie wina opon, bez przesady, najwidoczniej brak momentu a opony musial bys mieć 325 zeby się zadlawial.
tak jak koledzy pisali sprawdź wężyk.
http://www.imagic.pl/files/8661/problem.jpg
czasami wyskakuje, albo się uszkadza mechanicznie.


Cytat:

Napisał siwy05 (Post 558738)
165>195 różnica jest :)

na takich to chyba nawet jeździć by się nie dało, wątpię zeby 165 daly rade foce...


p.s .. chyba... że ręcznego nie używałes a w warsztacie ci zaciągneli, w takim przypadku wszystko jest oczywiste.

Uni 12-04-11 08:24

Ręczny to ta pozioma gałka między siedzeniami? :D Tego nie ruszam, bo to manetka katapulty :D

Zerknę pod maskę i sprawdzę ten przewód.

MisiekT 12-04-11 08:44

Cytat:

Napisał Uni (Post 559386)
Wczoraj wręcz przydławił się przy ruszaniu

a klimy wlaczonej nie masz przypadkiem? przy malej ilosci gazu sprawna klima potrafi ostro przydlawic

Uni 12-04-11 11:22

To nie klima. Kiedy zauważyłem osłabienie pizgało jeszcze (~8-10 stopni), więc nawet nie sięgałem w kierunku włącznika. Klima OFF na bank.

mjprzem 12-04-11 14:16

"TDCI słabszy po wymianie filtrów i oleju?"

To załoz z powrotem stare filtry.
A na powaznie...lepiej sprawdzac mechanikow co robia bo czasami cuda potrafia zrobic.

Raz ojciec pojechal tddi na wymiane oleju...przy okazji urwali mu kabelki od EGR. Wyjechał z wymiany przejechał 3 km i silnik zdechł. Dobrze tuz od domu.

Teraz pomyslcie gdzie filtr oleju a gdzie EGR...? :)

Najpierw sprawdziłbym filtr powietrza, i przepływomierz który jest w tdci....!!!!
Duze prawdopodobienstwo ze cos tutaj spieprzyli
choc moze bledy by cos szybciej powiedziały.

Szukaj po wszystkim gdzie mogli rece wsadzic i urwac kabelek..wezyk.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi