Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Jak to ściszyć? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6558)

olo 12-10-05 23:29

Jak to ściszyć?
 
Witam
Chciałbym ściszyć lub nawet wyłączyć piskanie alarmu podczas uzbrajania/rozbrajania. Mam alarm Cobra, zintegrowany w kluczyku.
Zgodnie z instrukcją :
1. rozbroić alarm
2. otworzyć drzwi i maskę
3.właczyć zapłon
4. wprowadzić PIN
5.alarm potwierdza mignięciem LED oraz mignieciem na 3 sek kierunkowskazami.
6. następnie wciskając kolejno krótko przycisk ( ten zintegrowany z LED) powinno się ściszać głosność lub wciskając dłużej zwiększac głośnośc pipania przy uzb/roz alarmu ( lub na odwrót)
Do tego momentu wydaje się że programowanie przebiega zgodnie z instrukcją lecz jednak głośność brzęczyka nie ulega zmianie.
Zastanawiam się czy prawidłowo wychodzę z opcji programowania zamykając pokrywę silnika i wyłaczając stacyjkę ( robiłem to na odwrót tzn. zapłon off a potem maska). Niestety bez rezultatu.
Czy koledzy mają jakiś pomysł co z tym fantem zrobić. Czy może problem jest w tym iż mam inny model alarmu Cobra i procedura programowanie wyglada inaczej?
Co robić [notworthy] ?

pinio_tdci 14-10-05 10:44

Tez sie kiedys meczylem (ten sam alarm) i tez nie dzialalo [banghead]

Ale po ktorejs tam probie 'zaskoczylo' i juz nie piska :mrgreen:

Ale, ze to dawno bylo, to Ci nie napisze dokladnie o co chodzilo, ale zadzialalo dopiero jak sie po kazdym nacisnieciu guziczka sciszalo 'slyszalnie' piskanie; potem wyjalem kluczyk i jest dobrze - tak, ze probuj dalej [hmm]

grzes 14-10-05 13:09

Kiedyś umieszczałem instrukcję od Cobry 3868 tutaj:
alarm cobra

przy ustawianiu głośności ważna jest długość trwania naciśnięcia przycisku - w instrukcji na str.7

olo 14-10-05 21:26

Cytat:

Napisał grzes
Kiedyś umieszczałem instrukcję od Cobry 3868 tutaj:
alarm cobra

przy ustawianiu głośności ważna jest długość trwania naciśnięcia przycisku - w instrukcji na str.7

Niestety próbowałem już tego opisu na różne sposoby. I nic. Wchodzę do opcji programowania ( po wpisaniu PIN-u mignięcie LED) i na tym sie kończy. Dodatkowo w tej instrukcji jest nieścisłość. W opisie pisze ( 7 strona skanu) iż żeby zmniejszyć głosność brzęczyka to wciskać ATTN krótko, natomiast w tabeli jest na odwrót.Problem leży chyba w czyms innym

[ Dodano: Sob 15 Paź, 2005 ]
Tak się złożyło że nadal próbuję zmiejszyć głośność brzęczka przy uzb/ rozb alarmu. Studiując opis tabel programowania Cobry 3868 jest ostrzeżenie cytat" Uwaga! Jeżeli jest zaprogramowana funkcja antyporwaniowa, nalezy wprowadzic kod PIN dla jej deaktywacji". Tylko w jaki sposób deaktywuje się funkcjie napadową ? Tego już nie napisali

grzes 17-10-05 15:42

a czy po wprowadzeniu PINu miga ci kierunkami(po 3 sek.)? - może wprowadzasz zły kod?
Czy poprawnie działają ci włączniki krańcowe - tzn drzwi i maska?

olo 17-10-05 20:01

Cytat:

Napisał grzes
a czy po wprowadzeniu PINu miga ci kierunkami(po 3 sek.)? - może wprowadzasz zły kod?
Czy poprawnie działają ci włączniki krańcowe - tzn drzwi i maska?

po wprowadzeniu Pinu zapalaja mi się kierunki na 3 sekundy, jednak zgodnie z tabelą programowania , wyłączając/włączając stacyjkę powinno sie wejśc do drugiej tabeli programowania co zostaje potwierdzone dwukrotnym mignieciem kierunków. Niestety umnie brak jest żadnej reakcji po wył/wł stacyjki.
Dziwne jest natomiast to iz po pierwszym wprowadzeniu Pinu i potwierdzeniu go (zapalenie na 3sek kierunki), alarm pozwala na kolejne wprowadzenie tego samego Pinu( deaktywacja antynapadu??). W tabeli programowania jest ostrzeżenie iż nalezy wpierw zdeaktywować funkcje antynapadową.
Jestem praktycznie przekonany iż umnie jest aktywana funkcja antynapadu i dopuki ją nie zdaaktywuję to alarm nie da sie programować.
Probem jest w jaki sposób wyłączyc antynapad? Niestety w tych pieknych opisach zupełnie o tym zapomnieli,podobnie jak nie podano np. sposobu zmiany Pinu

Wyłączniki maski i drzwi działają poprawnie( wyzwalają alarmy)

grzes 18-10-05 17:04

w wolnej chwili sprawdzę jak to jest u mnie.
co do zmiany PINu to z tego co pamiętam jest to opisane w instrukcji użytkownika.

olo 18-10-05 19:57

Cytat:

Napisał grzes
w wolnej chwili sprawdzę jak to jest u mnie.
co do zmiany PINu to z tego co pamiętam jest to opisane w instrukcji użytkownika.

Jakby kolega mógł sprawdzić czy faktycznie jest opisana metoda na zmianę Pinu to byłbym [notworthy] . Mam kilka wersji instrukcji do Cobry jednak brak jest jakiekolwiek wzmianki o zmianie Pinu i deaktywacji antynapadu.

grzes 24-10-05 15:12

sprawdzałem w mojej instrukcji użytkownika jest napisane jak zmienić PIN

olo 24-10-05 22:18

Cytat:

Napisał grzes
sprawdzałem w mojej instrukcji użytkownika jest napisane jak zmienić PIN

A czy kolega mógłby jakoś skrótowo opisać zmianę PIN-u [notworthy]. Czy przypadkiem nie ma tam również informacji jak deaktywować antynapad?

mirooosss 16-11-05 13:57

o co chodzi w tym wprowadzaniu PINU ? to jest przyciśnięcie guzika na pilocie?

Gacymir 29-03-13 15:07

W związku z tym, że właśnie udało mi się uporać z tym brzęczykiem napiszę tutaj co zrobiłem, może komuś się przyda;)
1. Po pierwsze proponuje sprawdzić czy czujnik zamknięcia maski nie opadł i czy maska na pewno go dociska (sprawdzić zachowanie alarmu wciskając czujnik ręką przy otwartej masce) oraz czy wychodzący z niego przewód się nie obluzował. (U mnie to była właśnie kwestia przewodu-dociśnięcie rozwiązało problem ;) )
2. Druga sprawa: do ściszania brzęczyka po wprowadzeniu kodu PIN trzeba długo naciskać przycisk-co najmniej 2 sekundy (a nie krótko jak podaje instrukcja) i trzeba to powtórzyć wiele razy. W moim przypadku po około 20 naciśnięciach wyciszył się zupełnie.
3.Po zakończeniu wyciszania trzeba przejść przez wszystkie 4 programy (tabele) poprzez przekręcanie stacyjki. Nie powinno się zamykać maski będąc ciągle w pierwszej tabeli. Dopiero po wyjściu z 4 tabeli (czyli po 4 przekręceniu stacyjki) można wyłączyć ostatecznie zapłon i zamknąć drzwi oraz maskę. Wbrew pozorom kolejność zamykania jest zupełnie nieistotna.

W razie dalszych problemów polecam telefon do serwisu italsec-u. Też można się od nich paru istotnych rzeczy dowiedzieć. :-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi