Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Powolny ubytek powietrza z opony (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49031)

darwin4 18-04-11 23:29

Powolny ubytek powietrza z opony
 
Od pewnego czasu co dwa tygodnie jezdze pompowac opony (przednią prawa szczególnie). Użyłem na nią uszczelniacza, wydaje mi się że troche to pomogło. Co może być przyczyną tego że powietrze ucieka w tak wolnym tempie? Opony nie są nowe, ale bierznik mają jeszcze dosyć dobry, dlatego planowałem pojeździć na nich jeszcze chociaż ten sezon. (są nisko profilowe więc troche kosztują...).

Gonzolos 18-04-11 23:33

na to wygląda, że masz gdzieś małą dziurkę i przez nią spyla powietrze :/

dvl 18-04-11 23:35

Jeszcze może być wentyl do sprawdzenia.

darwin4 18-04-11 23:46

Myśle że uszczelniacz by załatał małą dziurkę. Myślałem właśnie o wentylu. Gdzieś słyszałem że co jakiś czas powinno się je wymieniać. Jaki może być koszt wymiany?

dvl 19-04-11 00:39

Kiedyś chyba płaciłem 7zł za sztukę.

masza2 19-04-11 07:27

ja keidys mialem skrzywiona felge i mi uciekalo (ale z tylu w prawym kole). Po prostowaniu ok.

A nie zmieniales czasem opon razem z felgami, moze klej puscil, trza by zdjac i zalozyc opone.

bukolek 19-04-11 10:54

Cytat:

Napisał darwin4 (Post 562755)
Myślałem właśnie o wentylu. Gdzieś słyszałem że co jakiś czas powinno się je wymieniać. Jaki może być koszt wymiany?

Ja wymieniam co sezon razem z oponami. Przy wymianie opon za kazdy nowy wentyl place 5 zł więciej, czyli razem 20 zł.
Juz dwa razy mi sie zdazylo, ze chcialem przyoszczedzic na wentylach i wracalem do wulkanizatora z jednym kolem, przez ktore uciekalo powietrze. Od tego czasu zawsze przy wymianie opon, wymieniam tez wentyle.

elite 19-04-11 12:03

Ja co roku nie wymieniam wentyli ale raz po wjechaniu w dziure wentyl sam odpadl :P

ht11 19-04-11 12:31

witam u mnie podobnie. lekko ucieka oponę mam nową i ciągle to samo kolo. lekko ucieka i zaczyna mnie to powoli irytować bo raz w tygodniu kierunek stacja i pompownie. byłem na wulkanizacji to wymienili mi środek wentyla i powiedzieli że teraz powinno być dobrze. ale dalej powoli ucieka. myślałem już o feldze że może pęknięta czy cuś tylko jak to sprawdzić??? przecie całego koła nie będę wrzucał do wody heh bo do wanny mi sie nie zmieści :P
darwin4 i co wymienileś ten wentyl??? podziałało???

zapor87 19-04-11 13:24

Ja miałem taką sytuację to zrobiłem tak:
pojechałem do kumpla do wulkanizacji,
ściągnął opone z felgi,
wyczyśćił rant felgi szczotką drucianą na wiertarce,
zakleił z powrotem oponę i problem zniknął..

A co do wrzucania felgi do wanny, to nie było nic widać.. dopiero pod ciężarem samochodu uciekało powietrze

darwin4 19-04-11 18:59

W przyszlym tygodniu (po Świętach) pojade do wulkanizacji. Mam nadzieje że to jednak będą wentyle. W tym roku całą zime miałem letnie opony (gdyż prawie wcale nie jeździłem focusem), a wetyli nigdy nie wymieniałem :]

nostress 19-04-11 21:15

Cytat:

Napisał zapor87 (Post 562963)
wyczyśćił rant felgi szczotką drucianą na wiertarce,
zakleił z powrotem oponę i problem zniknął..

owszem - to zadziała pod warunkiem, że to stalowe felgi, które czasem rdzewieją na rancie i tamtędy powietrze ucieka - wtedy najlepiej wyczyścić papierem ściernym i pomalować jakimś lakierem.

Jeśli chodzi o alu to już bardziej bym podejrzewał w/w wentyl albo skrzywioną felgę.

Richatek 19-04-11 21:21

Cytat:

Napisał nostress (Post 563145)
owszem - to zadziała pod warunkiem, że to stalowe felgi, które czasem rdzewieją na rancie i tamtędy powietrze ucieka - wtedy najlepiej wyczyścić papierem ściernym i pomalować jakimś lakierem. Jeśli chodzi o alu to już bardziej bym podejrzewał w/w wentyl albo skrzywioną felgę.

W alusach też pomaga czyszczenie rantu opony i felgi. Miałem taki problem w poprzednich kołach, też powietrze zwiewało powolutku. Po zdjęciu opony i przeczyszczeniu wszystkiego luft przestoł pitać. :-)

kowalewski92 21-04-11 00:59

Ja muszę też zainwestować w jakiś uszczelniacz, bo na stacji co drugi dzień pompować jestem.

klapek 21-04-11 12:27

Kowalewski92
Ty nie inwestuj w pierdoły... tylko udaj się do wulkanizatora :-)
Zadziwiające jak z pozoru proste usterki, ludzie próbują sobie utrudnić ^^

Tak jak koledzy wyżej pisali:
- sprawdzić czy felga nie jest krzywa
- wrzucić do dużej wanny z wodą ( wulkanizatorzy w mojej okolicy standardowo sprawdzają tak koła )
- wyczyścić rant felgi
- wymiana wentyla

Oczywiście w przypadku małej dziury wanna może nie wykazać, bo dziura otwiera się pod naciskiem auta.
W innym przypadku, jak ktoś ma wszystkie komplety kół na felgach, to czasem fajnie je zabrać do speca... żeby je na nowo rozebrał, skleił i wyważył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi