Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Spalanie w FF-I TDCI 115KM cd... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6064)

Jackiller 11-09-05 19:53

Spalanie w FF-I TDCI 115KM cd...
 
Już kiedyś było o spalaniu ale mam trzy pytanka...
... Mam wersję Ghia (z Francji) i tam niestety nie ma komputera pokładowego i nie moge kontrolować spalania, po "spalaniu chwilowym"... TRUDNO
ale na mój gust, to ta maszyneria pali troche za dużo, bo ok 9l w mieście (przy jeździe róznej, w zależności od potrzeb)

1- Może ktoś wie czego to przyczyna (tankuję V-power Diesel), nie prosze o "naukę stylu jazdy" tylko podpowiedź, czy coś w silniku jest za to odpowiedzialne. Jestem od niedawna użytkownikiem FF i zastanawiam się czy poprzednik nie spowodował takiego stanu.

2- Przy ilu litrach w zbiorniku zapala się u was rezerwa, bo mnie chyba przy dziesięciu albo i więcej... ???

3- Czy w całym przedziale wskaźnika ubywa paliwa równo, czy druga połowa zbiornika szybciej - co w innych markach się zdaża.

marekj 12-09-05 11:45

Re: Spalanie w FF-I TDCI 115KM cd...
 
Cytat:

Napisał Jackiller
1- Może ktoś wie czego to przyczyna (tankuję V-power Diesel)

Jeśli silnik nie wykazuje innych nieprawidłowosci to za spalanie może być odpowiedzialny własnie styl jazdy. Z kwestii regulacyjnych to w tym silniku tylko zawory są ale nie sądzę żeby to od nich było.

Cytat:

2- Przy ilu litrach w zbiorniku zapala się u was rezerwa, bo mnie chyba przy dziesięciu albo i więcej... ???
Tego to trudno dojść ale ja na rezerwie to max 50-60km robię - wynikało by ze jakieś 5 litrów - nigdy jednak nie dojeżdiłem do zera, ale tankowałem ponad 52 litry więc juz było raczej pusto.

Cytat:

3- Czy w całym przedziale wskaźnika ubywa paliwa równo, czy druga połowa zbiornika szybciej - co w innych markach się zdaża.
Mam wrażenie że druga połówka idze trochę szybciej (a trzecia i czwarta [pub2] to juz w ogóle [pub2][hehe]

Jasq 12-09-05 14:03

bardzo podobne spalanie 8-9 l/100 w miescie (Krakow) mam w FII 1.8 TDCi i Megane II 1.9 dCi 120KM - zaznaczam ze tylko w miescie (!), jezeli na trasie poza miestem zuzycie paliwa spada ci do 5-6 l/100 (z klima) to mysle ze z silnikiem wszystko w porzadku. W koncu jak na odcinku 1 km mozna zalapac ze trzy czerwone swiatla na skrzyzowaniu i jakis korek to nie ma sie co dziwic ze spalanie rosnie i ... rosnie ... :)
poprzednio jedzilem benzyniakami 1.6 i 1.8 i na tych samych trasach w miescie mialem od 10-12 l/100

Jackiller 12-09-05 15:02

Hmmm... ok.
Zobaczę co będzie. Poprostu dizlem nie jeździłem i niby oszczędnie miało być. Oczywiście nie będę rozwijał wątku, bo już o tym napisano dużo. Dzięki.

Poza tym - to mój pierwszy bak - i chyba nie potrzebnie się stresuję
PZDR

marekj 12-09-05 15:41

łooo - no to pewno ze luzik. Trochę styl jazdy przestawisz na dieslowy, zmierzysz jeszcze ze dwa razy i powinno być mniej.

pinio_tdci 13-09-05 11:49

Tak jak koledzy pisza, musisz przestawic sie na 'dieslowy' styl jazdy :wink:

Mi pierwsze pare bakow to nawet wiecej foka brala [tuning]

Potem spadal i spadalo :)

A po jakis 25 tkm to juz moge jezdzic na odpowiednie spalanie :mrgreen:

Tzn. moge i spalic ponad 8/100, moge (na autobahnach!!!) zejsc ponizej 4.5 [hmm] ale moge tez (jak mi zazwyczaj wychodzi) spalac troche ponizej 6/100, jezdzac 'dosc dynamicznie' [hehe] - grunt to nie 'probowac' niskich obrotow (ponizej 2000 rpm) i nie przebywac za dlugo kolo tych czerwonych kresek [palacz]

A co do 'zuzywania' baku, to raczej chodzi o wyskalowanie wskaznika, bo spalanie zalezy tylko od kierowcy i warunkow jazdy a nie ilosci zupy w baku [bigok]

grzehoo 13-09-05 11:59

a ja tam mam wrazenie ze druga połowa baku zawsze schodzi szybciej, prawie że "w oczach" znika...

pinio_tdci 13-09-05 12:02

Cytat:

Napisał grzehoo
a ja tam mam wrazenie ze druga połowa baku zawsze schodzi szybciej, prawie że "w oczach" znika...

To nie pierwszy moj ford i zawsze byly tak wskazniki wyskalowane ze na poczatku 'stoi' i 'stoi', potem powoli sie 'obniza' a na koncu 'spada' [hehe]

Ale to nie ma wiele wspolnego z dokladna iloscia paliwa w baku [zaklopotanie]

grzehoo 13-09-05 12:06

no niby nie, ale jak stresuje! :roll:

Jackiller 13-09-05 13:57

Spoko - dzięki

Widzę, że trzeba dać czas czasowi.
Jak problem nie będzie "łagodniał" to pewnie jeszcze sie odezwę... :D

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto 20 Wrz, 2005 ]
No i pierwszy zbiornik SPALONY !!

49 litrów na 608 km = 8,12 /100

Jestem zadowolony, zwłaszcza, że często jednak nie mogłem sie oprzeć "depnięciu" i ciągle miasto Warszawka (Pruszków - krótkie przebiegi)

W takich warunkach Fiesta 1.25 pali szwagierce 8.5 benzyny/100


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi