Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   ODCINA GAZ (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23065)

lysy-rob 03-08-08 10:28

ODCINA GAZ
 
Witam Wracalem wczoraj z wczasow,na dobrej drodze zaczolem wyprzedzac auta przy ostatnim wyprzedzanym musialem juz ostro przygazowac by zjechac na swoj pas,wtedy poczulem ze niemam gazu pod noga i zapalila sie kontrolka swiec zarowych(migala)zatrzymalem sie zgasilem silnik uruchomilem ponownie i ruszylem dalej,po przejechaniu moze 150km sytuacja sie powtorzyla.a gdy zostalo mi jakies 30km do domu(cale szczescie)to jeszcze chyba piec razy tak sie dzialo myslalem ze nie dojade.CO TO moze byc,czy nie czasem pompa?

drof 03-08-08 13:56

Wróżką nie jestem ale osobiście obstawiałbym pedał gazu... także procedura jak zazwyczaj :tryb serwisowy,podpięcie pod kompa i zdjagnozowanie problem
tego sie nie da przeskoczyć

lysy-rob 03-08-08 20:32

Dzieki drof,jutro sie za to biore

DoradcaSerw 06-08-08 12:41

Słuchaj, według mnie problem nie tkwi w pedale gazu. Jeżeli jedziesz autem i zapala się kontrolka od świec żarowych a następnie auto szarpnie i nie reaguje na pedał gazu to usterka tkwi u układzie delphi czyli mogą to być wtryskiwacze lub pompa paliwa. Należy udać się do najbliższego serwisu forda odczytać kody DTC za pomocą urządzenia IDS jeżeli kody będą to połowa sukcesu. Następnie trzeba wykonać ich kalibrację i wykonać test przelewów wtryskiwaczy. Może się okazać ze będą "lały". Druga opcja jest taka że uległ uszkodzeniu czujnik CPM czyli Położenia wałka rozrządu, jeżeli on jest uszkodzony objawy są takie: Podczas jazdy zapala się kontrolka od świec żarowych, następnie auto gaśnie i nie można go uruchomić przez około 5 minut, następnie można jechać ale sytuacja się powtarza. Pozdrawiam :D :D :D

lysy-rob 09-08-08 15:24

Po podlaczeniu do kompa-wyszlo:pedal gazu,jak drof obstawial.Dzieki za wasze sugestie.

tniutniapo 09-08-08 19:09

Dokładnie mam to samo.

Tylko po odłączeniu pedału od kostki i podłączeniu jest ok jak na razie.
(kupiłem pedał od wersji USA na wymianę i musiałem podłączyć stary z powrotem bo nie pasowały)

Pozdrawiam.

MisiekT 09-08-08 21:14

Cytat:

Napisał tniutniapo
kupiłem pedał od wersji USA na wymianę

hmmm, w USA nie bylo i nie ma dieseli, wiec nie rozumiem jak ci sie to udalo?!

tniutniapo 10-08-08 19:31

Widocznie nie był nawet od diesla tylko od wersji benzynowej ale USA
(gość na szrocie mówił że przywozi z niemiec i pasują wszystkie).

Dopiero mój mechanik zauważył że to pedał amerykansky.

Pozdrawiam

adam1984 02-11-08 18:29

kontrolka świec zarowych
 
witam podczas jazdy zaświeciła mi sie kontrolka swiec zarowych i zaczęła, mrugac.Silnik pracował normalnie tylko nie było reakcji na gaz zgasiłem auto, po chwili odpaliłem i było ok. Przejechałem jakieś 50 km wszystko wporządku.Co to mogło być?

Gwidon 02-11-08 18:39

Ato juz poważniejsza sprawa - spalanie, pływanie obrotów , brak mocy a teraz to wskazuje ,że pompa może nadawać się do regeneracji .
Miałem regenerację ponad rok temu - koszta duże.

adam1984 02-11-08 18:49

z obrotami jest wszystko ok przyjechałem nim i wszystko ok

Pabloos 02-11-08 18:57

adam1984, przede wszystkim używaj funkcji szukaj , taki problem był dość często opisywany na forum
1. problem z pedałem gazu
2. miganie kontrolki swiec żarowych oznacza błędy w układzie wtryskowym

sprawdź kody błędów w trybie serwisowym licznika to tez już było !


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi