Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.6B śruba wału korbowego (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56908)

gervee 19-04-12 19:06

1.6B śruba wału korbowego
 
Witam!
Przy czym wymieniana jest śruba wału korbowego? Kiedy należy ją wymieniać?

Eko 19-04-12 19:27

Praktycznie przy każdym jej odkręceniu a na pewno przy wymianie rozrządu. 1.6 benzyna tak i chodzi o śrubę koła pasowego?

gervee 19-04-12 20:02

Tak, benzyna 1.6.
Skoro przy wymianie rozrządu powinna być wymieniana to dlaczego nie ma jej w komplecie rozrządu? Dziwne trochę.

Eko 19-04-12 21:50

Bo w założeniu producenta mechanik w ASO to wie!
A jakiej firmy zestaw masz?

gervee 19-04-12 22:01

Coś takiego kupiłem http://www.abcford.pl/Pages/ProductV...1456&c=11&s=86

Podobno już założone ;).

ffelmer 19-04-12 23:18

jak kupujesz nawet z allegro czy coś oryginał to masz pasek oddzielnie, napinacz, śruby na koła pasowe do zaworów, śruba na wał korbowy. ( w zamiennikach masz inaczej- ale tez nie we wszystkich.. nie przytrafiło mi się żeby wszystko było razem :D)

motopawel 21-04-12 20:24

Tak właściwie to przyznajcie sami że wymiana tej śruby jest bezsensowna w końcu śruba będzie tylko śrubą. Ona nie przenosi żadnych obciążeń oprócz napędu paska. Tylko niepotrzebny koszt .

Eko 22-04-12 02:54

A rozbierałeś kiedyś rozrząd?
Otóż Twój i mój motor nie mają żadnego klina na wale i kole pasowym. Koło pasowe osadzane jest na storzkowym czopie wału korbowego a dociskane jest właśnie tą śrubą która jest jednorazowa tak na prawdę - podczas jej I dokręcania naciąga się i stale dociska koło do czopu. Przemyśl to i wróć jutro z rodzicami :*
To samo się przecież też tyczy śrub głowic ale część ludzi o tym zapomina...albo nie wie a potem mamy co kwartał zwalaną czapkę bo ''pewnie się przegrzał...''

motopawel 24-04-12 21:02

No rozrządów w życiu to robiłem i setki nigdy nie zmieniałem śrub od koła pasowego wału , nigdy też nie miałem problemu żeby coś się z tymi śrubami wkręconymi drugi raz działo. Także doświadczenie a śruby głowicy to co innego bo tam są dużo wyższe temperatury przy których metal zupełnie inaczej pracuje.

Ps. Każda śruba przy dokręcaniu naciąga się w związku z czym nawet szpilki od kół albo wkręty od błotników można wymieniać przy każdym odkręcaniu także tu będę obstawał przy swoim

Eko 24-04-12 21:17

Cytat:

Napisał motopawel (Post 712775)
No rozrządów w życiu to robiłem i setki nigdy nie zmieniałem śrub od koła pasowego wału , nigdy też nie miałem problemu żeby coś się z tymi śrubami wkręconymi drugi raz działo. Także doświadczenie a śruby głowicy to co innego bo tam są dużo wyższe temperatury przy których metal zupełnie inaczej pracuje.

A ile z tych rozrządowych kół nie miało klinów? [kawa] Dupa tam temperatura, a wał to się nie nagrzewa?

Cytat:

Napisał motopawel (Post 712775)
Ps. Każda śruba przy dokręcaniu naciąga się w związku z czym nawet szpilki od kół albo wkręty od błotników można wymieniać przy każdym odkręcaniu także tu będę obstawał przy swoim

PS. No co ty

BTW nikogo nie zmuszam do zmiany zdania jak i opinii :) Róbta co chceta

motopawel 24-04-12 22:04

wał to się nie nagrzewa?

No napewno nie tak jak głowica silnika która bezpośrednio przejmuje ciepło ze spalania mieszanki. Ja poprostu mówie że moim zdaniem to jest bez sensu ale będziesz chciał to będziesz wymieniał ja nie będe chciał to nie będe i poco dyskusje ? :smt020

Eko 26-04-12 21:37

Cytat:

Napisał Eko (Post 712789)

BTW nikogo nie zmuszam do zmiany zdania jak i opinii :) Róbta co chceta

Cytat:

Napisał motopawel (Post 712857)
poco dyskusje ? :smt020


[pub2]

ffelmer 28-06-12 23:09

dodatkowo przy dokręcaniu śruby chyba siłą 180 Nm(czy nawet więcej) to nie przeciągasz jej? wiec ta śróba nadaje sie potem dowywalenia (moim zdaniem) a jak robić rozrząd to raz a dobrze a nie potem borykać sie z problemem :(

lukaszs 29-06-12 23:03

wymianielem kolo pasowe i rorzad , wykrecalem srube 3 razy. Za namowa ludzi przy wymianie koła posowego na nowe kupilem tez nowa srube.

Efekt?
Stara śruba i nowa wyglądają tak samo, nie mam pojęcia skąd ten mit że stara śruba się wyciąga. Napewno z chęcią sie od was dowiem :). Moim zdaniem nie trzeba kupować nowej.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi