Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Tylne bębny - bardzo słabe hamulce (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=76659)

coachu 06-02-16 17:44

Tylne bębny - bardzo słabe hamulce
 
Hej.
Dzisiaj przejechałem się Focusem mojej lubej i zauważyłem , że ma bardzo słaby ręczny. Zaciągam ręczny na piątym biegu i prawie normalnie jadę. Nie ma mowy o jakimkolwiek blokowaniu kół. Odkrecilem bęben i nie wiem czy te regulatory dobrze pracują czy nie jest tak ze okładzina za każdym razem odbija na maksa. Druga sprawa jest taka ze dla ręcznego pracuje tylko jedna z okładzin, tak ?

yarek444 08-02-16 14:09

Moze sprobuj podkrecic linke przy dzwigni recznego

MichalST 08-02-16 15:29

Samoregulatory, blaszki zapadek, rozpieraki... Sprawdzić po kolei, gwint rozpieraka wyczyścić i przesmarować. Można wstępnie rozkręcić by szybciej załapała regulacja (po zrobieniu hamulców trzeba naprzemiennie deptać nożny i wajchę ręcznego, po kilkunastu razach załapie ręczny - jeśli wsio jest sprawne).
A okładziny zawsze pracują obie.

coachu 08-02-16 19:55

No to u mnie jest coś nie tak.
Przy nożnym pracują obie okładziny bo cylinderek wypycha z dwóch stron ale przy ręcznym pracuje tylko jedna okładzina.

Dorian87 08-02-16 22:17

Cytat:

Napisał MichalST (Post 1109756)
Samoregulatory, blaszki zapadek, rozpieraki... Sprawdzić po kolei, gwint rozpieraka wyczyścić i przesmarować. Można wstępnie rozkręcić by szybciej załapała regulacja (po zrobieniu hamulców trzeba naprzemiennie deptać nożny i wajchę ręcznego, po kilkunastu razach załapie ręczny - jeśli wsio jest sprawne).
A okładziny zawsze pracują obie.

Kolego jak sie nie znasz to nie doradzaj. Hamulce bebnowe zawsze ale to zawsze sklada sie na poluzowanej lince recznego !!!!!! Jezeli bedziesz mial naciagnieta linke recznego nie wyregulujesz dobrze szczek do bebna. Tak wiec jak napisalem najpierw luzowanie linki potem rozbierasz beben demontaz wszystkigo czyszczenie smarowanie i montaz . I teraz najwazniejsze co do samoregulatora , to jest ona samoregulatorem z nazwy , sam nie wyreguluje ci szczek do bebna musisz to zrobic recznie ( dorze by bylo przeszlifowac rant na bebnie) . Robisz to no niestety na oko delikatnie ciasno bo szczeki sie ulorza . Praktycznie regulacja wyglada tak, regulujesz samoregulator zakladasz beben i patrzysz ja wchodz ,jak luzno sciagasz i znowu regulujesz i tak do momentu az bedzie beben sie krecil z lekkim oporem .I dopiero potem regulujesz hamulec reczny . I teraz najwazniejsze jezeli uwazasz ze jest to trudne to daj to do dobrego mechanika bo takim sposobem jak kolega wyzej napisal nigdy nie bedziesz mial igly hamulca .

coachu 09-02-16 13:37

OK.

Dzięki za odp.

coachu 09-02-16 20:16

A jak pracuja te bębny na ręcznym ?
Tylko jeden czy obydwa mają pracować ?

Marek-B 09-02-16 20:31

Obydwa bębny mają hamować.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi