Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1,8 TDCI tłuczenie pod maską przy odpalaniu na zimno (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43926)

siekierra 07-10-10 21:36

1,8 TDCI tłuczenie pod maską przy odpalaniu na zimno
 
witam
jak w tytule, sytuacja ogólnie wyglada tak że w chłodniejsze dni przy odpalaniu zanim silnik załapie wydaje z siebie przeraźliwe odgłosy [panna], cos jak mocne uderzanie pięscia w stół , przy wiekszych mrozach odpala za 2,3 razem. moze i temat oklepany ale to tłuczenie mnie zastanawia, czy przyczyny szukać przy podcisnieniu czy może zabrać sie za świece żarowe? i jeszcze takie małe ot, jaka jest róznica między min a max na bagnecie w 1,8 tdci

dario200 07-10-10 22:17

Kolego nie chcę cię martwić ale przyszedł chyba czas na dwumasę.

sunnyluk 08-10-10 07:11

Niestety mam to samo w moim 1.8TDCi z 2003r. Choć pisałem o tym już nie raz na Waszym forum, rok temu, gdy auto kupowałem. Wtedy wymienili mi rozrusznik, robili jakąś próbę przelewową. Silnik zawsze odpalał z dziwnym trzaśnięciem, uderzeniem jakimś. Ale jak było lato, wiosna odpalał za 1 razem. Dziś temp. rano spadła do ok. 3 stopni.... odpalił za 3 razem, ledwo. Tłukł się niemiłosiernie.
Zauważyłem jeszcze jedno. Od ładnych kilku miesięcy, gdy zmieniam biegi, w momencie gdy po wrzuceniu puszczam sprzęgło to po stronie kierowcy, tak jakby na wysokości pedału sprzęgła przede mną słyszę stuk., Metalowy, głuchy stuk. Chyba, że bardzo łagodnie zmienię bieg i od razu mocno dodam gazu, wtedy go niweluję. Czy to też mogą być oznaki dwumasy???

siwy05 08-10-10 10:51

O dwumasie to już tu tomy napisano, połóż nogę na pedale sprzęgła i leciutko go naciśnij, czujesz bicie lekkie? no to dwumasa

siekierra 09-10-10 00:39

czy ja wiem czy aby napewno to dwumasa? problem pojawia sie tylko gdy jest zimno, pozatym chodzi cycusglancus, bez najmniejszych problemów. gdzieś w necie przeczytałem że ten łomot moze byc od słabch świec żarowych ale znim zacznę grzebać w tym wolę poznac opinie innych uzytkowników. moze ma ktos inne sugestie?
pozdrawiam

XymoX 09-10-10 07:31

Wasze opisy czyli stuk przy odpalaniu i stuk po zmianie biegu przy puszczeniu sprzęgła sugerują jakiś luz na łapie skrzyni lub zerwaną poduchę silnika. Dwumasa wali przy odpalaniu ale ciepłego silnika

---------- Post dodany o 07:31 ---------- Poprzedni post był z 07:30 ----------

Cytat:

Napisał siekierra (Post 492499)
ten łomot moze byc od słabch świec żarowych

chyba raczej nie - ja miałem padnięte wszystkie i żadnego łomotu nie było

siekierra 09-10-10 10:22

ano własnie, przy zmianie biegów wszystko chodzi gładko, tylko przy tym odpalaniu zimnego silnika jakieś hece sie dzieją

cocolino 09-10-10 11:36

Cytat:

Napisał XymoX (Post 492509)
Wasze opisy czyli stuk przy odpalaniu i stuk po zmianie biegu przy puszczeniu sprzęgła sugerują jakiś luz na łapie skrzyni lub zerwaną poduchę silnika. Dwumasa wali przy odpalaniu ale ciepłego silnika

---------- Post dodany o 07:31 ---------- Poprzedni post był z 07:30 ----------


chyba raczej nie - ja miałem padnięte wszystkie i żadnego łomotu nie było

Zimnego też :| Sprawdź czy Ci pulsuje pedał sprzęgła. Jeśli nie, to raczej nie dwumasa.

dvl 09-10-10 16:31

Dwumasa jest też bardzo wyczuwalna przy gaszeniu auta. Jeśli wyłączając silnik (bez sprzęgła) słyszysz dźwięk przypominający grzechotanie lub wręcz walenie młotkiem, to przyszedł czas na to nieszczęsne koło.

Co do stuków - sprawdź dokładnie skąd dochodzą. Czy jeśli odpalisz zimny silnik, zgasisz i odpalisz po raz drugi, stuki też występują?

Amazon 09-10-10 16:48

dwumas zawsze będzie czuć jak lekko się sprzęgło wciśnie

popatrz czy wtrysk któryś się nie podwiesza, zdejmij osłonę i po odpaleniu styl od młotka przyłóż do każdej rurki paliwowej idącej do wtrysku, jak będzie takie głuche dudnienie to ten
na ciepłym silniku to mija, bo wtrysk puszcza

thermalfake 09-10-10 19:53

Nie lepiej przemierzyć sobie luz na kole zamachowym dwumasy (gdzieś na forum było) i mieć argument, że trzeba to wymienić (może też mieć bicie jak dostanie luz poprzeczny).
Pulsacja sprzęgła pod lekkim naciskiem nie jest wyznacznikiem tego iż należy się szykować na wymianę zestawu 2m.
U sunnyluk'a obstawiałbym jeszcze problem z poduszką skrzyni w momencie przerzucania biegów i wysprzęglania.

W podsumowaniu dla autora wątku:
- sprawdź/wymień świece, dużo fok z tego okresu ma już problemy
- problem z wtryskiwaczem(ami), zawieszają się, wstępne dawki są rozregulowane, bądź nieszczelność wtryskiwacz-głowica (podkładki, wyrabiające się gniazda)
- obadać dwumasę
- zerknąć na koło pasowe i alternator

Najlepiej wrzucić nagranie, może ktoś coś pomoże.

piohal 10-11-10 15:23

U mnie są identyczne objawy. Dwumasa wymieniana, ma jakieś niecałe 20 tys. Świece nowe. I co ważne, jak zaraz po odpaleniu zgaszę silnik i zapalę jeszcze raz, pali z kulturą, żadnego tłuczenia, mimo że przecież dalej jest zimny. Na ciepłym nic się nie dzieje. Czy autor wątku poradził sobie z tematem ?

siekierra 09-03-11 02:41

sory za gigantyczne opóźnienie , wymieniłem świece żarowe i jest wielka poprawa chociaż nadal przez parę sekund tłucze przy odpaleniu, coś bede ruszał w temacie ale narazie walczę z ubezpieczycielem, 1 stycznia miła pani nieposiadająca prawa jazdy jechała narąbana po wódkę w Rzeszowie, przy czym po drodze skasowała na parkingu 4 samochody w tym mojego focusa. sory za ot ale już 3 miesiąc leci a mnie dalej szlag trafia...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi