Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [FFII] Wybrzuszenie na boku opony... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=12569)

Przemkoskib 18-09-06 15:53

[FFII] Wybrzuszenie na boku opony...
 
Witam, ostatnio myjąc felgi w samochodzie zauważyłem dość spore wybrzuszenie z boku tylniej opony. Ma ono wymiary (ok 4-5cm x 1,5 cm i wysokości ok 0,5 cm). Czy jazda na takiej oponie przy większych prędkościach może być niebezpieczna? Samochód jest jeszcze na gwarancji (14 miesiąc użytkowania) więc domyślam się że opony równeież.

Mam zamiar jechać z tym do ASO, jednak przed tym wolałem zaczerpnąc waszej rady.

Co zrobić gdy stwierdzą, że opona jest wadliwa? Czy wymiana tylko jednej opony przy przebiegu samochodu 24tys. km. niczym nie zaszkodzi? Pozostałe 3 opony są już przecież lekko zużyte i przez to niższe. Czy muszą wymienić wszystkie 4 czy może 2 z jednej osi?

Jak wygląda reklamacja opon?
A może się wymiagają tym, że opony miały 12 m-cy gwarancji?

MisiekT 18-09-06 16:03

dobre opony maja czesto gwarancje nawet na 3 lata... dowiedz sie w ASO...

ale taki babel na oponie to zadko kiedy wina opony (a juz watpliwe zeby wyskoczyl dopiero po 24tys. k)... kiedys tak mialem i powodem bylo centralne zaliczenie kraweznika przy gdzies 40kmh... tak wiec IMHO zaliczyles dobra dziure albo kraweznik i pekla opona w srodku...

niestety do wymiany jak najszybciej, grozi zupelnym peknieciem przy wiekszym obciazeniu, co zaufaj mi, bardzo zle sie moze skonczyc...
w zupelnosci wystarczy wymienic 2 opony (1 os)... wymiana tylko 1 opony to ryzykowana sprawa - zarowno jezeli chodzi o prawo jak i prowadzenie (poza tym nie wiem czy tak latwo jest dostac identyczna opone jak byly montowane 2 lata temu)...

Greg 18-09-06 16:04

Moga stwierdzic ze zostala uszkodzona mechanicznie , zalezy jak trawisz .

Pzdr.

Rasta 18-09-06 16:44

Możesz uderzyć do wulkanizacji i mogą ci ją od wewnątrz wzmocnić, bąbel się zmniejszy ale jednak opona zawsze będzie słabsza. Jak to fachowiec mi powiedział - "Może pier... za tydzień, a może zajeździsz ją aż się skończy bieżnik." Ja po miesiącu jazdy stwierdziłem, że jedna chce jeszcze pożyć i kupiłem nową oponę. Szczególnie jak na liczniku było jakieś 180 to miałem myślówkę co by było gdyby... hehe

Costello 18-09-06 20:22

Jak babel, to tylko wymiana na nowa. Nie mam odwagi z czyms takim jedzic.

jontus 20-09-06 23:47

Jak babel to uderzeniowka, przylozyles w coś... Opona tylko do wymiany, naprawę zalecają Ci którzy życzą Ci śmierci.... :evil:

mandi 21-09-06 22:15

Poza tym jak nie wymienisz opony to za troche wymienisz łożysko. Można wymieniać tylko z jednej osi. Nie ma przeciwwskazań. 8)

Przemkoskib 22-09-06 14:37

Jestem umówiony z rzeczoznawcą z Forda, zobaczę co on powie. Po przeczytaniu waszych postów, chyba jestem skazany na kupno nowej opony :?

mandi 22-09-06 18:08

Jak tam chcesz ale pamiętaj że jazda na wadliwej oponie to tak jakbyś sunoł 150 km\h brak hamulca i perspektywa ostrych zakrętów przed tobą. POWODZENIA :!:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi