Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK2] Gaz a wskazania komputera. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=61058)

Arek329 04-12-12 11:56

Gaz a wskazania komputera.
 
Odebrałem wczoraj auto z założoną instalacja gazową i wydawało sie ,że wszystko O.K.Ale mam pytanie może sie już z tym spotkaliście. Otóż wskazówka od paliwa stoi w miejscu ale komputer i tak cały czas zlicza kilometry do tankowanie.Czy to jest normalne ?.

drake 04-12-12 12:00

Tak, jednostka sterująca LPG nie ma nic do pracy komputera benzynowego. Na podstawie spalania chwilowego na komputerze możesz określić pośrednio czy Twoja mieszanka jest dobrze wyregulowana. Aby zrobić to w ten sposób:

rozpędź samochód do zadanych prędkości obrotowych na danych biegach na benzynie tak, aby spalanie chwilowe było stałe, utrzymuj prędkość obrotową i przełącz na gaz, teraz są dwa warianty:

gdy na gazie chwilowe spalanie się zwiększy, oznacza to, że Twoja mieszanka jest uboga, a komputer zawyża czasy wtrysków

gdy na gazie chwilowe spalanie się zmniejszy, oznacza to, że Twoja mieszanka jest za bogata, a komputer zawyża czasy wtrysków.

Gdy na gazie spalanie okaże się nieco mniejsze nie martw się, jest to dobry znak. Gorzej jeśli będzie to o 10% mniej.

Gdy teoretyczne spalanie chwilowe benzyny na LPG się ZWIĘKSZY, oznacza to ubogą mieszankę paliwowo-powietrzną i potrzebna jest interwencja w celu wyregulowania instalacji ponieważ jeżdżenie w takim stanie powodować będzie nadmierne zużywanie silnika, a szczególnie jego części zaworowej

Arek329 04-12-12 14:07

O.K. Ale niestety mam wersje przed liftem i nie mam spalania chwilowego.Bardziej jednak zależy mi na tym aby wyjaśnić czy komputer pokładowy liczy stan benzyny w baku realnie w/g stanu paliwa czy nie.Ponieważ jeżdżąc tylko na gazie komputer pokładowy cały czas zmniejsza mi dystans do ,,pustego baku".

coomac 04-12-12 14:18

Zmniejsza dystans bo oblicza między innymi na podstawie przebytej drogi a czy to jest droga przebyta na gazie czy benzynie - nie ma znaczenia.

ptasiekk 05-12-12 09:22

Niestety w FFII komputer cały czas zlicza km do rezerwy mimo, że w baku nie ubywa przy jeździe na gazie. Raz na jakiś czas komp przelicza ilość paliwa i ile można przejechać. Tak więc jeżeli jeździsz na małej ilości paliwa w baku (okolice 1/4) to często będzie komp pokazywał, że już masz rezerwę i możesz tylko przejechać 80 km :) Potem znowu przeliczy sobie i rezerwa zniknie i tak w kółko. Jak będziesz jeździł na większej ilości paliwa to cykl przeliczania będzie miał czas na pokazanie rzeczywistej ilości km do przejechania zanim dojdzie do magicznych 80 km i rezerwa nie będzie wskazywana. ufff.

Nie rozumiem dlaczego nie zrobili tego na zasadzie, że wskazówka jak dojdzie do jakiegoś punktu to pokazuje się rezerwa no ale producent też nie musi myśleć nad tym co będzie jak ktoś założy gaz :)

kotylozaur 08-12-12 11:25

Osobiście polecam jeździć na więcej niż 1/2 baku, raz, że komp wtedy nie wariuje a dwa, że oszczędzamy pompę paliwa.
Co do spalania, to sprawdza się metoda, wskazania komputera plus 20% :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi