Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [C-MAX] 1.8 B + G szarpanie na zimnym silniku (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53366)

de_stal 09-11-11 21:06

1.8 B + G szarpanie na zimnym silniku
 
Mam 3 sprawy.
Mój c-maxik silnik 1.8 duratec - mam do wymiany termostat bo mi nie trzyma - tak patrzyłem to nie wiem czy da się bez odkręcania alternatora bo słaby dostęp, ale od spodu nie zaglądałem. Trochę miejsca jest po wyjęciu reflektora ale nie wiem czy się da go zdemontować (termostat). Pytanie czy ktoś przerabiał to w takim silniku. A i dodatkowo jak później odpowietrzyć układ.
Druga sprawa to wolne obroty i praca nierozgrzanego silnika. Dodam że mam zamontowaną sekw. instalację gazową. Miałem problemy z falującymi obrotami na biegu jałowym. Znalazłem informację, że często pomaga wyczyszczenie krokowca/zaworu bocznikowego. Po oględzinach stwierdziłem, że takiego nie posiadam a wolne obroty reguluje krokowiec na przepustnicy. Zdemontowałem przepustnicę, wyczyściłem dokładnie, zrobiłem reset kompa ściągając klemę z akumulatora. Musze przyznać, że bardzo pomogło na falujące obroty, już z nimi nie mam problemu, natomiast pozostał w dalszym ciągu problem z prącą zimnego silnika. Objawy są takie, że jak silnik nie rozgrzany to strasznie szarpie przy przyspieszaniu, nierówno pracuje (na benyznie). Dzisiaj jak jechałem pod górkę to w ogóle nie chciał przyspieszać i zaczęła lampką check engine mrugać (pierwszy raz). Ciekawe jest to, że jak już troszeczkę się silnik rozgrzeje i się przełączy na gaz to przestaje szarpać. Jak z powrotem przełączę na benzynę to dalej szarpie i tak aż silnik złapie te powiedzmy ponad 70 stopni. Dodam, że różne paliwa tankowałem także i te lepsze i bez różnicy.
Reset kompa był, przepustnica wyczyszczona to pytanie co może szwankować, że na gazie jest ok a na benzynie szarpie. Jakiś czujnik ? Proszę o pomysły oraz jak diagnozować.

qbaton 13-05-13 11:52

de_stal udało Ci się rozwiązać problem? Ja mam dokładnie to samo, a dodam, że wymieniłem już mnostwo rzeczy (drogich rzeczy) i problem nadal istenieje.

slawek11 13-05-13 12:41

Mam troszke inny silnik ale mialem te same objawy czyli na zimnym szarpanie czasami zaczal mrugac CHECH az jak sie zapalil to juz nie zgasl i nawet reset pomagal na max.60-100 km.Pomogl remont glowicy bo luzow na zaworach juz nie bylo. Jak macie sporo na LPG nalatane to zacznijcie interesowac sie luzami na zaworach bo sprawdzenie kosztuje kilka zl a remont glowicy to raczej sporo ponad 1 tys zl.

piotrh1 13-05-13 13:59

qbaton a świeci Ci się Check? Samochód odpala ci normalnie czy masz z tym problem? Szarpanie ustępuje po rozgrzaniu silnika? Występuje tylko na benzynie czy na gazie też?

Bo powodów tego dziwnego zachowania może być kilka. Począwszy od czujnika połozenia wału korbowego, a na takich najprostszych prostych jak cewka, kable w/n, świece skończywszy.
Ja miałem podobne objawy i końcu pojechałem do ASO, zapłaciłem 200 za oględziny (podpięcie pod kompa) plus kosztorys naprawy ale się opłacało. Okazało się, że miałem walnięty zawór OVC zmiennych faz rozrządu, a tak samo jak ty wymieniałem po kolei wszystko.

flaku88 19-06-13 22:48

Miałem podobnie. Problem rozwiązany. U mnie problem był ze wtryskiwaczami z gazu. Wtryski z gazu mieszały w mapach wtrysków benzyny no i ogólnie był kibel. Auto nawet gasło przy odpalaniu na benz. Można to sprawdzić. Wyłącz gaz, odłącz aku na noc. Rano odpal auto na benz i nie włączaj gazu przez ten dzien i jezdzij na benz. Bedziesz widzial co i jak.

maniek19828 12-08-13 20:11

Ja również miałem podobny problem- wina " LISTWA WTRYSKIWACZY GAZU" KOSZT 300 ZŁ. Po wymianie foka jak nowo narodzona śmiga.

wolf 2.0 12-08-13 21:49

Mam fokę 2.0 benzyna +gaz .Zaczęło się szarpaniem na zimnym silniku na gazie ,mniejsza moc i spalanie 17l gazu .Wymienione : kable ,świece ,cewka,centralka gazu i nic nie dało .Teraz szarpie( jak by palił na trzy cylindry) tez na benzynie na zimnym do 3000 obr.Później już nie ale często moc spada.Na kompie sprawdzony i nic.????Gazownik też oglądał i nic :smt005

drake 13-08-13 11:31

kup sobie ELM'a i sprawdź sobie korekty od ECU długie i krótkie. Stawiam na wtryski, rozregulowały Ci korekty. Odepnij akumulator na 40 minut, podepnij, odpal na benzynie i sprawdź czy się poprawiło. Zalewa Ci go na gazie i komputer od beny szaleje bo wali korektami na maxa, a potem auto na benie nie chce jechać, 17L gazu to znaczy że auto jest zalane całkowicie.

de_stal 26-08-13 20:05

dokładnie u mnie suma sumarów tak było - mapa gazu zbyt "bogato" ustawiona i w związku z tym ECU sobie zmienił mapę benzyny na bardziej ubogą, no bo w sumie nie ma informacji ECU że tam jakiś gazik ma założony ... stąd problemy na benzynie. Lekko obniżyłem mapy gazowe i jak ręką odjął - poprawa na benzynie. Oczywiście sztuka dobrać optymalną mapę wtrysków gazu bo jak za bardzo zuboży się mapę gazową to znowu checki będzie wywalał, że zbyt uboga mieszanka bo współczynnki korekty za wysokie są. W drugą stronę jak za bardzo bogatą mapę gazową ustawimy to znowu zacznie źle jeździć na benzynie bo sobie benzynowe mapy poprzestawia.

wolf 2.0 12-09-13 13:27

Klymy już odpinałem i na jakiś czas było ok chyba aż nie zacząłem przełączać na gaz .Kabel teraz mogę kupić bo będę wiedział co sprawdzić.Dzięki za odpowiedź.
Pozdro

drake 12-09-13 17:13

no to wiesz o co chodzi, masz za bogato pewnie.

biegusV6 10-01-16 13:41

Mam podobne objawy na benie rano gasnie szarpie , jak sie zagrzeje to na gazie chodzi jak na 3 gary. Dziwnie że check sie nie zapala ?

slawek11 10-01-16 22:13

sprawdz zawor odpowietrzajacy skrzynie korbowa, chociaz po zagrzaniu jak kuleje tylko na LPG to raczej mozliwe ze cos z sama instalacja albo uklad WN slabej kondycji jest

biegusV6 11-01-16 21:52

Cytat:

Napisał slawek11 (Post 1104922)
sprawdz zawor odpowietrzajacy skrzynie korbowa, chociaz po zagrzaniu jak kuleje tylko na LPG to raczej mozliwe ze cos z sama instalacja albo uklad WN slabej kondycji jest

raz szarpie raz nie, teraz wyczysciłem przepustnice i jest ok ale ciekawe jak długo. jeszcze podmienie półos bo kij wie czy ona nie jest uszkodzona, tylko wtedy by szarpało cały czas?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi