Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Znalezione na giełdach (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=47)
-   -   [MK1] Subwoofer OEM HB (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=79488)

cbr 17-01-17 19:59

[MK1] Subwoofer OEM HB
 
Jeśli ktoś nie przegląda Ford Club Polska, to pojawiła się tam poniższa oferta
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257087

Pozdrawiam
cBr

ryszinho 17-01-17 20:59

Do tego subwoofera trzeba mieć oryginalne radio 9006 Audiophile które "gada" z tym subwooferem ;)

dymy na wodzie 17-01-17 22:49

Nawet nie wiedziałem że był w focusie ori subwoofer :p

piotrek_stp 17-01-17 23:22

Był, posiadam taki razem ze wzmacniaczem i od roku nie potrafię go podłączyć do radia nawet z instrukcją/schematem :v Chyba ryszinho ma rację.

ryszinho 18-01-17 16:25

Ja z kolei mam radio 9006 Audiophile z wyjściem na ten wzmacniacz (duża szara wtyczka gdzieś 8 pinów) ale bardzo inteligentny pierwszy właściciel subwoofer wyciągnął - nie wiem w jakim celu i co z nim zrobił, jak w innym aucie jest bezużyteczny. Jakoś na pewno idzie zgrać ten wzmacniacz z jakimś radiem nieoryginalnym, ale jakie tam są sygnały i jak to jest sterowane, nie mam pojęcia.

Blind227 18-01-17 19:32

Daj foto wtyczki to załatwię opis :)

Falcon 18-01-17 22:07

Cytat:

Napisał ryszinho (Post 1156769)
Ja z kolei mam radio 9006 Audiophile z wyjściem na ten wzmacniacz (duża szara wtyczka gdzieś 8 pinów) ale bardzo inteligentny pierwszy właściciel subwoofer wyciągnął - nie wiem w jakim celu i co z nim zrobił, jak w innym aucie jest bezużyteczny. Jakoś na pewno idzie zgrać ten wzmacniacz z jakimś radiem nieoryginalnym, ale jakie tam są sygnały i jak to jest sterowane, nie mam pojęcia.

To, że masz to radio, nie oznacza, że miałeś suba.;-)

Seboludek 18-01-17 23:32

Mam takiego suba ze wzmacniaczem i osłoną na handel jak coś ;)
Mi się udało go podłączyć pod radio pioneera i jakoś chodziło, choć już nie pamiętam dokładnie jak to zrobiłem :-P

ryszinho 19-01-17 14:56

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1156820)
To, że masz to radio, nie oznacza, że miałeś suba.;-)

Nie wiem czy to miał być żart/ironia czy na poważnie to napisałeś.


Skoro jest boczek po subwooferze, mocowania subwoofera, radio audiophile, 6 głośników ze zwrotnicami, ucięta instalacja i w VINie masz wymieniony subwoofer to subwoofer był. Gdy nie miałeś subwoofera, nie miałeś instalacji, nie miałeś 6 głośników ze zwrotnicami, nie miałeś też radia 9006.

Rozpiska wtyczki jest dostępna. Pytanie jakie są poziomy sygnałów i jak wzmacniacz jest sterowany.

Falcon 19-01-17 15:10

No teraz to mam pewność, że go ktoś "wyciął". Wcześniej pisałeś, że masz tylko radio.;-)

czarny-daffy 19-01-17 20:26

A ty Waldek do sedesa bys se nie kupil takiego glosnika?

Pzdr

Falcon 19-01-17 20:35

A na uj mi?;-) Ja słuch mam dobry, to chyba jest dla nieco przygłuchawych.:-)

czarny-daffy 19-01-17 20:36

No ale jak zpodasz kaseciaka na zlocie to ledwie slychac bass!

Pzdr

Falcon 19-01-17 20:39

Panie, u mnie już wyższa technika, teraz mam em pe trzy. :-)

czarny-daffy 19-01-17 20:41

U to grubo. Dostales na Mikolaja?

Pzdr

wojcimierz 22-01-17 22:49

Cytat:

Napisał ryszinho (Post 1156872)
Skoro jest boczek po subwooferze, mocowania subwoofera, radio audiophile, 6 głośników ze zwrotnicami, ucięta instalacja i w VINie masz wymieniony subwoofer to subwoofer był. Gdy nie miałeś subwoofera, nie miałeś instalacji, nie miałeś 6 głośników ze zwrotnicami, nie miałeś też radia 9006.

Z ciekawości, jakie są parametry tych seryjnych jak rozumiem głośników ?? Gdzie są 2 dodatkowe ??

dymy na wodzie 22-01-17 23:47

A ja to bym samą obudowę kupił :d

ryszinho 23-01-17 01:01

Jak znajdę chociaż jeden ten głośnik to zrobię foto. Jest to obudowa zamknięta w ksztalcie zwykłego fordowskiego głośnika o grubości około 6cm. W środku jest głośnik wysokotonowy około 4cm średnicy i niskotonowy około 12 cm. Wszystko oba głośniki są podłączone do dosyć sporej i uczciwie zrobionej zwrotnicy umieszczonej wewnątrz tej obudowy. Gra to o niebo lepiej niż ori głośniki nawet sony z granatowa membraną z mondeo mk3. Jakość dźwięku super. Niestety, przy oryginalnym radio bass jest trochę mniejszy, ale za to bardziej czysty, od bassu jest subwoofer wtedy :) czytałem opinie na forum US i podobna pełen zestaw gra świetnie.
@dymy na wodzie - samą obudowę tzn. tapicerkę czy obudowę plastikową?

---------- Post dodany 23-01-17 o 00:01 ---------- Poprzedni post był z 22-01-17 23:59 ----------

Moc znamionowa takiego zestawu jest standardowa jak na forda - 20 albo 25 W ale np. nie pierdzi przy lepszym radio czy też głucho nie puka jak zwykle głośniki forda, odseparowany zestaw robi swoje :)

wojcimierz 23-01-17 10:05

Myślałem, że te 2 dodatkowe głośniki to gdzieś w kabinie będą dlatego się zdziwiłem ;) Samą skrzynkę z flakami widziałem gdzieś już wcześniej.

ryszinho 23-01-17 10:52

Nie ma miejsca przecież na dodatkowe głośniki gdzieś indziej niestety ;)

SENTINEL26 27-01-17 10:38

dementuje te wstrętne plotki że działa tylko z ori radiem, podłączenie u mnie zajęło mi 15 minut, wystarczy rozkodować sobie wtyczki;) jak ktoś chce to zapraszam do kontaktu na priv albo do warszawy wtedy mogę bezpośrednio pomóc w uruchomieniu wzmaka i suba ;) btw. gra wyśmienicie jak go się odpowiednio podłączy i wyreguluje;) w kostce za radiem trzeba podać przewód sterujący najlepiej z radia +12v (zazwyczaj niebieski) i do tego dwa przewody sygnałowe z wyjść rca

Lukson_pl 27-01-17 11:46

Schemat do tego subwoofera jest ogólnodostępny na sieci.
W zależności od prędkości internetu dwie minuty szukania.

ryszinho 28-01-17 21:35

Cytat:

Napisał SENTINEL26 (Post 1157852)
dementuje te wstrętne plotki że działa tylko z ori radiem, podłączenie u mnie zajęło mi 15 minut, wystarczy rozkodować sobie wtyczki;) jak ktoś chce to zapraszam do kontaktu na priv albo do warszawy wtedy mogę bezpośrednio pomóc w uruchomieniu wzmaka i suba ;) btw. gra wyśmienicie jak go się odpowiednio podłączy i wyreguluje;) w kostce za radiem trzeba podać przewód sterujący najlepiej z radia +12v (zazwyczaj niebieski) i do tego dwa przewody sygnałowe z wyjść rca

No to mamy teraz przynajmniej potwierdzone info dla potomnych że sterowanie wzmaka jest standardowe, że są standardowe poziomy wyjść i że współgra to z poziomami RCA :)

---------- Post dodany o 20:35 ---------- Poprzedni post był z 20:35 ----------

Cytat:

Napisał Lukson_pl (Post 1157857)
Schemat do tego subwoofera jest ogólnodostępny na sieci.
W zależności od prędkości internetu dwie minuty szukania.

Zostało to już dawno temu powiedziane że schematy są ogólnodostępne, gratuluję posta.

Lukson_pl 29-01-17 06:24

Cytat:

Napisał ryszinho (Post 1158022)

Zostało to już dawno temu powiedziane że schematy są ogólnodostępne, gratuluję posta.

To nie ja napisałem, że gada tylko z ori radiem :-P

ryszinho 29-01-17 23:19

Twój post dotyczył schematu podłączenia, a dostęp do schematów każdy ma i nie problem je znaleźć w necie. To inne kwestia niż kompatybilność sygnałów, o której wspominałem, a którą rozwiał SENTINEL26, także Twój post za wiele do tematu nie wniósł i był zbędny, bo świadczy o tym, że nie czytasz tematu od początku, całościowo, tylko wpadasz na chwilę żeby coś na siłę dorzucić...

Lukson_pl 31-01-17 16:59

Przecież razem ze schematem jest rozpiska, że subwoofer a dokładniej wzmacniacz przyjmuje sygnał niskiego poziomu.

Wydawało mi się zbędne o tym pisać.

Co do samej skrzyneczki to miałem go ostatnio w rękach i pośladków nie urywa.
Może gdyby obudowę wykleić matami żeby zniwelować rezonans plastiku to by lepiej brzmiał.

SENTINEL26 08-02-17 16:23

Cytat:

Napisał Lukson_pl (Post 1158249)
Przecież razem ze schematem jest rozpiska, że subwoofer a dokładniej wzmacniacz przyjmuje sygnał niskiego poziomu.

Wydawało mi się zbędne o tym pisać.

Co do samej skrzyneczki to miałem go ostatnio w rękach i pośladków nie urywa.
Może gdyby obudowę wykleić matami żeby zniwelować rezonans plastiku to by lepiej brzmiał.

jestem pewien że gra lepiej niż większość chińskich subów, bo jest fabryczny czyt. zaprojektowany do kubatury tego bagażnika, trzyma się solidnie i nie zabiera aż tak dużo miejsca, czasami jak wożę kogoś na tylnym siedzeniu to muszę skręcać suba na radiu bo strasznie narzekają na wibracje foteli hehe ;)

wojcimierz 19-04-17 20:38

Ja również podpiąłem subika do swojego Pioneera i wszystko ładnie śmiga. Wszystko ładnie spasowane w boczku, nie widzę lepszego rozwiązania. Może się nie znam ale plastik to nie blacha, a obudowa jest zgrzewana tworząc konstrukcje zamkniętą więc nie wiem co miało by w niej rezonować.

Z ciekawości powiedzcie mi jak to jest. Na wszystkich zdjęciach jakie znalazłem w necie te fabryczne suby miały 2 cewkowe głośniki natomiast u mnie jest 1 cewkowy. Głośnik jest oryginalny ma oznaczenia FORD USA. Jak to jest u Was ??

cbr 28-04-17 20:41

Następna oferta
https://www.olx.pl/oferta/focus-st-1...5-IDlL9ZE.html

Pozdrawiam
cBr

RafikWJ 08-05-17 12:08

http://www.ebay.pl/itm/Genuine-Ford-...sAAOSww9xZD0cR


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi