Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Foka 1,8tdci (help) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=12626)

nazgules 21-09-06 15:14

Foka 1,8tdci (help)
 
Witam wszystkich mam problem z foką 1,8 TDCi
a mianowicie zapali silnik i po chwili mruga kontrolka swiec żarowych a następnie gasnie motor po podpieciu do kompa wyswietliło ze za niskie cisnienie paliwa tzn nie ze odrazu jest niskie tylko po30-40 sekundach leci na dół skacze do góry a potem gasnie motor i mruga kontrolka swiec

Filtr paliwa wymieniony pozostało przypuszczenie ze padł elektrozawór na pompie
gdzie dostać lub moze ktoś miał podobną usterke?

mark_TDDI 21-09-06 23:38

Oby to nie była słynna w TDCI usterka układu wtryskowego - ale z tego co pamiętam to typowe objawy [zaklopotanie] . ASO jedynie.

Jackiller 23-09-06 21:41

... poszukaj posta HERU

(nie straszę)
niestety - on wtryski wymieniał
Zobacz, czy nie masz opiłków metalowych w filtrze paliwa - jakmasz ten stary co wymieniałeś - to go rozkrój
... ch... to wygląda

BTW - co tankowałeś - jakie paliwa ??

nazgules 26-09-06 17:20

po wymianie filtra i elktro zaworu dalej to samo na kompie wszysło ze spadek cisnienia paliwa ale to było przed wymiana zaworu a teraz niewiem juz co myslec może pompa ? albo go trzeba go od powietrzyć?

Jackiller 26-09-06 18:18

Cytat:

Napisał nazgules
juz co myslec może pompa ? albo go trzeba go od powietrzyć?

Wiesz... wydaje mi się że nie tędy droga. Myślę, że powinieneś jednak załatwić sprawę u "znawców" bo będziesz pakował się w koszty, będziesz dłubał (np: elektrozawór), a usterka może być poważna. Oczywiście nie mówie tu o serwisie, bo to porażka cenowa, ale poszukaj kogoś... Możesz mieć na prawdę problem doś poważny i prawdopodobny w TDCI z tymi wtryskami lub pompą.
Jeszcze raz mówię... nie strasze, nie to mam na mysli...
Ta naprawa nie musi wynieść kilkanaście tysięcy (bo pewnie pały z serwisu tyle ci powiedzieli, bo u nich nie można poprostu tanio naprawić samochodu. Jeszcze żebym miał gwarancję, że ci szkoleni przez 2 tygodnie pseudo mechanicy mi na 90% trafią w usterkę... eeeeh OT)

Regenerowane części też nadają się do użytku i nie trzeba płacić np: 7000 w serwisie za turbo (k...a - toć to ZŁODZIEJSTWO) tylko np; 1000-1500...
Z pompą też... poszukaj jesli to jest to na allegro. Weż jakiś Auto Świat, czy cokolwiek z ogłoszeniami MOTO... poszukaj na spokojnie w okolicy, regeneracji pomp, wtrysków (regeneruje się ultradźwiękami)
I będzie dobrze... ale nie kombinuj metodą Zdzicha - kowala

nazgules 26-09-06 22:51

a co byś ty powiedział na to dziwne zachowanie bo komp nie wykazuje zadnych usterek oproćz tego ze jest za niski cisnienie paliwa w układzie wtrysku ale to dopiero po jakis 40 sekundach z 240 leci na 90 i gasnie

kleofas 26-09-06 22:58

jak bylem w warsztacie na wymianę klocków, to fachman (Zbychu) opowiadał historię jak kolo sprowadził tdci z niemiec... jeb..ny turek wymienił przed sprzedażą pompę na zużytą, przypier..lił w nią młotkiem, żeby trzymała ciśnienie i po 20 km bryka padła... co pokazywał komp? nie mam pojęcia, ale jeśli jest za niskie ciśnienie, to niestety obstawiam pompę :-( zapowietrzenie powinno działać w sposób losowy, tzn nie zawsze po 40 sekundach

Jackiller 27-09-06 09:49

Cytat:

Napisał kleofas
zapowietrzenie powinno działać w sposób losowy, tzn nie zawsze po 40 sekundach

A podstawa - to problem z uruchamianiem... długie kręcenie. Mechanikiem nie jestem, ale czytałem.

nazgules 27-09-06 17:59

Jackiller poradziłeś zeby na warsztat ale z tego co dzwoniłem tu w okolicy to ponoć n ie da sie sparwdzić pompy delfi a jedyne mozna w nieskonczonosc wymieniać jeden mi nawte powiedział że to mogą być wtryski tyle ze ich sie nie da podłożyć bo trzeba je jeszcze zakodowac do samochodu koszt 370 zł chryste spale ten wóz !!!!
może ma ktos nr do jakiegoś fachmana w okolicy śląska ????? co naprawia delfi???

Jackiller 27-09-06 19:26

Ja from stolica (prawie) :|

nazgules 28-09-06 11:14

hej pojawiła się iskierka w tunelu a mianowicie po odłoczeniu filtra paliwa i podłoczenia pompy do zbiornika zewnętrznego <karnistra> okazało sie że foka chodzi normalnie
!!!
tylko mam mały problem zapal mi sie ładowanie po chwili ale ładowanie jest nie wie ktos moze co to znaczy?

Jackiller 28-09-06 11:27

Cytat:

Napisał nazgules
hej pojawiła się iskierka w tunelu a mianowicie po odłoczeniu filtra paliwa i podłoczenia pompy do zbiornika zewnętrznego <karnistra> okazało sie że foka chodzi normalnie

He... dobry patent. To może miałes racię... może masz gdzieć jaki otweur w przewodach paliwowych, jaka nieszczelność... felerny filterek paliwa... i powietrze zasysało a nie paliwo.
Cytat:

tylko mam mały problem zapal mi sie ładowanie po chwili ale ładowanie jest nie wie ktos moze co to znaczy?
Naładuj go... może jak robiłeś furę, to pół dnia paliła ci się lampka od otwarych drzwi, grało radyjo i grom wie co wiecej... lampka w otwartym bagażniku... i aku siadł. Też tak miałem... teraz jest oki.

Ale z tym kanistrem, to nawet nieźle wyczaiłeś... ciekawe co z tego wyjdzie. Proponiję odpiąć i oczyścić cały układ na trasie zbiornik - filtr (z filtrem włącznie - wymiana), sprawdzić szczelność przewodów paliwowych.

kleofas 28-09-06 13:18

no narazie to tylko światełko :-)

trzeba sprawdzić, czy filtr nie uwalony, bo szyna CR się łuszczy -a tak bywa w focusach i mondkach na osprzęcie wyprodukowanym w latach (i tu mam zagwozdkę 2001-2003? trzeba sprawdzić na forum)

w każdym razie ja rozebrał cały układ paliwowy i oczyścił, sprawdził czy nie ma np dziurki itd.

ale generalnie wygląda, że pacjent będzie jeździł :-)

nazgules 28-09-06 13:21

filtr wymieniony juz był wczesniej próbowałem teraz dmuchnąc w rułke z baku doprowadzajaca do filtra paliwko i nic jakby zatkana chyba bak na dół :-(


a co do kontrolki akum naładowany a kontrolka nadal sie zapala po chwili sprawdziłem ładaowanie ma 13,95 na swiatłach i bez siwateł tyle samo

Jackiller 28-09-06 13:53

To wejdź jeszcze w tryb serwisowy licznika (jest na forum) i zprawdź czy ci błędu nie wywaliło... tez to miałem.
Cytat:

Napisał nazgules
próbowałem teraz dmuchnąc w rułke z baku doprowadzajaca do filtra paliwko i nic jakby zatkana chyba bak na dół :-(

To kompresorem trzeba... w kazdym razie mi tak "spece" robili... co nie zmieniło faktu, że i tak bak zdejmowałem... :lol:
... ale to zima była i... z paliwa się świeczka zrobiła.

marekj 28-09-06 16:07

nazgules, No widzę że sobie dobrze radzisz. Z tym dmuchaniem w rurkę to jest mały problem. Wydaje mi się że w dieslach jest zawór uniemożliwiający cofanie się paliwa do baku więc dmuchając od strony silnika to raczej nic nie zwojujesz.
Nie mniej coś faktycznie musi być z układem paliwowym i to przed jego nadroższą częścią - oby!

PS. W Zabrzu-Maciejowie na ul. Żelaznej jest przyzwoity serwis specjalizujący się w Fordach - w razie czego tam próbuj - chociaż pewno dobrze o nim wiesz :mrgreen:

nazgules 29-09-06 01:07

ech z jednego sie człowiek cieszy bo autko hula jak nowo narodzone a tu cały dobru humor psuje ta kontrolka ładowania no i w trybie serwisowym tez nie ma błedu


Ps: a przyczyna usterki tzn: niskie cisnienie paliwa bbyło kawałek silikonu w przewodzie paliwowym w baku :-) ale by mnie kosztowała 3700 tyle za pomke wołali w aso\:-)

Jackiller 29-09-06 08:43

Cytat:

Napisał nazgules
ech z jednego sie człowiek cieszy bo autko hula jak nowo narodzone a tu cały dobru humor psuje ta kontrolka ładowania no i w trybie serwisowym tez nie ma błedu


Ps: a przyczyna usterki tzn: niskie cisnienie paliwa bbyło kawałek silikonu w przewodzie paliwowym w baku :-) ale by mnie kosztowała 3700 tyle za pomke wołali w aso\:-)

Gratuluję dobrnięcia do szczęśliwego finału...
W aso... byś zapłacił więcej... bo zaczeli by od pompki, oczywiście to by nie pomogło... itd itp...
Wiadomo

nazgules 30-09-06 01:28

a tak przy okazji gdzie foka ma sygnał dzwiękowy? tak zwany titek:-)

robercikk 30-09-06 13:45

Też miałem problem z kontrolka ładowania. Tylko mi skakało napięcie ładowania. Było za niskie lub za wysokie (losowo). Przyczyna to przetarte kabelki 2 na 3 idące z wiązki przewodów (obok obudowy pompy paliwa) do alternatora. Może gdy działałeś przy pompie to kabelki się przypadkiem oberwały.

nazgules 15-02-07 11:15

hej witam mam znów problem z foką
A mianowicie podczs jazdy na wertepach zgasł mi wóz a potem po uruchumieniu silnika zaczeła mi mrógać konrtrolka airbag w sekwencji takiej 3 mrugniecia krótka przerwa 4 mrógniecia dłusza przerwa i tak non stop po kilku razach takich seri pali sie ciągłym światłem dotyczy to foki 1,8tdci ma ktoś jakiegos pomysła ??



Ps . A może ktoś chce kupic foke odemnie bo już nie mam sił do niej :-(?

MisiekT 15-02-07 11:18

uzyj [szukaj] - na forum masz gdzie wyjasnienie bledow, w tym tego "mrygania" kontrolki airbag... powinno ci to wyjasnic z ktora poducha jest problem...
jak po wertepach, to najpierw bym zanurkowal pod fotele i docisnal wtyczki...

krzylos 16-02-07 15:20

Witam miałem podobny problem diagnoza uszkodzony czujnik z przodu pod zderzakiem.
Choć jak czytałem u niektórych był problem ze skorodowanym złączem do tego czujnika. Koszt wymiany czujnika w ASO 420 zł

kristop 16-02-07 15:54

Cytat:

Napisał nazgules
hej witam mam znów problem z foką
A mianowicie podczs jazdy na wertepach zgasł mi wóz a potem po uruchumieniu silnika zaczeła mi mrógać konrtrolka airbag w sekwencji takiej 3 mrugniecia krótka przerwa 4 mrógniecia dłusza przerwa i tak non stop po kilku razach takich seri pali sie ciągłym światłem dotyczy to foki 1,8tdci ma ktoś jakiegos pomysła ??

Witam
sprawdz tutaj http://www.fordclubpolska.org/porady...ogolne&type=16

Krzysiek


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi