Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   kontrolka od świec zapala się na ułamek sekundy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=13394)

Martinez69 06-11-06 11:24

kontrolka od świec zapala się na ułamek sekundy
 
Mam taki, problem, gdy przekręcam kluczyk w pozycję zapłon kontrolka od świec żarowych dosłownie zapala się na pół sekundy, gaśnie chyba jaki pierwsza podczas tych mrozów TEŻ ... sprawdziłem świece miernikiem i wszystkie mają około 0,03 Ohma. Samochód trzymam w garażu i zapala, ale gdy został na weekend na podwórku to miałem problem z odpaleniem. Gdy sprawdzałem napięcie na świecach podczas grzania to napięcie się tam utrzymuje dłużej niż świeci kontrolka i jest na poziomie 11V. Czy przedwczesne gaśnięcie tej kontrolki może oznaczać jakąś sygnalizację błędu???

piotr278 06-11-06 19:07

Mam to samo z ta kontrolką od świec. Gaśnie w pół sekundy niezależnie od pogody. Sam jestem ciekawy czy to normalne choć narazie nie mam problemów z odpalaniem

ford_driver 07-11-06 00:42

z tego co sie kiedys dowiadywalem kontrolka gasnie jako sygnal ze mozna bezpieczne odpalac auto, w niektorych autach ciezarowych czasami nawet nie mrugnie w trakcie odpalania jak
w citroenie berlingo mojej zony kontrolka swiec jest zastapiona swicacym napisem stop ktory zazwyczaj tylko mrugnie przy zapalaniu , zeszlej zimy jak moj focus stal na zewnatrz przy tych mrozach kontrolka swiec swicila mi sie jakies 5 moze 10 sekund zanim zgasla, przy takiej pogodzie jak teraz poprostu mrugnie

pozdrowienia

ford_driver

grzehoo 07-11-06 08:44

kontrolka pali się tak długo jak jej każe komputer, który pobiera informację od czujników temperatury. jak jest temp niska, grzeje dłużej, jak wyższa - krócej.
Jeśli coś jest zwalone, to odczyt temperatury być może.

Gherkin 07-11-06 15:46

U mnie w TDDi pali sie 2-4 sekundy w zaleznosci od pogody... Nie ma mowy o mruganiu. :wink:

Martinez69 07-11-06 17:47

Cytat:

Napisał grzehoo
kontrolka pali się tak długo jak jej każe komputer, który pobiera informację od czujników temperatury. jak jest temp niska, grzeje dłużej, jak wyższa - krócej.
Jeśli coś jest zwalone, to odczyt temperatury być może.

ale w moim poście napisałem, że przecież grzeje dłużej niż pali się lampka więc to nie o to chodzi

mpiasek 08-11-06 09:50

Przy niskiej temp. silnika świece grzeją także przez jakiś krótki czas po jego uruchomieniu - ułatwia to zapłon paliwa i wyrównuje pracę silnika.
Z tego co piszesz (trudnosci w zapalanu w niskiej temp.) to wyglada jakbyś miał świece do wymiany - w zależności od tego ile jeździsz po mieście to świece starczają na jakieś 60-160kkm :)
Pozdrawiam

mstomek 12-11-06 22:47

Niestety u mnie też kontrolka świec świeci bardzo krótko, przy zimnym silniku auto zapala nieco "nerwowo". Ciekawe co będzie jak zaczną się mrozy. W serwisie twierdza że wcale nie musi to być związane z padniętymi świecami żarowymi i proponuja podłączenie do komputera za 190 zł. Wymiana świec w tymże serwisie to 280 zł. Więc chyba zaryzykuje i od razu wymienię świece.

tomtel 19-11-06 22:32

Martinez69,

tak jak pisali koledzy kontrolka informuje kierowce że ma zaczekac /podgrzewam sie ;) przed rozruchem/ i jak gaśnie można odpalac, ale samo grzanie swiec trwa o wiele dłużej!
W nowych autach, w tym i w TDCi, żwiece dogrzewaja silnik nawet w czasie jazdy!! !!

Komntrolka świec żarowych to tylko INFO dla kierowcy że ma czekac, co w przypadku TDCi i innych CommonRaili trwa poniżej secundy :) i to jest cool!!

Miałem kidyś Jette 1.6TD i tam to podgrzewanie świec doprowadzało mnie do szału :lol:

Pabloos 21-11-06 12:39

Cytat:

Napisał tomtel
Martinez69,

tak jak pisali koledzy kontrolka informuje kierowce że ma zaczekac /podgrzewam sie ;) przed rozruchem/ i jak gaśnie można odpalac,

Hey u mnie sytuacja wyglada tak samo jak w postach powyzej czyli kontrolka swiec gasnie jako pierwsza , a potem dopiero gasnie cala reszta , i w zwiazku z tym nabawilem sie malego dylematu moralnego , czy czekac z odpaleniem na wygaszenie wszystkich kontrolek czy krecic juz po zgasnieciu kontrolki świec ?


Pozdro

andasz 22-11-06 18:47

U mnie też gaśnie szybko.
W lecie czekam aż zgasną pozostałe i odpalam.
Teraz czekam kilkanaście sekund dłużej. Mam czas. :smt045


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi