Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Kontrolka od paliwa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1360)

driver 23-02-05 07:32

Kontrolka od paliwa
 
Mam pytanko z ciekawosci.Jak zapali mi sie kontorlka od paliwa (jest juz rezerwa) to ile litrow zostaje paliwa po zapaleniu sie kontrolki??

hayabusa 23-02-05 08:16

Re: Kontrolka od paliwa
 
Cytat:

Napisał driver
Mam pytanko z ciekawosci.Jak zapali mi sie kontorlka od paliwa (jest juz rezerwa) to ile litrow zostaje paliwa po zapaleniu sie kontrolki??

ja robie jakies 60 km i tankuje, od niedawna mam komputer i mniej wiecej sie to pokrywa

Paweł 23-02-05 09:29

wg moich doswiadczeń po zapaleniu kontrolki wchodzi około 47-48 l

driver 23-02-05 10:45

Ja ostatnio czekalem jak mi sie zapali kontrolka i odrazu pojechalem na stacje zatankowac do pelna.Zbiornik foczek ma 55litrow,a ja gdy tankowalem mialem 43,78 czyli mi pokazalo ze okolo 12 litrow jest na rezerwie.Ciekawe zjawisko :)

miki1 23-02-05 10:51

około 5-8 litrów starcza na 50-60 km przynajmniej u mnie

Paweł 23-02-05 12:13

Cytat:

Napisał driver
Ja ostatnio czekalem jak mi sie zapali kontrolka i odrazu pojechalem na stacje zatankowac do pelna.Zbiornik foczek ma 55litrow,a ja gdy tankowalem mialem 43,78 czyli mi pokazalo ze okolo 12 litrow jest na rezerwie.Ciekawe zjawisko :)

Też mi tak wyszło. Moje wytłumaczenie.jak jest blisko do rezerwy i na jakimś dołku chlupnie w zbiorniku i zapali się kontrolka to po uspokojeniu nie gaśnie. Do zgaszenia kontrolki trzeba więcej ponad poziom dolać ,a może mieć przy napełnianiu wiekszy skok do styku :smt102

NeroN 23-02-05 20:36

A ja na rezerwie zrobiłem 120km dpóki mi benzyny nie brakło(stacji nie było po drodze od dłuższego czasu)... :cry:

Sypek 23-02-05 20:46

ja na rezerwie nie przejechalem wiecej niz 70 km (nie zabraklo mi paliwa) a na stacji nie weszlo wiecej niz 48l czyli niby 7 litrow zostalo a juz przejechalem 70 km.

MrK 23-02-05 21:11

Cytat:

ja na rezerwie nie przejechalem wiecej niz 70 km (nie zabraklo mi paliwa) a na stacji nie weszlo wiecej niz 48l czyli niby 7 litrow zostalo a juz przejechalem 70 km.
Wydaje mi się, że jest to celowe "straszenie" kierownika samochodu :) Choćby tylko po to, aby uratować pompę - ona nie przepada za niskim stanem paliwa, bo sama jest nim smarowana. Kiedy zaczyna brakować paliwa - chodzi "na sucho".

dj_jack 23-02-05 21:36

Cytat:

Napisał Paweł
Cytat:

Napisał driver
Ja ostatnio czekalem jak mi sie zapali kontrolka i odrazu pojechalem na stacje zatankowac do pelna.Zbiornik foczek ma 55litrow,a ja gdy tankowalem mialem 43,78 czyli mi pokazalo ze okolo 12 litrow jest na rezerwie.Ciekawe zjawisko :)

Też mi tak wyszło. Moje wytłumaczenie.jak jest blisko do rezerwy i na jakimś dołku chlupnie w zbiorniku i zapali się kontrolka to po uspokojeniu nie gaśnie. Do zgaszenia kontrolki trzeba więcej ponad poziom dolać ,a może mieć przy napełnianiu wiekszy skok do styku :smt102

U mnie jak tylko zapali się rezerwa to wchodzi około 49 litrów.

art0 23-02-05 23:05

Cytat:

Napisał NeroN
A ja na rezerwie zrobiłem 120km dpóki mi benzyny nie brakło(stacji nie było po drodze od dłuższego czasu)... :cry:

na trasie jak mniemam? Czyli wychodzi że rezerwa to jakieś 8-9l

NeroN 24-02-05 21:27

Cytat:

Napisał art0
Cytat:

Napisał NeroN
A ja na rezerwie zrobiłem 120km dpóki mi benzyny nie brakło(stacji nie było po drodze od dłuższego czasu)... :cry:

na trasie jak mniemam? Czyli wychodzi że rezerwa to jakieś 8-9l

Miejsko-pozamiejskie dróżki,ale bez brutalnej jazdy. Wydaje mi się,że 10 litrów tam zostaje... A wskazówka jak już nic nie ma w baku, to nie opiera się tak jak przy wyłączonym siniku, tylko 2-3mm wcześniej(a miałeł taką nadzieję, że mi wystarczy do stacji... :smt002 )


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi