Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI]W trakcie jazdy nagle gaśnie silnik (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25292)

shemek 24-01-09 19:37

[FFI]W trakcie jazdy nagle gaśnie silnik
 
Witam brać forumową!

Przeszukałem moc tematów niemniej jednak nie znalazłem odpowiedzi a symptomy choroby mojej foczki są niebezpieczne.

Przejdę do sedna

FFI 2000r 1.8 TDDI combi

Jakieś dwa tygodnie temu odpalam ją jak zwykle i sobie jadę po czym po jakichś 500m wyjeżdżam z ulicy podporządkowanej na główną i nagle silnik zgałs w trakcie zmiany z biegu I na II ..... No to pomyślałem ze to może przy zmianie biegu sie coś nie tak stało. Ale szybko przekręcam kluczyk (stoje na srodku drogi) odpala i jadę dalej. I tak nie powiem ale od tego momentu mam podobną sytuację losowo losowo (różnie i przy zmianie biegów i w trakcie jazdy) ale tak co dwa - trzy dni. Niepokoi mnie to że po zgaśnięciu silnika miga lampka świec żarowych. W innych tematach ktoś nie mógł zapalić ktoś inny stracił moc ale nie żeby zapalił i jechał jakby sie nic nei stało. Nie ma znaczenie czy silnik jest rozgrzany czy zimny ani czy jest zimno na zew czy ciepło. Jakieś pomysły????


z góry dziękuje za sugestie

pozdrawiam
Shemek

MisiekT 24-01-09 20:28

czujnik polozenia walu korbowego

elias26 04-02-09 19:47

Cytat:

Napisał MisiekT
czujnik polozenia walu korbowego

Czy podobna sprawa jest również, gdy gaśnie mi jak silnik jest zimny ? I wbijam II bieg na niskich obrotach (1300-1500), jak się rozgrzeje już tego nie mam.

mokwas 04-02-09 20:49

Cytat:

Napisał elias26
Czy podobna sprawa jest również, gdy gaśnie mi jak silnik jest zimny ? I wbijam II bieg na niskich obrotach (1300-1500), jak się rozgrzeje już tego nie mam.

miałem podobną sytuację. Gasł w najmniej oczekiwanym momencie.
TU walczyłem z tym problemem
MisiekT może mieć racje

shemek 26-02-09 18:31

Cytat:

Napisał MisiekT
czujnik polozenia walu korbowego

Wydawało by się że to czujnik - faktycznie wszystkie objawy by to wskazywały. I pojechałem do elektryka podłączam do kompa i ot czujnik oraz sterownik pompy wtryskiwaczy. Cóż wyczytałem jeszcze ze czasem czujnik moze powodować również błędy sterownika pompy. Wybieram tańsza opcję wymiana czujnika. Jade sobie a tu sutuacja sie pojawia ponownie. Te same błędy. Co wy na to ??? Dodam jeszcze że błąd sterownika pompy - "błąd komunikacji ze sterownikiem".


pozdrawiam
Shemek

I sie wyjaśniło. Po zczytaniu danych z pompy ze sterownika okazał sie błąd czujnika kąta obrotów. Po wylutowaniu o założeniu nowego problem jak ręką odjął. Zatem temat uważam za zamknięty. Może przyda się potomnym. :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi