Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] Chwilowe nieregularne braki mocy 1.8 TDCI (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24969)

arur 02-01-09 14:05

[FFI] Chwilowe nieregularne braki mocy 1.8 TDCI
 
Posiadam focusa I 1.8 TDCI rocznik 2004 przebieg 137kkm. Od poczatku jak ja kupilem mam czasami chwilowe braki mocy, takie uczucie jak by sie turbina nie wlaczala zawsze tak w 90% wszystko jest OK ale czasami tak sie dzieje na kazdym biegu. Na jedynce jak chce ruszyc to juz tak slabnie przy okolo 2500 ale ciagnie dalej tyle ze slabiej i to idzie dosc mocno odczuc. Czasami na dwojce albo trojce chce depnac i sie zbiera ale slabo a czasami jak depne to przyspiesza powoli i nagle taki strzal i wciska w fotel. Takze to nie dzieje sie chyba ani przy okreslonych obrotach ani przy danym biegu ale wydaje mi sie ze najbardziej odczuwalne to jest na pierwszych trzech biegach. Nie raz probowalem ja przegonic dosc mocno ale chyba to nic nie dawalo.

Moze ma ktos jakies pomysly co mozna sprawdzic? Albo jaka moze to byc usterka?



Pozdrawiam arur

Jackiller 02-01-09 14:22

Ale przegonic to trzeba w trasie i tak 50-100 km na maxa ile wlezie
Moim zdaniem przycinają się "kierownice" w turbo. Choć, jak to dizel - przyczyn może być ze 20 innych.
Musisz dokładnie zdiagnozować organoleptycznie kiedy i co się dzieje. Popróbuj jeszcze w różnych konfiguracjach.

arur 27-03-09 17:56

Te objawy ostatnio dosc mocno idzie odczuc i zaczyna mi to dosc bardzo przeszkadzac :(
Na nastepny tydzien wybiore sie do mojego mechanika zczytac bledy. Czy moze byc to przyczna niesprawnego EGR-a?
Sciaglem pokrywe gorna z silnika i turbine znalazlem ale nie widzialem zadnego ciegna a duzo sie o nim naczytalem ze moze ono sie zawiesza i mozna je rozruszac czy moglby mi ktos pokazac na jakiejs fotkce gdzie ono sie znajduje? Bo szukalem go kolo turbiny ciezko tam cos znalesc bo duzo przewodow... czy moze trzeba zdjac pokrywe od dolu silnika?
Znalazlem dwa przewody gumowe prawie przetarte i zaizolowalem je dosc mocno tasma izolacyjna.


Bardzo prosze o pomoc!!!

boryfik 28-03-09 22:12

Wymień przetarte wężyki na nowe, taśma izolacyjna nie zawsze jest rozwiązaniem... Sprawdź też szczelność całego układu doładowania, nie zaszkodzi...

A tu jest zdjęcie turba z zaznaczonym cięgnem i mieszkiem sterującym
http://img5.imageshack.us/img5/1082/5439598381gh6.jpg

Jeżeli chcesz się dostać do turba z góry to wyjmij filtr powietrza z całą obudową po odpięciu grubej gumowej rury i odkręceniu śrub mocujących puszkę (obudowę), jeżeli chcesz sie dostać do turba z dołu to konieczne będzie zdjęcie płyty osłaniającej silnik
Pozdrawiam

jacoo 29-03-09 19:11

ja bym obstawił zawieszający sie egr

malyjurek 03-04-09 23:31

Panowie a dużo jest roboty z wyczyszczeniem kolektora ssącego?bo jak patrzyłem to wydaj mi sie ze trzeba najpierw wydechowy zdjąć i dopiero później ssący czy jest inaczej?

arur 10-05-09 08:19

Koledzy co moze byc przyczyna w tdci jak po wcisnieciu gazu na kazdym biegu dizel reaguje dopiero po krotkiej chwili? To znaczy od razu jest jakas reakcja ale dopiero tak na calego przyspiesza po malutkiej chwili powiedzmy 0,5-1s?



Pozdrawiam arur

gregK 10-05-09 11:32

Zacznij od sprawdzenia bałwanków,wężyków,jak ciekną to bedzie się słabo zbierał.

Jackiller 10-05-09 16:17

Cytat:

Napisał arur
Koledzy co moze byc przyczyna w tdci jak po wcisnieciu gazu na kazdym biegu dizel reaguje dopiero po krotkiej chwili? To znaczy od razu jest jakas reakcja ale dopiero tak na calego przyspiesza po malutkiej chwili powiedzmy 0,5-1s?

zależy z jakich obrotów startujesz

arur 08-07-09 17:11

Od okolo trzech miesiecy zmienilem styl jazdy i spalanie zwiekszylo sie o cos 0,5L/km Czesciej gwaltownie przyspieszam i staram sie nie poruszac na mniejszych obrotach niz 1800obr/min. Autko dziala tak jak powinno. Nic juz go nie muli, no chyba ze mam komplet na pokladzie... ;-) Wyraznego kopa czuc od okolo 2000obr/min i slabiej ciagnie znacznie powyzej 3tys/obr.

Narazie odpukac dziala tak jak powinien:D

Nie mozna auta mulic i jezdzic jak emeryt bo to bedzie skutkowalo wlasnie nieprawidlowa praca turbiny. Kumpel ma leona i jezdzil znacznie ponizej 1500obr/min bo twierdzil ze mniej mu pali no i zaczal mu sie wyswietlac "check" no i autko bylo w trybie serwisowym i tak dosc czesto a najczesciej przy wyprzedzaniu a powodem bylo zapieczone kierownice w turbinie. Widocznie seat wywala bledy jak cos takiego sie dzieje.




Pozdrawia arur


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi