Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Wolne obroty (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22871)

ralfxx 16-07-08 21:45

Wolne obroty
 
Witam
Mam problem z wolnymi obrotami tzn. obrotomierz pokazuje 800obr/min a silnik się trzęsie tak jakby pracował na 3 cylindrach. Nierówną pracę czuć wewnątrz, po dodaniu lekko gazu na 1000 obr nierówna praca ustępuje. Co może być przyczyną takiej pracy ?
Dodam ze auto ma 95 tys km (licznikowe) i na gazie jest tak samo.
pozdrawiam

Pabloos 16-07-08 22:03

całkiem możliwe ze problem z silniczkiem krokowym

ralfxx 16-07-08 22:28

jakby był silniczek to by obroty chyba falowały a tu nie falują, czy to tez może być przyczyna krokowca?

Pabloos 16-07-08 22:33

ja bym nie wykluczył , ale na pierwszy strzał od najprostszych spraw sprawdź stan kabli W.N , stan świeczek .

[ Dodano: Sro 16 Lip, 2008 22:35 ]
a najpewniej i najszybciej podjedz do Wuja Zbycha , na szybka diagnozę

max333 17-07-08 18:49

focus I tak ma. Jeździć, przyzwyczaić i nie przejmować się tym.

ralfxx 17-07-08 21:02

Cytat:

Napisał max333
focus I tak ma. Jeździć, przyzwyczaić i nie przejmować się tym.

Ta ma to już polonez lepiej na wolnych chodzi. Krokowca wykluczam bo na gazie jest tak samo a krokowiec odpowiada za pracę na benzynie. Sprawdziłem świeczki i i stan ich oceniam na do wymiany chyba od nowości nie były wymieniane.

max333 17-07-08 21:57

Cytat:

Napisał ralfxx

Ta ma to już polonez lepiej na wolnych chodzi.

Niestety.

Cytat:

Sprawdziłem świeczki i i stan ich oceniam na do wymiany chyba od nowości nie były wymieniane.
U mnie nie miało to wpływu.

rafal.m 22-07-08 21:47

Mam to samo wymieniłem świece i przewody i nadal to samo. Spróbuje z odpowietrznikie skrzyni korbowej . Może będzi lepiej . Dam znać .

slawko_k 23-07-08 07:52

Cytat:

Krokowca wykluczam bo na gazie jest tak samo a krokowiec odpowiada za pracę na benzynie
Krokowiec steruje powietrzem podczas gdy przepustnica jest zamknięta a nie benzyną zatem na lpg ma takie samo zadanie.

Z tego co tu piszą focusy tak mają i ponoć pomaga nawiercenie dziurki w przepustnicy. Ja przetestowałem patent z podkładką na odbój przepustnicy który miał działać i u mnie nie działa.

rafal.m 24-07-08 21:13

Ja mam dokładnie ten sam objaw w 1.8 ostatnia diagnoza z resztą od ZBI CAR luzy na zaworach ( a raczj ich brak z tego co zrozumiałem). Chodzi o to że przy jeżdzie na gazie ten luz robi sie coraz ciaśniejszy i zawory mogą nie sie domykać bo wybijają sie gniazda. Faktycznie u mnie po podpięciu kompa wyskoczył błąd o niskim ciśnieniu na 1 cylindrze. Jestem umówiony na reg. dopiero po 15 sierpnia . Jak coś dam znać. A jeszcze jedno na mocy nic nie stracił ? Zaznaczam , że ta cała ta teoria to tylko mój domysł !!!!

max333 25-07-08 21:46

jedną z niewielu rzeczy jaką sprawdzałem jak kupowałem moejego to właśnie sprężanie w cylindrach. Wyszło koło 13:1 i było wyjątkowo równe we wszystkich cylindrach (jeśli wierzyć pomiarom ASO w czasie kupna). "Traktorek" i tak jest.... Ale mi tam się podoba. Fajny gang ma :D . Jak wejdzie na obroty też fajnie chdzi :D i wtedy już nie ma różnicy z innymi samochodami.

leo74 31-07-08 21:21

wolne obroty, a raczej ich brak
 
No to może i ja się podłączę. Silnik 1.6 zetec-s, gaz założony przy przebiegu 295.000, teraz ma 350.000. Przy 310.000 wymieniono rozrząd, pierścienie i uszczelniacze. Od tego czasu, czyli prawie rok wolne obroty szarpią, najpierw nie przeszkadzało to zbytnio, ale wymienilem świece i kable. Coś się poprawiło, potem wróciło. Padł regulator napięcia, wymieniłem. Następnie padła cewka zapłonowa - nie palił na jeden gar, wymieniłem. A jest coraz gorzej, wolne obroty spadały przy zmianie biegów, potem wracały szarpiąc trochę, a jeżeli nie, to auto gasło. Poczytałem na forum, wymieniłem krokowiec. Teraz jest zupełnie beznadziejnie, żeby nie zgasł mam wciąż nogę na gazie... męczarnia, szarpie ale czasem nie zgaśnie, ogólnie jest słaby. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Jakieś odpowietrzenie, błąd przy wymianie rozrządu, pozostawiona obrączka w silniku podczas operacji na otwartym sercu, reset komputera? Wspomóżcie radą. W przyszłym tygodniu wyjazd - 1500 km. Żona mnie zabije...

MisiekT 31-07-08 22:24

ooo, nareszcie jakas zlota foka :wink:
a w kwestii tych obrotow to jezeli juz tyle czesci wymieniles i poprawy nie ma, to warto podjechac na kompa (oryginalnego) i sprawdzic czy nie ma jakichs bledow, no i sprawdzic ten rozrzad... wszystko inne co by mi sie nasunelo chyba wynieniles :shock:

P.S. sprawdz jeszcze odme czy dobrze jest wpieta i czy sie nie zatkala...

rafal.m 31-07-08 22:28

U mnie są chyba początki tego co u ciebie (pisałem o tym) , po kilku zabiegach majstry stwierdziły że mogą to być zawory . Tylko nadal nie wiem czy w 1.6 jest hydraulika czy płytki regulacyjne. Ogólnie rzecz biorąc przy tej usterce motor pracuje nie równo i mie ma mocy (kiepska kompresja).PS MisiekT to mnie chyba odstrzeli bo ja ciągle o tych zaworach [hammer] .

leo74 31-07-08 22:30

Cytat:

Napisał MisiekT
ooo, nareszcie jakas zlota foka :wink:
a w kwestii tych obrotow to jezeli juz tyle czesci wymieniles i poprawy nie ma, to warto podjechac na kompa (oryginalnego) i sprawdzic czy nie ma jakichs bledow, no i sprawdzic ten rozrzad... wszystko inne co by mi sie nasunelo chyba wynieniles :shock:

P.S. sprawdz jeszcze odme czy dobrze jest wpieta i czy sie nie zatkala...

podpowiem w warsztacie, bo nie wiem co zacz ta odma...

złotych fok jest chyba mało - na północy nie widziałem jeszcze złotego sedana, a w Gdańsku jeździ tylko kombi i króciak...

a tak w ogóle to straciłem dawno przyjemność jazdy foką, przez te problemy

max333 01-08-08 18:42

a może (tutaj zgaduję) trzebaby obejrzeć wszystkie węże i inne "doprowadzacze" tudzież inne "skrzyneczki" doprowadzające powietrze do silnika. Mam na myśli jakieś pęknięcia, nieszczelności. Spotkałem się z przypadkiem, co prawdza z u Fiata, że poprawiło to znacznie pracę silnika na wolnych obrotach.

gRuHa 02-08-08 01:21

IMO odma nie daje aż takiego muła... bo nie daje go prawie wogóle...

jeśli straciłby kompresję przez zawory, aż tak żeby gasnąć na wolnych to odpalałbyś go rano jak dużego Fiata czyli zanim by załapał to zużyłbyś ze dwa akumulatory na kręcenie rozrusznikiem... :P

krokowca mówisz, że masz nowego, czyli powietrze jest, no to problem z dawką paliwa...

ralfxx 03-08-08 12:32

Co do tych wolnych obrotów to mój majster też podejrzewa luzy zaworowe. Jutro przeczyszczę jeszcze krokowca. We wtorek jestem umówiony na naprawę powiedział ze to naprawi, hmm zobaczymy. Jak się uda to dam znać co było przyczyną.
pozdrawiam

[ Dodano: Wto 05 Sie, 2008 21:50 ]
Koledzy jakie powinny być luzy zaworowe albo skąd mogę ściągnąć jakiegoś manuala. Mechanior stwierdził że błędów komp nie pokazuje wszystko jest ok że to na 99% luzy. Więc mu podziękowałem zapłaciłem 50 złociszy i powiedziałem że sobie sam naprawię. Dodam jeszcze że auto ma przejechane 96tysi (wygląda na oryginał) z tego jakieś 25 na gazie i przy ruszani jak się dobrze wsłucha to słychać lekkie terkotanie z pod maski.
Proszę o pomoc w sprawie luzów bądź manuala.
pozdrawiam

rafal.m 08-08-08 16:58

ralfxx........jeszcze jedno pytanko , jak z odpalaniem po nocy ?

ralfxx 08-08-08 19:28

Po nocy odpala odrazu nie ma problemu.

ps. Wiecie jakie powinny być luzy zaworowe w focusie albo skąd można ściągnąć manuala?
pozdrawiam

rafal.m 08-08-08 19:55

Ja bede może już we wtorek u majstra który ma zająć sie zaworami . Jak coś bede wiedział dam znać .

ralfxx 26-08-08 10:10

Witam
Już sobie poradziłem z telepiącym silnikiem na wolnych obrotach. przyczyną były luzy zaworowe. Z 16 zaworów dobre luzy miały tylko 3 . Na ssących zamiast 0,15 było od 0,03 do 0,08 wydechy też za ciasne. Dzięki za porady.

ps. Regulacja zaworów jest banalnie prosta zajmuje 2 godz + czas na szlifowanie płytek. Jakby ktoś chciał zrobić to samemu to służę pomocą.

Pozdrawiam

rafal.m 03-09-08 18:29

Ja w końcu odprowadziłem auto na regulacje , dostałem info od majstra że 9 zaworów było podpartych ( rozumiem przez to że sie nie domykały ??? ). Czeka na płytki i koło piątku foka ma być gotowa . No już ja ją sprawdze !!!!!!!!!!!! Może w końcu motor będzi pracował jak należy . :D

[ Dodano: Czw 04 Wrz, 2008 18:36 ]
............. panowie właśnie dostałem cyn od majstra że foczka ozdrowiała !!!!!!!!!!!!! Jade odebrać armate . Dam znać :D :D :D

[ Dodano: Wto 09 Wrz, 2008 17:34 ]
Witam. Panowie u mnie po regulacji zaworów przeszło praktycznie wszystko . Silnik pracuje równo na wolnych obrotach , nie szarpie przy ruszaniu no i wróciła moc.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi