Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.8 TDCi - wyciąniecie turbosprężarki (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=68981)

kuba201 20-03-14 13:58

1.8 TDCi - wyciąniecie turbosprężarki
 
No i stało się. Turbo... Powoli już pada, wyje coraz bardziej, zasyfia układ olejem, duże luzy na łopatkach i gorzej reaguje na pedał gazu. Jednak zaryzykuję i oddam turbinę do regeneracji. I moje pytanie jest taki. Czy wyciągał już ktoś turbo z mk2 1.8 TDCI 2007r? To, że umieszczona jest od dupy strony to każdy wie, mniej więcej przyglądnąłem się jak to wygląda i chyba najlepiej ją wyciągnąć od dołu. Trzeba wyciągnąć katalizator i może jakoś wyjdzie. Jeśli ktoś by mi mógł podpowiedzieć, ci co robili te silniki i wiedzą co może mnie spotkać, na co mam szczególnie uważać, oraz co przy okazji zrobić przy tych czynnościach. Wiem, że muszę czyścić cały układ doładowania, zmienić olej, przeczyścić przewody olejowe, jednak chciałem się zapytać jak to wygląda ze strony wykonawczej :) Jeśli mi pomożecie, tak żebym czuł się pewien, że dam z tym rade, to może zrobię jakiś fotoreportaż z całym planem działania:) Jeśli był taki sam temat to przepraszam, ale ja nie mogłem znaleźć do tego silnika.

kuba201 22-03-14 08:04

I jak? Nikt nic nie wie w temacie?

ffelmer 27-03-14 21:40

1) podszybie
2) chłodnica egr (nie musisz spuszczać płynu, wystarczy jak odchylisz) bedzie lebszydostęp do turbo... ale w sumie jak się postarasz to wyjdzie
3)układ wydechowy- część elastyczna z kanalizatorem -całkowicie wyjąć
4) odkręć obejmę (najlepiej wymień- potem się odkształca)
5) odkręć opaski z przewodów dolotu i wylot...
6)nie paiętam ale chyba trzeba kolektor tez demontować
7) na pewno wymień przewód zasilający olej do turbo...
8) reszta to nakrętki i śruby... to raczej ogarniesz...

kuba201 31-03-14 23:07

Ok, dzięki. Gromadzę części i na dniach się za to biorę. Jeszcze jakby ktoś był tak miły, i podał mi jak powinien być moment dokręcania śrub miski olejowej?

ffelmer 03-04-14 08:10

z wyczuciem :D około 15Nm? a w jakim celu rozbierasz? jesli przepocenie w okolicy osprzetu koło miski to raczej uszczelka spod <- [http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=395] odmy oleju...

kuba201 03-04-14 16:00

Zapoceń żadnych nie ma, chce tylko dostać się do smoka i go trochę przeczyścić. Czy waszym zdaniem lepiej tego nie ruszać, tylko przeczyścić intercooler itp?

kuba201 04-04-14 10:18

Jeszcze mam małe pytanko do znawców. Czy oryginalnie/ fabrycznie, były montowane turbosprężarki firmy garrett ze sterownikiem hella, czy u mnie już jest któraś z kolei. Poźniej wrzuce fotki turbiny

Sasal 04-04-14 14:46

W 1.8TDCI 115KM są 2 typy/rodzaje sterownika. O ile się nie mylę nie są zamienne więc warto sprawdzić numery przed ewentualnym zakupem.

kuba201 04-04-14 15:51

Nie, nie chce nic zmieniać, oddaje do regeneracji i wraca do mnie to samo. Chciałem się tylko dowiedzieć czy te części są seryjnie montowane.

ffelmer 11-04-14 20:03

nie jestem pewien ale o wymianie turbo trzeba zrobić zerowanie pamięci oraz adaptację..?..

-------------------

po wymianie elementów z pewnością zmieni się w pewnym sensie ułożenie pracy elektrozaworu sterującego turbiną. Dane te zapisywane są w ECU... po regeneracji lub założeniu nowej trzeba zresetować parametry pracy elementów turbosprężarki i/lub adaptacja, poprzez zerowanie tzw. pamięci KAM.

kuba201 11-04-14 21:27

ffelmer mógłbyś to bardziej rozwinąć? Nie wymieniałem turbiny, tylko oddałem swoją do regeneracji i wstawiłem tą samą. Moim zdaniem autko śmiga jak trzeba, nic już nie świszczy mi w środku, choć osiągi prawie takie same (może delikatnie lepsze).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi