Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Montaż halogenów w Foce 2004 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6943)

jupik 04-11-05 22:35

Montaż halogenów w Foce 2004
 
Witam ! Mam foczkę z 2004 i nie ma ona wiązki do ich podłączenia.Kupiłem przełącznik świateł z włącznikiem przednich halogenów,halogeny i szukam pomocy co i jak muszę jeszcze zrobić żeby to zadziałało.Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.Krzysztof

Greg 05-11-05 19:32

Pociagnac przewody , zalozyc przekaznik ( halogeny nie moga swiecic bez min swiatel postojowych ) i to chyba wszystko .

Pzdr.

driver 06-11-05 09:31

jupik a jaki masz model foczki(znaczy się typ{FX....}) ile dałeś za przełącznik z opcją włączenia przednich halogenów??

jupik 06-11-05 20:46

Przełącznik
 
Hej ! Kupiłem na Allegro za 100 zł. Mam dodatkowo przyciemnianie wskaźników.
Tylny halogen działa i tylko nie wiem jak uruchomić przednie.Moja foczka to FX Gold z 2004 r.Jak ją kupowałem to się sfrajerowałem ( za namową żony - że kradną ) i zrezygnowałem z halogenów a potem zaczęło mi ich brakować i regulacji podświetlenia deski.
Pozdrawiam

Nessus 07-11-05 09:41

Podswietlenia deski to bys i tak nie mial. Mam FX Gold z 2004 z halogenami, ale regulacji podswietlenia deski nie dali [banghead]

jupik 07-11-05 18:17

To chyba tylko w Ghia dają wszystko.Chociaż mój kolega ma Ghia TDCI 115 KM 2003r - sprowadzoną z Francji i nie ma osłony silnika od spodu.

moon 07-11-05 18:26

Zeby miec regulacje podswietlania deski wystarczy wymienic przelacznik.
jupik, Co znaczy ze nie wiesz jak uruchomic?

jupik 09-11-05 21:12

Witam ! Uruchomić to żaden problem bo podpinam sterowanie przekaźnikiem pod przewód zielono-żołty wychodzący ( są takie dwa - drugi to tył p.mgielny ) z przełącznika świateł i po problemie.Ale muszę go jeszcze przeciągnąc przez przegrodę.Co niby nie problem ale tam już przechodzi kilka kabli do zasilania audio i mi się tego nie chce ruszać.
Dlatego szukam podpowiedzi gdzie go znaleźć w skrzynce bezpiecznikowej komory silnika , gdzie jest tam gniazdo przekaźnika ( no bo chyba jest przekaźnik )
itp.Gdyby nie taki trudny dostęp do skrzynki bezpiecznikowej w komorze silnika to bym ją rozebrał i pewnie bym doszedł do wszystkiego sam a tak szukam pomocy. Nawiasem mówiąc dostępne schematy Forda są dziadowsko zrobione.Miałem do czynienia ze schematami VW ( są super czytelne ) oraz Opla i Fiata i wszystkie były lepsze.Pozdrawiam i z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi.
Krzysztof

pisklak 09-11-05 22:08

a ma ktos moze zdjecie pogladowe. ktore pokazuje jak sprawdzic czy sie owa wiazke do halogenow posiada ?

CAr 09-11-05 22:29

A masz wiązkę? Bo ja np. zakupiłem wiązkę do kompa pokładowego (bo myślałem że jej fabrycznie nie ma, ale schowana w schowsku była) wraz z schematami. Oczywiście tej wiązki już nie mam, bo opyliłem, a kupiłem ją na Allegro. I mnie się wydaje że tak samo jest z halogenami. Jeżeli nie kupisz na allegro to zadzwoń na jakiś szrot, który sprowadza samochody (fordy) z zagranicy oczywiście po wypadku. Schemat skądś się wytrzaśnie albo zrobi się samemu. Pozdr.

[ Dodano: Sro 09 Lis, 2005 ]
Cytat:

Napisał pisklak
a ma ktos moze zdjecie pogladowe. ktore pokazuje jak sprawdzic czy sie owa wiazke do halogenow posiada ?

wiązka powinna być gdzieś w okolicach chłodnicy. Tak mi mówił znajomy elektryk, który bawi się w takie rzeczy...

driver 10-11-05 07:41

Kuchnia ja też tej wiązki szukałem i ni cholery.No chyba,że rozbiore cały silnik(później złoże i znów mi niepotrzebne rzeczy zostaną:)) i znajdę to badziewie.

xawt 01-04-09 12:56

Wiem że temat stary ale skoro pasuje to po co mam nowy tworzyć.

Zdecydowałem się zamontować halogeny w foce 1 po FL. Włącznik sprawdziłem i kable przednich są w kostce więc tutaj problemu nie będzie. Po przejrzeniu autka od spodu wyszło że raczej nie mam wiązki. Mam więc takie pytanie - może ktoś wie skąd trzeba ciągnąc kable? Czy wiązka halogenów idzie gdzieś od reflektorów ?

Poldek 01-04-09 13:05

dołączam sie do ptania bo tez mam zamiar wrzócic halogeny

Pabloos 01-04-09 16:12

Wiązka halogenów jest wpinana w kostkę która znajduje się mniej więcej pod akumulatorem , kabel wiązki koszt w ASO ~ 170 zeta . Jeśli uda mi się dziś opuścić robotę jak będzie jeszcze jasno to postaram się strzelić fotkę miejsca pobytu kostki

gatuso_18 01-04-09 17:20

ja tez sie przylaczam do prosby kolegow ;)

xawt 02-04-09 12:18

Ceny w ASO:

przełącznik świateł z halogenami przednimi - 142PLN brutto (ASO Germaz i ASO Pol-Motors we Wrocławiu)

wiązka halogenów (170PLN brutto w Pol-Motors za całość i 70PLN brutto za stronę w Germazie)

Teraz szukam śrubek podkładek itp...

Pabloos 03-04-09 09:46

[ass] z fotkami , bo trzeba by aku wywalić , przynajmniej w moim klekocie :-)

ka_ris 07-04-09 20:05

Witam! Dołącze się do tematu żeby nowego nie zakładać. Mianowicie chciałem zapytać gdzie mozna dostac takie halogeny jak ma kolega Jupik w avartarze bądź coś podobnego jak spora grupa ludzi tu na forum. Bo kurcze przejrzałem allegro, tematy o halogenach i nigdzie ich nie widzę. Chyba że źle patrzę :wink:

gregi.s 29-05-09 13:43

To ja bym poprosił o jakis foto instruktarz!Halogeny juz zakupione jeszcze tylko ramki i włącznik a z tym jest problem!pozdr


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi