Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK3] Co warto poprawić w 1,6TDCI 8v (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=79518)

Wojtek O. 20-01-17 20:26

Co warto poprawić w 1,6TDCI 8v
 
Witam.
Czy są jakieś słabe punkty tego silnika, które można poprawić?
Np. separator w odpowietrzeniu głowicy żeby syf z niej do turbo nie leciał?
Albo inne zabiegi.
Moim zdaniem na pewno warto by jakoś doprowadzić więcej powietrza(np przez trójkąt przed nim) do chłodzenia IC lub go przenieść. Bo tam jest malutki otwór wielkości około 1/3 IC. Latem potrafi być gorący.

W poprzednich samochodach była na forum lista co i jak zrobić.
Np. W Stilo 1,9Multijet trzeba było przenieść elektrozawór turbiny z pod (SPOD!) chłodnicy gdzie ciągle sie syfił, wyczyścić i częściowo lub całkowicie zaślepić EGR(zależnie od wersji) Poprawić odmę, wzmocnić przewód między turbo a IC...

Kubuch 20-01-17 22:11

Najlepsze co możesz zrobić dla TDCi to chip ;)

Wojtek O. 21-01-17 13:08

To wiem, pożądam a mam inne wydatki:/ Szczególnie mając 95 KM.
Ale czasem można też wyeliminować błędy fabryki.

minciu 21-01-17 21:53

Wywal filterek ze śrubki przy turbinie:) Znajdziesz info na forum:D O ile już nie masz poprawionej wersji:)

Wojtek O. 22-01-17 20:53

To ju z inny silnik:D

maciej_b 04-02-17 21:38

Skontaktuj się z chłopakami co robią upgrade z 95 na 115. Na fabrycznym sofcie. Jest dużo lepiej niż na 95 KM a taniej niż chip...

Wojtek O. 11-02-17 20:32

Wiem. Jednak nadal kusi mnie 130-140KM

slawek11 11-02-17 23:32

Cytat:

Napisał Wojtek O. (Post 1159397)
Wiem. Jednak nadal kusi mnie 130-140KM

Wiec jaki problem zachipowac auto i miec moc ok 130 KM i 300 NM.

Wojtek O. 12-02-17 15:07

Kasa:) Nie zarabiam 5 tyś. netto.
Autko podchodzi pod 200 tyś. więc priorytetem była wymiana tego co już się zużyło czyli: wahacze tył, tuleje, amortyzatory, łożyska, mocowania, osłony i odbojniki przód. a jeszcze wtryski do roboty bo trzęsie jak mocniej depnę. No i jakiś buc mnie wyrobił i po zamówieniu zwinął interes:/ więc jestem pół wypłaty w plecy. Mam też rodzinę którą trzeba by utrzymać i zas... gaz którym grzeje dom, a rachunki miesięcznie to kolejna połowa mojej wypłaty:) Więc chip mimo iż nie jest powalająco drogi przesuwa się w o kolejne miesiące.
Chyba wyczrepałem wątpliwości.

Falcon 12-02-17 18:15

Wyjątkowo nietrwałe te współczesne auta. Ja jeszcze tyle w swoim nie wymieniłem.

Wojtek O. 12-02-17 20:15

Poflotowy to i tak dziwię się że aż tyle wytrzymały części z pierwszego montażu. Na sąsiedniej ulicy kobieta ma mk1 i po sąsiedzku wszystko robi w aucie u mechanika to mi facet powiedział że o ile jej to auto gnije to jak dotąd robił tylko jakieś pierdoły bo sie jej nic nie psuje a i zawieszenie mimo ponad 400 tys. jest zadziwiająco dobre.
P.S. guma tulei w mk.3 to prawie plastik:/

@slawek11 jeszcze mam w tym miesiącu ubezpieczenie do zapłaty:D

slawek11 12-02-17 23:29

Nikt nie mowil ze bedzie latwo.

Wojtek O. 01-07-17 20:46

A co w temacie dolotu?
Czy te schody między filtrem a turnbiną nie zaburzają przepływu? Tak samo ta karbowana rura elastyczna przed IC?
Czy warto zmienić filtr powietrza na powiedzmy dedykowany K&N czy stożkowy dobrej firmy?
W kwestii filtrów to czy te stożki o wydajniejszym przepływie nie przepuszczają więcej syfu?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi